SPIN

NEWS: Z MOK-u do GOKU-u? Chromiński dyrektorem w Chodowie?

Beata Głozak wtorek, 30 sierpnia 2011, 09:59 Siedlce, Wydarzenia

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal SPIN ze źródeł zbliżonych do Urzędu Gminy Siedlce dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie może zostać Krzysztof Chromiński, dotychczas związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach.

Krzysztof Chromiński. Fot. AB

Krzysztof Chromiński. Fot. AB

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek ma przedstawić nazwisko osoby, która w GOK-u zastąpi p.o dyrektora Elżbietę Wojtyrę. Z nieoficjalnych źródeł do jakich dotarł nasz portal wynika, że osobą tą będzie najprawdopodobniej Krzysztof Chromiński od lat związany z siedlecką kulturą. Dotychczasowy pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury był jedną z 18 osób, które odpowiedziały na ogłoszenie wójta o poszukiwaniu kandydata na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka.

Mirosław Bieniek zapytany przez nas czy faktycznie dokonał już wyboru przyznał jedynie, że są dwie najmocniejsze kandydatury w tym kandydatura Chromińskiego. Wszystko rozstrzygnie się już dzisiaj.

Krzysztof Chromiński ma wykształcenie wyższe jest animatorem, ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademię Podlaską w Siedlcach i Akademię Muzyczną w Katowicach.

W trakcie konferencji Mirosław Bieniek nie przedstawił nazwiska dyrektora GOK-u w Chodowie. Na początku powiedział jedynie, że jedna z kandydatur na to stanowisko jest przez niego preferowana. Dopiero naciskany przez SPIN przyznał, że chodzi o Krzysztofa Chromińskiego. W przeciwieństwie do wcześniejszych zapowiedzi dyrektor nie zostanie powołany z dniem 1 września a 1 października. Stanie się to po zasięgnięciu opinii związków zawodowych i stowarzyszeń jeśli takowe istnieją przy Ośrodku. Wójt Gminy Siedlce w rozmowie z lokalnymi mediami zaznaczył jednak, że ich opinia pozostanie tylko opinią i nie będzie wiążąca.

bg

11 komentarzy

 1. ?? dodano 9 lat temu

  "…ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Podlaskiej W Siedlcach i Akademię Muzyczną w Katowicach."

 2. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Dziękujemy poprawione.

 3. komentator dodano 9 lat temu

  Trudno mi sobie wyobrazić Tego Pana jako Dyrektora GOK-u 🙂
  Decyzje Pana Wójta są coraz bardziej "trafione" :-))))

 4. tym dodano 9 lat temu

  w końcu nasza Gmina zyska osobę kompetentną na to stanowisko

 5. mac dodano 9 lat temu

  Pani p.o. Dyrektora przez 20 lat mogła uzyskać odpowiednie kwalifikacje, co najmniej ukończyć szkołę wyższą

 6. Marta dodano 9 lat temu

  Ludzie mają w nosie dyrektorów ich wykształcenie i kwalifikacje. Przychodzą na imprezy, na konkretnych artystów, a nie dla dyrektorów tytularnych . Walą tysiącami na koncerty niewykształconych artystów … Najwięksi twórcy i ludzie Ameryki skończyli tylko podstawówki, a o ich projektach, dziełach mówić się będzie jeszcze przez co najmniej 50 lat.

 7. Jak tak można "Marto"! dodano 9 lat temu

  Przecież kochają tego z ul. B.Świrskiego.
  Czekają z niecierpliwością na kolejne audycje TV z niecierpliwością.
  Jedna to pewnie mówi nawet: "Mój Ci ON".

 8. a to Polska właśnie... dodano 9 lat temu

  Może i nie ma znaczenia czy piosenkarka umie pisać i czytać, ale dyrektor, który organizuje jej koncert czy imprezę, musi mieć pojęcie o paru sprawach, z których gwiazda nie zdaje sobie sprawy. Kiedy stanowiska są obsadzane ze względu na pochodzenie partyjne, a bez odpowiednich kompetencji, doświadczenia – podnoszony jest krzyk. Kiedy dyrektorem ośrodka kultury ma zostać człowiek od lat działający w kulturze, z artystycznym wykształceniem i osiągnięciami – też źle. Rozumiem,że najlepiej by było gdyby na tym stanowisku zatrudniono samych "komentatorów" lub ich krewnych i znajomych? 🙂

 9. cho cho :) dodano 9 lat temu

  Paragrafy, ustępy, statuty? Pan Komentator niby taki "inteligient" i się wysypał.

 10. obserwator dodano 9 lat temu

  jednak najwiekszym problemem w tym wszystkim jest sam wójt.
  Sam ze soba ma problem i to przekłada na całą gminę, więc czy wazniejsza jest w gminie jedna osoba czy kilkanascie tysiecy mieszkanców?
  Sami oceńcie

 11. j dodano 9 lat temu

  bardzo dobrze , tak powinno być , gratuluję !!!! człowiek super wykształcony w tym konkretnie kierunku ( nie po przypadkowych studiach ), zawodowy muzyk . Z wieloletnią praktyką w kulturze i wypracowaną pozycją . to dla Waszej wsi wręcz nobilitacja że będziecie mieć tak zdolnego dyrektora w GOKU , więc jak człowieka nie znacie to nie piszcie głupot i nie podważajcie kompetencji .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?