SPIN

Rocznica poświęcenia siedleckiej katedry

Beata Głozak środa, 21 września 2011, 15:27 Aktualnie, Wydarzenia

Jutro, czyli 22 września przypada uroczystość rocznicy poświęcania kościoła katedralnego w Siedlcach. Z tej okazji o godz. 18. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego w katedrze rozpocznie się  msza święta. 

źródło: diecezja siedlecka

1903(21 lipca) – zgoda władz carskich na budowę nowego kościoła uzyskana przez ks. J. Scipio del Campo
1906 – 1912 – budowa kościoła w stylu neogotyckim wg. projektu inż. Z. Zdańskiego pod kierunkiem tech. Z. Szumana
1909 – 1913 – zawieszenie na wieżach katedry pierwszych dzwonów
1912(8 grudnia) – poświęcenie kościoła przez ks. J. Scipio del Campo (filia par. św. Stanisława)
1913(21 września) – konsekracja kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP dokonana przez Ordynariusza diec. lubelskiej bpa F. Jaczewskiego (źródło: Parafia Katedralna Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach

3 komentarze

 1. .... dodano 9 lat temu

  coś mi się nie zgadza. Kościół – obecnie Katedra – został konsekrowany 21 września 1913 roku przez bp. lubelskiego Franciszka Jaczewskiego. Ks. J. Scipio Del Campo był budowniczym kościoła.

 2. .... dodano 9 lat temu

  nikt nie pofatygował sie, aby sprostować to co błędnie napisano. A wystarczy wejść na stronę Podlasie 24 i przeczytać relację z uroczystości rocznicowych. Wszystko zgadza sie z tym co wczesniej napisałam w komentarzu. W dodatku kościół w momencie konsekracji nie był jeszcze katedrą. Pani redaktor więcej staranności.

 3. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Dziękuję za sprostowanie. Informacja ta jest zaczerpnięta ze strony miejskiej (kalendarium na stronie www kościoła nie "otwierało się") zatem założyłam, że jest ona prawdziwa a okazuje się, że trochę jest prawdziwa a trochę nie jest. Pani komentarz zauważyłam dopiero dzisiaj, gdyż to nie ja akceptowałam 2 wcześniejsze. Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie uwagi i – co prawda z opóźnieniem – naprawiam błąd.
  Z wyrazami szacunku,
  Bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?