SPIN

Szpital miejski będzie miał oddział kardiologiczny

Beata Głozak piątek, 9 września 2011, 14:42 Siedlce, Wydarzenia

Najprawdopodobniej od stycznia przyszłego roku w szpitalu miejskim przy ul. Starowiejskiej ruszy oddział kardiologiczny. To bez wątpienia dobra informacja dla siedlczan i mieszkańców powiatu, bo możliwe będzie szybkie zdiagnozowanie stanu ich zdrowia i podjęcie leczenia.

Szpital miejski wzbogaci się o nowy oddział. Fot. AB

Szpital miejski wzbogaci się o nowy oddział. Fot. AB

– Prezydent miasta i rada miasta przyznali nam 3 miliony 200 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziału kardiologicznego, którego w tej chwili w naszym szpitalu nie posiadamy – mówi Mirosław Leśkowicz, dyrektor SP ZOZ. – Teraz dysponujemy tylko oddziałem internistycznym i w razie potrzeby leczenia kardiologicznego odsyłamy pacjentów do szpitala wojewódzkiego. Po powstaniu kardiologii szpital miejski uzupełni ofertę szpitala przy Poniatowskiego, nie stwarzając mu konkurencji. Takie działanie z powodzeniem sprawdza się w praktyce, chociażby w przypadku oddziału ginekologiczno – położniczego – dodaje.

Oddział kardiologiczny będzie wykonywał procedury niezbędne w diagnostyce i leczeniu: zaburzeń rytmu serca (w tym elektroterapię), niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej oraz innych rzadziej występujących patologii układu krążenia. Wszystkie procedury realizowane w Oddziale Kardiologicznym Szpitala Miejskiego będą refundowane w ramach NFZ. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie lekarze z SP ZOZ będą… leczyć nasze serca.

– W tej chwili remontujemy oddziały szpitalne i dla kardiologii chcemy wybrać jak najlepszą lokalizację. Staramy się, aby procedury inwestycyjne zakończyć jeszcze w tym roku tak, aby z początkiem stycznia kardiologię otworzyć – informuje Leśkowicz. Konkretnej daty podać nie potrafi. – Bardziej od naszych chęci i oczekiwań, jest ona uzależniona od przetargów i remontów. Koszt wyposażenia nowego oddziału w całości pokryty zostanie z pieniędzy miejskich i budżetu szpitala.

bg

5 komentarzy

 1. Mieszkaniec dodano 10 lat temu

  A co tu komentować, jeśli dyrektor dawnego szpitala wojewódzkiego nie szanuje lekarzy to trudno się dziwić, że szpital miejski pozyskał bardzo dobrych specjalistów i ma szanse stać się jedną z bardziej znaczących placówek mogących leczyć choroby układu krążenia w województwie. Nic tylko pogratulować zarządcy byłego szpitala wojewódzkiego.

 2. a dodano 10 lat temu

  " (…) nie jest wstanie jednak podać" ? Drogie Panie, ortografia się kłania.

 3. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  dziękuję, poprawione.

 4. koli dodano 10 lat temu

  nie ma jak szpital miejski……super kadra medyczna i ta atmosfera……..BRAWO I TAK TRZYMAĆ.

 5. Wanda dodano 10 lat temu

  Gratuluję i trzymam kciuki. Za to, ze jesteście ludzcy dla swoich pacjentów i za waszą wiedzę, należy wam się duże uznanie. Kilku moich znajomych było pacjentami na waszych oddziałach. Największy pokłon dla wspaniałych specjalistów z oddziału chirurgii. A jako matka i oczywiście jako kobieta mająca do czynienia z waszą porodówką sześć lat temu dodam, że nie potrzebne wam były żadne dyrektywy unijne, żeby zmieniać porodówkę pod dyktando UE, ale sami już znacznie wcześniej zmieniliście warunki dla kobiet na dużo lepsze w sensie rodzenia po ludzku. Trzymajcie tak dalej. Życzę Wam z całego serca sukcesów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?