SPIN

Europejskie Dni Dziedzictwa w Siedlcach

Aneta Borkowska piątek, 9 września 2011, 10:41 Kultura, Wydarzenia

Miasto Siedlce po raz kolejny włącza się w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa na Mazowszu. Realizacja tegorocznego projektu „Kamienie milowe” będzie okazją do refleksji nad znaczeniem wydarzeń historycznych w wymiarze lokalnym.

W ramach EDD, które w naszym mieście odbędą się w dniach 11 -18 września miasto organizuje szereg działań promujących poznanie historii i zabytków naszego regionu. Możliwe będzie m.in. zwiedzenie niedostępnej na co dzień kaplicy księżnej Aleksandry Ogińskiej w dniu 12 września. (wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK przy ul. Puałskeigo 6 oraz budynku „Podlasie”).

Planowane są wykłady pracowników Muzeum Regionalnego, Archiwum Państwowego i Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Delegatura w Siedlcach dla uczniów siedleckich szkół. Będą to:
– wykład (pokaz multimedialny) Sławomira Kordaczuka „Siedlce w czasach księżnej Aleksandry i króla Stasia. Co nam zostało z XVIII wieku.”
– wykład Stanisława Fiedorczuka „Dziedzictwo polskie na kresach” w Delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Przygotowana zostanie również wystawa „Obchody rocznic Konstytucji 3 Maja w Siedlcach i regionie” w Archiwum Państwowym przy ul. Kościuszki 7, która będzie czynna do 30 września.

Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa zakończą się koncertem muzyki klasycznej, który odbędzie się 18 września (niedziela) o godz. 17.  w Sali Białej MOK. Wstęp na koncert bezpłatny.

Realizatorem programu EDD 2011 w Siedlcach jest Miejski Ośrodek Kultury. Europejskie Dni Dziedzictwa zorganizowano dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

źródło: MOK

Komentarze (1)

  1. wsparcie - co roku biorą ci sami dodano 10 lat temu

    tzn., że Ci co będą czytać swoje wypracowania, oraz ci co będą grali będą mieli zapłacone przez Marszałka?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?