SPIN

Kiedy skończą się remonty i przebudowy ulic?

Aneta Borkowska środa, 21 września 2011, 13:39 Siedlce, Wydarzenia

W ciągu najbliższych tygodni zostanie zakończonych kilka inwestycji drogowych w mieście. Jak poinformowano nas w Wydziale Dróg UM Siedlce od dzisiaj zacznie się remont ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Świętojańskiej zatem mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

Remonty, budowy i przebudowy:

 • budowa ul. KL 12 pomiędzy ul. Ogrodową a Starowiejską (termin umowny do 15.X), ale jak zapowiada prezydent Siedlec „droga jest praktycznie gotowa”. Zdaniem Wojciecha Kudelskiego inwestycja ta rozładuje korki na skrzyżowaniu koło Szkoły Podstawowej nr 7.
 • przebudowa ul. Janowskiej pomiędzy ul. Kasztanową a św. Faustyny Kowalskiej (umowny termin koniec listopada). Warto w tym miejscu dodać, że magistrat nie zamierza usunąć trudności na skrzyżowaniu ulic Janowskiej z Wiązową. Mieszkańcy skarżą się na utrudnienia w ruchu spowodowane tym, że ul. Wiązowa jest znacznie niżej położona niż Janowska.
 • ulica Radzyńska – prace trwają zgodnie z planem i oddanie drogi powinno nastąpić z końcem września,
 • 2 etapy obwodnicy (koniec października i listopada) i prace przy ul. I. Prądzyńskiego (termin umowny do 20.XII) –  zdaniem prezydenta „przed pierwszymi przymrozkami uda się położyć asfalt tak żeby z tych dróg można było już korzystać”.
 • ulica Berdyczowska (termin umowny 12.XII.) oraz ulica łącząca Terespolską ze Starzyńskiego (umowny termin oddania 2.XII.) – obsługujące przemysłową dzielnicę Siedlec.
 • ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Świętojańskiej. Prace ruszyły już dzisiaj, czyli 21 września. Jak dowiedziałyśmy się w wydziale dróg zamknięty jest cały odcinek ul. Sienkiewicza.

ab/bg

15 komentarzy

 1. mb dodano 10 lat temu

  na Radzyńskiej od 16 .09 2011 firma od budowy drogi nie pracuje.Jeżeli nie wiemy o co chodzi to chodzi o …………. Oby skończyli do końca roku przy pracach w takim tempie. cytat- ulica Radzyńska – prace trwają zgodnie z planem i oddanie drogi powinno nastąpić z końcem września , pytam którego roku. Mieszkańcy Radzyńskiej zapraszają Prezydenta Siedlec,aby sam zobaczył,że nic się tam nie dzieje.

 2. Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

  Bardzo dziękujemy za informacje.

 3. efaster dodano 10 lat temu

  ta 2 etap obwodnicy skończą do końca października br. to mi prędzej kaktus na ręku wyrośnie. Przy karierze zaczeli dopiero kopać. Na I etapie (JP II i ppkł. Drobika) niby coś ruszyło, ale jeszcze dużo, dużo do zrobienia. Co do ulicy Prądzyńskiego, tam robotę dopiero zaczeli, jak skończą do 20 grudnia, to nie wiem chyba się na wiosnę droga rozleci, od jakości wykonania. Pośpiech to jest wskazany przy łapaniu pcheł nie budowniu dróg. Zresztą nie łudźmy się tych dróg nie oddadzą do użytkownia, bo nie ma ich ujętych w spisie do odśniezania. A PUK i tak byle jak odśnieża te co ma zakontraktowane. Znając życie prezydenta, UM i wydział dróg, będą przeciągali do wiosny przyszłego roku zezwolenia na użytkownie, bo wykonawcy będą wtedy jeszcze poprawiać niedoróbki i to co nieskończyli do zimy. Także najwcześniej pojedziemy w marcu/kwietniu 2012 roku. I nie pytajcie dla czego. To są Siedlce nie Warszawa.

 4. Siedlce dodano 10 lat temu

  2 etapy obwodnicy (koniec października i listopada)??? To październik czy listopad? Niech przestaną się asekurować.

 5. robson dodano 10 lat temu

  do efaster – czy kiedykolwiek napisałeś / napisałaś coś pozytywnego o obecnych władzach Siedlec ? Czyżby wszystko co zrobili było złe ? To może w ogóle lepiej nic nie robić ? Czy w życiu brałeś / brałaś udział w jakimkolwiek procesie inwestycyjnym i masz o tym pojęcie ?

 6. Siedlce dodano 10 lat temu

  Halo Robson. Każdy z nas płaci podatki i ma prawo krytykować za nieudolność i asekurację władze. Bo z naszych podatków żyją. Co z obwodnicy oddanej w październiku? Ulica Prądzyńskiego będzie nieczynna. To jak dojechać do ronda Monte Cassino-Warszawaska od Strzały? Na obwodnicy będą tylko wyścigi motorów. Oby nie było ofiar.

