SPIN

Podpiszą umowę na nowe autobusy MPK (aktualizacja)

Aneta Borkowska wtorek, 23 sierpnia 2011, 12:18 Aktualnie, Wydarzenia

W środę 24 sierpnia o godz. 10.30 w Urzędzie Miasta Siedlce zostanie podpisana umowa pomiędzy władzami miasta, a przedstawicielami Zarządu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie zakupu nowych autobusów dla siedleckiego MPK i remont miejskich przystanków. 

Umowa zostanie podpisana na zakup 11 niskopodłogowych autobusów, modernizację 93 przystanków komunikacji miejskiej, instalację systemu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Warszawskiej w Siedlcach oraz budowę zintegrowanego systemu zarządzania ruchem. Wartość dofinansowania unijnego to blisko 10 mln zł. 

źródło: UM/WUM

4 komentarze

 1. zaniki mają? dodano 10 lat temu

  "instalację systemu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Warszawskiej w Siedlcach"

  Przecież ta instalacja jest od roku.

 2. Adam dodano 10 lat temu

  Może w MPK niech ktoś też pomyśli o starszych autobusach. Stałem niedawno na światłach za niebieskim MANem, na wygląd prawie nowym, z napisem o wtryskach Common rail. Jak ruszył … kupa dymu i smrodu, szybko zamknęłem szyby żeby się nie zatruć tym świństwem. NIe sztuką jest kupić nowe autobusy, trzeba zadbać też o te starsze i o ŚRODOWISKO!!!

 3. dendix dodano 10 lat temu

  Z tego co się orientuję nie ma już w przepisach Kodeksu Drogowego ustępowania pierwszeństwa autobusom miejskim wyjeżdżającym z zatoczek. W związku z powyższym wciskam się na "chama" tylko po to by nie być za autobusem. A dlaczego? By nie udusić się spalinami jadąc za. 70% taboru nie powinna przejść przeglądu. Ale przecież MPK sama sobie podbije pieczątkę hehee.

 4. to... dodano 10 lat temu

  Jeśli nie masz ochoty jechać za autobusem MPK, to powodzenia w jeździe za innymi pojazdami – starymi rzęchami, których mnóstwo jeździ po Siedlcach. Dopiero się Dendix będziesz mógł nawąchać spalin. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?