SPIN

W nowym roku szkolnym trójka nowych dyrektorów

Aneta Borkowska czwartek, 1 września 2011, 13:57 Siedlce, Wydarzenia

Od dzisiaj (1 września), czyli od roku szkolnego 2011/2012 w niewielu miejskich placówkach oświatowych pojawią się nowi dyrektorzy. W publicznym Gimnazjum nr 1 będzie to Magdalena Olszewska – Silna, która wygrała ogłoszony przez prezydenta konkurs. 

W publicznym Gimnazjum nr 2 prezydent Wojciech Kudelski na dyrektora wskazał obecną wicedyrektorkę Jadwigę Zgorzałek. Dlaczego zrobił to sam prezydent?
– Ponieważ osoba, która zgłosiła się do konkursu popełniła błąd formalny w dokumentacji i nie została dopuszczona do postępowania konkursowego – mówi Sławomir Kurpiewski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. – Tą osobą była właśnie wicedyrektor Jadwiga Zgorzałek, ale po analizie dokumentów okazało się, że z czystym sumieniem można było ją rekomendować do tego stanowiska – dodaje.

Zmiany dotyczą także Poradni Psychologiczno –  Pedagogicznej. Stanowisko dyrektora zostało powierzone Zofii Tokarskiej, psychologowi z tej poradni, która będzie je pełniła przez okres 10 miesięcy. Konkurs na dyrektora poradni zostanie zorganizowany dopiero w przyszłym roku.
– Stanowisko dyrektora w takich placówkach czy szkołach powierza się na 5 lat szkolnych – wyjaśnia naczelnik Kurpiewski. W tym wypadku ten okres po prostu minął, a pani dyrektor która to stanowisko do tej pory sprawowała nie przystąpiła do konkursu –  dodaje.

W pozostałych placówkach konkursy na dyrektorów wygrały osoby, które to stanowisko pełniły wcześniej.
– Przedszkole nr 22 – Elżbieta Mazur,
– Przedszkole nr 26 – Agnieszka Głuchowska,
– Szkoła Podstawowa nr 11 – Małgorzata Szostek,
– Publiczne Gimnazjum nr 4 – Janusz Dudewicz,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – Ewa Nowak,
– Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli – Urszula Wyrzykowska

ab

4 komentarze

 1. podlasiak dodano 11 lat temu

  a czy pani Silna nie jest przypadkiem z rodziny tych Silnych?

 2. Iza dodano 11 lat temu

  … jak nie jest, jak JEST… z tych, z tych 🙂
  PS. Ale to nie przypadek…

 3. przeciwnik dodano 11 lat temu

  uważam, że jeżeli spin nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii to bardzo źle o nim świadczy. Któraś z dwóch pań redaktorek powinna tu zaglądać i niektóre rzeczy poddawać cenzurze. Co to za głupi komentarz o w/w Pani. A dlaczego nikt nie skomentował wyboru pozostałych dyrektorów, tylko tego jednego Myślę, że odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.

 4. Do przeciwnika dodano 11 lat temu

  Przepraszam uważasz, że ten pierwszy komentarz powinien być ocenzurowany ?????????? hahahahahahahaha no padnę po prostu za chwilę.
  Panie ze SPIN proszę w takim ocenzurować komentarz przeciwnika bo napisał słowo głupi. Żałosne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?