SPIN

Lipnicka & Porter intymnie w Siedlcach (przypominamy)

Beata Głozak niedziela, 18 września 2011, 00:51 Kultura, Wydarzenia

W czwartek, 22 września o godz. 19. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach akustyczny koncert dadzą Anita Lipnicka i John Porter. Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Wtedy zadziałała chemia… Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy.

W 2002 Lipnicka i Porter stworzyli niepowtarzalny na polskim rynku duet. Wydali wspólnie pięć płyt a każda z nich niesie ze sobą niezapomniany ładunek emocjonalny. Koncerty Lipnickiej to elegancka, nastrojowa muzyka dla ludzi, którzy w muzyce szukają niezwykłości i magii. Od spotkania w 2002 roku stanowią parę zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów i dusz, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach – to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty.

John Porter – z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny.

Data: 22. IX. 2011 r; Godzina: 19; Miejsce: Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6; Bilety: 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.

Bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Szczegółowe informacje pod adresem www.mok.siedlce.pl.

źródło: MOK Siedlce

bg

2 komentarze

  1. Anna dodano 10 lat temu

    Byłam kiedyś na ich koncercie, bosko to za mało powiedziane. Przyjdę na pewno nawet jak nie wygram biletu 🙂

  2. gdzie? dodano 10 lat temu

    Przepraszam a gdzie byłaś? Też akustycznie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?