SPIN

Szachowy talent na Grand Prix Siedlec

Beata Głozak poniedziałek, 5 września 2011, 22:56 Sport, Wydarzenia

3 września w Publicznym Gimnazjum Nr 3 został rozegrany dziewiąty turniej szachowy tegorocznego Grand Prix Siedlec w szachach. Turniej wygrał niespodziewanie, ale zasłużenie Filip Delekta, młodziutki zawodnik Stomilu Gorzów Wielkopolski uzyskując komplet zwycięstw w 7 rozegranych partiach.

Filip ma dopiero 13 lat, ale już zanotował na swoim koncie szereg sukcesów na arenie szachowej naszego kraju, m.in. w 2010 roku zdobył tytuł mistrza Polski Juniorów do lat 12. Od zaledwie tygodnia rodzice Filipa wraz z dziećmi osiedlili się na stałe w Mokobodach. Będziemy mogli teraz częściej obserwować rozwój młodego utalentowanego zawodnika i cieszyć się z jego sukcesów sportowych.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli:

  • 2. Zbigniew Litwiniec (5,5 pkt.) – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski,
  • 3. Sławomir Kurpiewski (5,5 pkt.) – Ksz. Skoczek Siedlce,
  • 4. Mateusz Siwek (5,5 pkt.) – Radzyń Podlaski
  • 5. Hubert Goławski (5 pkt.) – Radzyń Podlaski,
  • 6. Andrzej Litwiniec (5 pkt.) – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski,
  • 7. Adam Łukasik (5pkt.) – AZS UMCS Lublin,
  • 8. Jakub Szczygieł (5pkt.) – Krynka. Łącznie w turnieju wrześniowym uczestniczyło 43 zawodniczek i zawodników.

Klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Hubert Goławski – z  LO w Wisznicach. Wśród gimnazjalistów najlepszy był Mateusz Siwek z Publicznego Gimnazjum w Radzyniu Podlaskim. Klasyfikację uczniów szkół podstawowych klas IV – VI wygrał oczywiście zwycięzca turnieju – Filip Delekta, a klasyfikację uczniów szkół podstawowych klas I – III  – Patrycja Waszczuk ze Szkoły Podstawowej w Miedzyrzecu Podlaskim. W turnieju obok Filipa wzięły udział również jego siostry Anna i Joanna, które również wypadły bardzo dobrze. Ania obecnie gimnazjalistka a posiadająca już I kategorię szachową zdobyła – 4 pkt, a Joasia uczęszczająca do szkoły podstawowej i mająca II kategorię szachową – 3 pkt z 7 partii.

txt i foto: Sławomir Kurpiewski

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?