SPIN

Siedlecko – ostrołęcka lista PJN bez Elżbiety Jakubiak

Beata Głozak piątek, 26 sierpnia 2011, 17:30 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj po godzinie 13. w Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach Polska Jest Najważniejsza zarejestrowała swoich kandydatów na posłów do Sejmu RP z okręgu siedlecko – ostrołęckiego. Listę otworzy siedlczanin Grzegorz Adamczuk. Na drugim miejscu pojawi się przedstawiciel Ostrołęki – Sławomir Bruliński a na trzecim Renata Giedrojć – Dąbrowska. Obecna podczas rejestracji Elżbieta Jakubiak do niedawna pewniak naszego okręgu wystartuje z Gdyni.

Grzegorz Adamczuk i Elżbieta Jakubiak

Grzegorz Adamczuk i Elżbieta Jakubiak

Do Sejmu z naszego okręgu Polska Jest Najważniejsza wystawiła 14 osób. 7 z nich to kobiety. Pod ich nazwiskami podpisało się 5 752 obywateli. Partia zaskoczyła swoich potencjalnych wyborców nie wystawiając samej Elżbiety Jakubiak do tej pory niemal pewniaka z siedlecko – ostrołęckiej listy. Dlaczego tak się stało?

JAKUBIAK NAD MORZEM

– Nadal jestem z Siedlec, Ostrołęki, Wyszkowa, ale dzisiaj podejmuję rękawicę, którą rzucili mi Leszek Miller, Marek Biernacki i Maciej Łopiński dlatego wezmę odpowiedzialność za całą partię i wystartuję z Gdyni – powiedziała w krótkiej rozmowie z naszym portalem. – Poseł jest posłem Rzeczypospolitej na jej całym terenie – podkreśliła.

Zapewniła, że PJN jest przygotowana na walkę ze swoimi kontrkandydatami, ale nie na maczugi jak to teraz ma miejsce między PO a PiS a na słowa i programy. Co sami zaproponują w okręgu 18?

PJN przygotowała m.in. program rodzinny w tym niskie podatki dla rodzin wielodzietnych, program małych miast i program gospodarczy. Za ten ostatni będzie odpowiadała jedynka listy, czyli Grzegorz Adamczuk, który przygotuje program „Czas gospodarki”.

– Dzisiaj ludzie muszą znaleźć pracę. Trzeba im na to pozwolić, pomóc w tym i zachęcać także do zakładania własnych działalności. Grzesiek to przedsiębiorca z karierą od, można powiedzieć, pucybuta do Rockefellera, jego przykład w jakimś stopniu odzwierciedla marzenia części społeczeństwa. Mam nadzieję, że przekaże im swoją wiedzę – powiedziała wiceprzewodnicząca partii.

NIC NIE JEST BASTIONEM

Podkreśliła również ważną funkcję rolników w regionie i konieczność utworzenia programu „małych miast”.

– Jesteśmy przed perspektywą budżetową 2013 – 2020 i te pieniądze trzeba na coś wydać. Naszym zdaniem trzeba je wydać na rewitalizację takich miast jak Siedlce, Ostrołęka, Wyszków, Pułtusk w naszym regionie i taki projekt przygotowuje z kolei nasza trójka Renata Giedrojć  – dodała Jakubiak.

Jaki ma sposób na mocną pozycję Prawa i Sprawiedliwości? Lepszych i bardziej zaangażowanych kandydatów.

– Nic nie jest bastionem. Wszystko się może zdarzyć i wszystko się może zmienić. A co się zmieni to będzie zależało tylko od decyzji wyborców – powiedziała Elżbieta Jakubiak. Zachęciła kandydatów Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości do przedstawienia programów gospodarczych, infrastrukturalnych, edukacyjnych. Zaręczyła, że kandydaci PJN podejmą wyzwania jakie rzucą im inne partie i nie wykręcą się od publicznych debat.

bg

Fot. Aneta Borkowska

no images were found

7 komentarzy

 1. fenerbace dodano 13 lat temu

  A Marciniuk? Wycofał się z PJN?

 2. wyborca dodano 13 lat temu

  Dzisiaj również swoją listę do Sejmu zarejestrował Komitet Wyborczy Prawica
  21 kandydatów poparto 7786 podpisami wyborców.
  Oczekujemy od SPIN obiektywnego przekazu informacji a nie wybiórczego.

 3. "Rockefeller" dodano 13 lat temu

  Z tym Rockefellerem to p. Jakubiak przegięła. Moim zdaniem: marneeee szanseee. Osobiście płakać nie będę

 4. do wyborcy dodano 13 lat temu

  Chyba coś się wam w glowie poprzestawiało ludzie. najwyraxniej szkoda wam było kasy skoro o was nie napisali. wybory się zbliżają heheheheh to materialy wyborcze a nie wszystko za free. a co to jest w ogóle ta TW Prawica? a sorry KW Prawica 😀

 5. Joanna dodano 13 lat temu

  Byłam na spotkaniu z panami Adamczukiem i Brulińskim i (ze zdziwieniem) stwierdziłam, ze to mądrzy, otwarci ludzie. I że im naprawdę zależy, żeby w Polsce zmieniło się na lepsze.

 6. bo są przed wyborami dodano 13 lat temu

  dlatego są otwarci. Jak ich wybiorą skończy się.

 7. AniaK. dodano 13 lat temu

  A ja myślę, ze nareszcie ma szansę być dopuszczony "do głosu" młody człowiek i to jeszcze siedlczanin 🙂 !!! Ja napewno będę głosowała, wierzę, zę dzięki temu ruszy nasza polityka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?