SPIN

W nowym roku szkolnym trójka nowych dyrektorów

Aneta Borkowska czwartek, 1 września 2011, 13:57 Siedlce, Wydarzenia

Od dzisiaj (1 września), czyli od roku szkolnego 2011/2012 w niewielu miejskich placówkach oświatowych pojawią się nowi dyrektorzy. W publicznym Gimnazjum nr 1 będzie to Magdalena Olszewska – Silna, która wygrała ogłoszony przez prezydenta konkurs. 

W publicznym Gimnazjum nr 2 prezydent Wojciech Kudelski na dyrektora wskazał obecną wicedyrektorkę Jadwigę Zgorzałek. Dlaczego zrobił to sam prezydent?
– Ponieważ osoba, która zgłosiła się do konkursu popełniła błąd formalny w dokumentacji i nie została dopuszczona do postępowania konkursowego – mówi Sławomir Kurpiewski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. – Tą osobą była właśnie wicedyrektor Jadwiga Zgorzałek, ale po analizie dokumentów okazało się, że z czystym sumieniem można było ją rekomendować do tego stanowiska – dodaje.

Zmiany dotyczą także Poradni Psychologiczno –  Pedagogicznej. Stanowisko dyrektora zostało powierzone Zofii Tokarskiej, psychologowi z tej poradni, która będzie je pełniła przez okres 10 miesięcy. Konkurs na dyrektora poradni zostanie zorganizowany dopiero w przyszłym roku.
– Stanowisko dyrektora w takich placówkach czy szkołach powierza się na 5 lat szkolnych – wyjaśnia naczelnik Kurpiewski. W tym wypadku ten okres po prostu minął, a pani dyrektor która to stanowisko do tej pory sprawowała nie przystąpiła do konkursu –  dodaje.

W pozostałych placówkach konkursy na dyrektorów wygrały osoby, które to stanowisko pełniły wcześniej.
– Przedszkole nr 22 – Elżbieta Mazur,
– Przedszkole nr 26 – Agnieszka Głuchowska,
– Szkoła Podstawowa nr 11 – Małgorzata Szostek,
– Publiczne Gimnazjum nr 4 – Janusz Dudewicz,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – Ewa Nowak,
– Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli – Urszula Wyrzykowska

ab

4 komentarze

 1. podlasiak dodano 10 lat temu

  a czy pani Silna nie jest przypadkiem z rodziny tych Silnych?

 2. Iza dodano 10 lat temu

  … jak nie jest, jak JEST… z tych, z tych 🙂
  PS. Ale to nie przypadek…

 3. przeciwnik dodano 9 lat temu

  uważam, że jeżeli spin nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii to bardzo źle o nim świadczy. Któraś z dwóch pań redaktorek powinna tu zaglądać i niektóre rzeczy poddawać cenzurze. Co to za głupi komentarz o w/w Pani. A dlaczego nikt nie skomentował wyboru pozostałych dyrektorów, tylko tego jednego Myślę, że odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.

 4. Do przeciwnika dodano 9 lat temu

  Przepraszam uważasz, że ten pierwszy komentarz powinien być ocenzurowany ?????????? hahahahahahahaha no padnę po prostu za chwilę.
  Panie ze SPIN proszę w takim ocenzurować komentarz przeciwnika bo napisał słowo głupi. Żałosne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?