SPIN

VI zawody Ochotniczych Straży Pożarnych (aktualizacja)

Beata Głozak wtorek, 6 września 2011, 20:41 Aktualnie, Wydarzenia

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach informuje, że w dniu 25 września br. (niedziela) na stadionie w miejscowości Zaliwie Piegawki przeprowadzone zostaną VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu siedleckiego. Zawody rozpoczną się o godz. 11. a podsumowanie przewidywane jest na godz. 15.

Celem zawodów jest sprawdzenie stanu wyszkolenia strażaków, podniesienie ich sprawności fizycznej i popularyzacja służby pożarniczej.

W zawodach udział wezmą drużyny, które zwyciężyły eliminacje gminne, walcząc o miano najlepszej drużyny powiatu. Dla drużyny zwycięskiej będzie to jednocześnie awans do zawodów wojewódzkich. Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 10 drużyn męskich i 5 kobiecych.

Zawody rozegrane zostaną w konkurencjach sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. W sztafecie pożarniczej startuje 7 zawodników z 9 osobowej drużyny. Mają do pokonania 7 odcinków, na których wykonują inne zadania. Pałeczkę stanowi prądownica pożarnicza.

W ćwiczeniu bojowym startuje 8 zawodników z drużyny (dziewiąty stanowi rezerwę). Zawodnicy mają zbudować stanowisko bojowe złożone z linii ssawnej, linii głównej i dwóch linii gaśniczych oraz za pomocą motopompy zassanie wody i przetłoczenie jej wężami do stanowisk gaśniczych. Zadanie kończy strącenie strumieniami wody 4 pachołków i tarczy. Podczas konkurencji bierze się pod uwagę czas oraz bezbłędne wykonanie zadania (punkty karne dodawane do uzyskanego czasu). Wygrywa drużyna, która obie konkurencje łącznie wykona w najkrótszym czasie.

PROGRAM ZAWODÓW
godz. 11. – Złożenie meldunku Komendantowi, otwarcie zawodów
11.30 – Rozpoczęcie biegu sztafetowego
12.45 – Rozpoczęcie ćwiczenia bojowego
15.10 – Odczytanie wyników zawodów oraz wręczenie dyplomów i nagród
15.20 – Zakończenie zawodów

bryg. Adam Dziura, rzecznik prasowy KM PSP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?