 7. klient dodano 10 lat temu

  zdaniem prezydenta „przed pierwszymi przymrozkami uda się położyć asfalt tak żeby z tych dróg można było już korzystać”
  czyli droga nie bedzie oddana ale przejezdna – skad my to znamy
  oryginalnym terminem zakonczenia robot byl 31 sierpnia, przesunieto ten termin ze wzgledu ponoc na pogode w lipcu
  ze wzgledu na pogode w lipcu oddanie obwodnicy odsunie sie na drug polowe grudnia – jakos tego nie rozumie
  a co z karami dla wykonawcow – czy nienaliczanie ich to nie jest jakas niegospodarnosc – byla umowa, zostala zlamana, naliczamy kary, czyje interesy reprezentuje magistrat – miasta czy Mostostalu i PRD Drogi Podlaskie?

 8. kary umowne dodano 10 lat temu

  Jak można naliczyć kary "mecenasowi kultury" złotemu i platynowemu?

 9. kary umowne dodano 10 lat temu

  Procedury dla urzędników, święta sprawa.
  Kary dla niesolidnych wykonawców (Podlasie, Pomnik Wolności, obwodnice) też powinno byś świętą sprawą. Precz z kolesiostwem?

 10. Co do 2 etapy obwodnicy (to chyba od Strzały do Prądzyńskiego?) dodano 10 lat temu

  Jak można to zakończyć w podanym terminie (koniec października i listopada) ? Z tego co widać ta ulica krzyżuje się z przedłużeniem ul. Piaskowej (za torem do Sokołowa), a tam chyba zapomnieli o robotach. Szykują rondo, albo skrzyżowanie z rozjazdami. Ale prace dopiero zaczynają. Termin zakończenia chyba wzięty z sufitu.

 11. efaster dodano 10 lat temu

  do robson.

  Zadałem sobie trud i przejechałem po piachach i wertepach cały odcinek ul. Prądzyńskiego zacząłem od ul. Daszyńskiego. I jeśli ma być ona gotowa do 20 grudnia, to musięliby pracować na niej 24 h na dobę, bo póki, co to tam dopiero roboty ziemne ruszyły i przekładnie lini energetycznej. Dalej sam zjazd do karieru również za mocno zawansowany nie jest (biorąc pod uwagę fakt, ze II etap ma być skończony do końca października ew. listopada, bo są różne wersie podawane przez UM). Nie wszędzie da sie samochodem dojechać, więc trzeba ruszyć "4 litery" na rower i zajrzeć tu i tam. I ja to właśnie czasem czynie. A wierz mi w S. ba w całej Polsce jest kupę bubli i absurdów drogowych. Ba nawet UM się zreflektował i na Pułaskiego zaczął stawiać słupki. W sumie lepiej późno niż w cale. Bo trzeba było odtwarzać trawnik po zeszłorocznej zimie i parkowaniu na nich. Ale jakby nie patrzył, to właśnie ja na rożnych portalach zacząłem pisać o tym problemie. A ja buduje nasz UM wystarczy spojrzeć na nowe "rondo" na Starowiejskiej czy na stadion z jedną trybuną. Ot i tyle ogłoszeń parafialnych na dzisiaj, życzę miłego dnia :))

 12. masz rację Efaster, dodano 10 lat temu

  ale PM zaraz ogłosi, że zima, mróz, śnieg itd. i trzeba przesunąć termin do wiosny, albo lata…

 13. welka dodano 10 lat temu

  ulica Radzyńska – prace trwają zgodnie z planem i oddanie drogi powinno nastąpić z końcem września??
  Kto takie bzdury wypisuje, fakt, że odcinek od Działek na ul. Południowej do Łukowskiej jest prawie gotowy, ale co z 5 metrami, które zostały na rogu Łukowskiej i Radzyńskiej? Jest tylko piach i nie widać, żeby robotnicy mieli chęć z tym coś zrobić. Mieszkam na Radzyńskiej i trzymam urzędników za słowo, że wkońcu skończą ten odcinek drogi!!!!!!!!!!!!!!!

 14. ztejsamejstrony dodano 10 lat temu

  Pół ulicy miasto, pół ulicy gmina.
  Panie prezydencie,trzeba tylko pół ulicy Radzyńskiej zrobić bo będzie krzyk, że finansujemy bogatą gminę Siedlce !!! Ja już krzyczę. Robiliście Piaski Zamiejskie i to najpiękniejsze rondo, które się nie schodzi – zawinił wójt a wina miasta.

 15. Xaveri dodano 10 lat temu

  Ulica łącząca Terespolską ze Starzyńskiego to ulica Sucharskiego…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?