Poland Veteran wrócili ze Lwowa „na tarczy”

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 września 2011, 11:10 Sport, Wydarzenia

W dniach 16-18 września reprezentacja Polski weteranów wzięła udział w rozgrywanym we Lwowie Międzynarodowym Turnieju Rugby „Karpacka Jesień”. W składzie znalazło się 20 zawodników z 7 klubów.

Pierwsze spotkanie Polacy rozegrali z Politechniką Kijów. Stołeczny zespół objął prowadzenie 5:0, ale kilka minut później było 5:5 po akcji młyna zakończonej przyłożeniem Wojciecha Plichty. W końcówce zespół z Kijowa przebił się skrzydłem ustalając wynik na 10:5. Mecz z Odetskowym Rugbowym Bractwem rozpoczął się punktami zdobytymi po akcji Piotra Płoszaja, wynik 5:0 utrzymał się do ostatniej minuty meczu, kiedy po serii karnych rywale zdobyli przyłożenie na 5:5. Z kolei w meczu z Siwymi Łbami (tak od tego roku nazywa się drużyna lwowskich weteranów) bezpunktowy remis utrzymywał się do końcowych minut spotkania, gospodarze zdołali przełamać jednak Polską obronę i zdobyć zwycięskie przyłożenie. Ostatecznie Polacy wrócili ze Lwowa „na tarczy”, ale swojej postawy nie muszą się wstydzić.

Wyniki:
Politechnika Kijów – Poland Veterans 10:5 (5:5); punkty- Wojciech Plichta 5; Siwe Łby Lwów – ORB Odessa 0:0;
Poland Veterans – ORB Odessa 5:5 (5:0), punkty- Piotr Płoszaj 5; Siwe Łby Lwów – Politechnika Kijów 10:10;
Politechnika Kijów – ORB Odessa 10:10; Siwe Łby Lwów – Poland Veterans 5:0 (0:0).

Kolejność końcowa: 1.Politechnika Kijów 7 30-25, 2.Siwe Łby Lwów 7 15-10, 3.Odetskowe Rugbowe Bractwo Odessa 6 15-15, 4.Poland Veterans 4 10-20.

W reprezentacji Polski weteranów zagrali: Artur Adamczyk, Tomasz Barczak, Jan Czyż, Paweł Kuligowski, Paweł Narojek, Wojciech Plichta, Andrzej Sisik (kapitan), Michał Szczech, Jacek Wierzbicki, Bartosz Zagalski i Daniel Zychowicz.

tekst oraz zdjęcie: Jacek Wierzbicki