SPIN

Europejskie Dni Dziedzictwa w Siedlcach

Aneta Borkowska piątek, 9 września 2011, 10:41 Kultura, Wydarzenia

Miasto Siedlce po raz kolejny włącza się w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa na Mazowszu. Realizacja tegorocznego projektu „Kamienie milowe” będzie okazją do refleksji nad znaczeniem wydarzeń historycznych w wymiarze lokalnym.

W ramach EDD, które w naszym mieście odbędą się w dniach 11 -18 września miasto organizuje szereg działań promujących poznanie historii i zabytków naszego regionu. Możliwe będzie m.in. zwiedzenie niedostępnej na co dzień kaplicy księżnej Aleksandry Ogińskiej w dniu 12 września. (wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK przy ul. Puałskeigo 6 oraz budynku „Podlasie”).

Planowane są wykłady pracowników Muzeum Regionalnego, Archiwum Państwowego i Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Delegatura w Siedlcach dla uczniów siedleckich szkół. Będą to:
– wykład (pokaz multimedialny) Sławomira Kordaczuka „Siedlce w czasach księżnej Aleksandry i króla Stasia. Co nam zostało z XVIII wieku.”
– wykład Stanisława Fiedorczuka „Dziedzictwo polskie na kresach” w Delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Przygotowana zostanie również wystawa „Obchody rocznic Konstytucji 3 Maja w Siedlcach i regionie” w Archiwum Państwowym przy ul. Kościuszki 7, która będzie czynna do 30 września.

Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa zakończą się koncertem muzyki klasycznej, który odbędzie się 18 września (niedziela) o godz. 17.  w Sali Białej MOK. Wstęp na koncert bezpłatny.

Realizatorem programu EDD 2011 w Siedlcach jest Miejski Ośrodek Kultury. Europejskie Dni Dziedzictwa zorganizowano dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

źródło: MOK

Komentarze (1)

  1. wsparcie - co roku biorą ci sami dodano 9 lat temu

    tzn., że Ci co będą czytać swoje wypracowania, oraz ci co będą grali będą mieli zapłacone przez Marszałka?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?