W Siedlcach Polska pokonała Białoruś 3:1

Beata Głozak środa, 31 sierpnia 2011, 17:11 Sport, Wydarzenia

Na stadionie przy ul. Jana Pawła II odbył się mecz reprezentacji Polski i Białorusi w piłce nożnej U-19. Polacy zdecydowanie lepiej prezentowali się podczas pierwszych 45 minut. Potem goście wzmocnili krycie podopiecznych trenera Żmudy i Polakom ciężej było wyprowadzić skuteczne akcje.

Mimo wszystko w drugiej połowie spotkania polskim piłkarzom udało przebić się przez obronę Białorusi i zdobyć bramkę. Także zawodnicy trenera Vergeenki wygrali pojedynek z bramkarzem Wojciechem Pawłowskim wyrywając honorowego gola.

Pavel Savitski

8 minuta: Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze) zdobywa pierwszego gola dla Polski. Jest 1:0
12 minuta: Kolejny gol Arkadiusza Milika. Tym razem po dobrym dośrodkowaniu zawodnik strzelił gola główką. Polska prowadzi w spotkaniu 2:0
18 minuta: bardzo dobra akcja polskiej drużyny niestety zakończona niecelnym strzałem na bramkę.
22 minuta: zawodnik Białorusi faulowany, rzut wolny nie został wykorzystany.
27 minuta: Pierwsza poważna akcja gości. Strzał obronił bramkarz Polski Michał Szromnik. Goście nie wykorzystali także rzutu rożnego.
30 minuta: z odległości około 30 metrów na białoruską bramkę zaatakował Piotr Piekarski, ale piłka wysoko nad poprzeczką.
36 minuta: po akcji pod bramką Białorusi na murawie leży polski zawodnik. konieczna jest interwencja lekarska.
45 minuta: koniec pierwszej połowy.

początek 2 połowy meczu. Z boiska schodzi bramkarz Michał Szromnik a zastępować go będzie Wojciech Pawłowski.

50 minuta: Bramkę gości zaatakował Mateusz Lewandowski, ale strzał obronił bramkarz Białorusi Pavel Arkhipau.
54 minuta: Na murawie leży Piotr Piekarski, który na kilka sekund schodzi z boiska.
56 minuta: dobra interwencja Pawłowskiego. Białorusini mieli okazję do zdobycia pierwszego gola.
59 minuta: Boisko puszcza Arkadiusz Milik i Lewandowski a na murawę wchodzą Bartek Żurek  Michał Kamiński
61 minuta: Pada trzecia bramka dla Polski autorstwa Michała Nalepy. Jest 3:0
64 minuta: Niewykorzystana akcja Piotra Zielińskiego
65 minuta: Pawłowski pokonany przez zawodnika Białorusi Pavla Savitskiego. Jest 3:1
67 minuta: Kamińskiemu nie udaje się pokonać obrońców białoruskich. pod bramką gości walka o piłkę, którą przegrywa reprezentant Polski.
78 minuta: zmiana na boisku Kiryl Radushko za Siarheia Pushnikou
80 minuta: Marcin Byszewski wchodzi za Kacpra Przybyłko
89 minuta: schodzi Piotr Piekarski a wchodzi Maciej Kowalski – Haberek, sędzia dolicza 3 minuty.
91 minuta: Boisko opuszcza Wojciech Pawłowski a na miejscu bramkarza pojawia się Jacek Kozaczyński
93 minuta: Z boiska schodzi Szymon Drewniak wchodzi Rafał Kursa chwilę później sędzia odgwizduje koniec meczu.

Fotorelacja: Aneta Borkowska