SPIN

POLICJA: Wpadł podczas rutynowej kontroli

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 15:14 Aktualnie, Wydarzenia

Przedwczoraj (27 sierpnia) policjanci z Wiśniewa podczas rutynowej kontroli pojazdu zatrzymali 23 – letniego mężczyznę. W trakcie sprawdzania danych kontrolowanego w bazie systemu Schengen okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez holenderski wymiar sprawiedliwości za dokonanie na terenie tego kraju kilku przestępstw.

Przedwczoraj około godz. 15.40 policjanci z posterunku w Wiśniewie w miejscowości Stok Wiśniewski zatrzymali do kontroli drogowej samochód Peugeot 307. Pojazdem tym podróżował 23 – letni mężczyzna. W trakcie sprawdzania jego danych w systemie informacyjnym Schengen okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Holenderski wymiar sprawiedliwości zarzuca temu młodemu mężczyźnie popełnienie kilku przestępstw, których dopuścił się podczas pobytu na terenie tego kraju w stosunku do dwóch innych obywateli polskich. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że poszukiwany prowadzi samochód nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało u niego 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 23 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i jednocześnie wszczęto wobec niego procedurę ekstradycyjną. O jego dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje Sąd.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?