Pogoń zatopiła Wisłę 4:1 (relacja, zdjęcia, komentarze)

Beata Głozak sobota, 27 sierpnia 2011, 22:36 Sport, Wydarzenia
Trzeci gol MKP Pogoni Siedlce. Fot. AB

Około 2 tysięcy osób oglądało na stadionie przy ul. JP II dzisiejszy mecz siedleckiej Pogoni z Wisłą Puławy. Podopieczni trenera Grzegorza Wędzyńskiego dominowali podczas całego spotkania i w niezłym stylu wygrali z gośćmi 4:1. Sędzia aż sześciokrotnie pokazywał zółty kartonik a pięciokrotnie na murawę wchodziła grupa medyczna.

Bezapelacyjnie na boisku najlepiej spisywał się Jacek Kosmalski, który zdobył dzisiaj dwie bramki. Możliwe, że na jego koncie znalazłby się hat – trick gdyby Kwiatkowski i Kaliszewski mieli celniejsze podania.

8. Robert Kwiatkowski
20. Jacek Kosmalski (73′ Dariusz Dziewulski)

Fragmenty I połowy:

3′ – zamieszanie pod bramką Puław zakończone pewną interwencją bramkarza
7′ Kosmalski po błędach w obroni gości strzelając z 16 metra zdobywa prowadzenie dla siedlczan. Jest 1:0.
10′ – nieodpowiedzialne zachowanie Jacka Kozaczyńskiego, który widząc kierującego się w lewą stronę pola karnego Nowaka wychodzi daleko z bramki Pogoni i próbuje przeszkodzić w zdobyciu gola, wybija piłkę, którą dobija Nowak i tylko dzięki obecności Marchela na linii na stadionie przy JP II nie pada wyrównująca bramka
15′ – Guzek zderza się z Gizińskim, na murawę wchodzi służba medyczna
21′ – Faul na Wiącku, który wchodzi w dyskusję z arbitrem, medycy na boisku, Wiącek schodzi i ma bandażowaną głowę
25′ – wolny dla Wisły z odległości ok. 30 metrów od bramki; strzał jest niecelny
26′zółta kartka dla Lendziona (MKP)
28′ – Kwiatkowski bardzo niecelnie do dobrze ustawionego Kosmalskiego
31′Agu dostaje żółtą kartkę za faul na Gizińskim
32′ – Kwiatkowski nie zwraca uwagi na boisko i dośrodkowuje, ale tam gdzie nie ma nikogo z MKP
35′ – Giza w dobrym stylu zdobywa wyrównującą bramkę. Jest 1:1
36′ – Puławy mogły objąć prowadzenie po dośrodkowaniu Gizy do Nowaka
38′ – trzecia żółta kartka w spotkaniu tym razem dla zawodnika gości Misztala
39′ – 2 gol dla Pogoni tym razem zdobywcą jest Marczak po dośrodkowaniu Kwiatkowskiego. Jest 2:1
44′ – wolny z ok. 25 metrów na bramkę Kozaczyńskiego
45′ – sędzia główny dolicza 1 minutę
45′ – żółta kartka dla Kursy, który na 16 metrze fauluje Kosmalskiego
45′ – Kosmal odpowiada gościom golem z wolnego pierwsza połowa meczu zakończona wynikiem 3:1

Fragmenty II połowy:

47′ – Puławy nie mogą znaleźć sposobu na Kosmalskiego, który jest blisko pola karnego gości, sędzia gwiżdże spalonego
48′ – dobra akcja Kaliszewkiego, który omija Kursę i sam na sam jest z bramkarzem Puław. Z trudnej sytuacji gości wybronił Budzyński
66′ – za Marczaka wchodzi Paczkowski
67′ – Talar za Kaliszewskiego
73′ – z boiska schodzi żegnany na stojąco zdobywca 2 bramek Jacek Kosmalski. Za niego Wędzyński wystawia Dziewulskiego
75′ – zmiana w drużynie gości
78′ – siedlczanie kontrolują przebieg meczu. Wiślanie nie mają żadnego pomysłu na grę
82′ – żółtak kartka dla Nowaka (Puławy)
83′ – żółta kartka dla Rodaka (MKP)
89′ – 4 gol na koncie Pogoni po podaniu Guzka do Dziewulskiego ten minął Kursę, Beszczyńskiego i spokojnie trafia do bramki gości. Trybuny szaleją. Fantastyczna atmosfera na stadionie. Jest 4:1
90′ – Bramkę Pogoni atakuje Kozieł, ale Kozaczyński rzuca się na piłkę, wybija ją a sam ląduje na słupku , sędzia dolicza 3 minuty. Dodatkowy czas niczego nie zmienia. Pogoń zasłużenie wygrywa u siebie.