SPIN

Rusza IV edycja cyklu „Oczami Kobiet” (NASZ PATRONAT)

Aneta Borkowska wtorek, 27 września 2011, 14:17 Kultura, Wydarzenia
"Życie ukryte w słowach" - kadr z filmu Fot.NK Siedlce

"Życie ukryte w słowach" - kadr z filmu Fot.NK Siedlce

NoveKino Siedlce rozpoczyna 5 października IV edycję cyklu filmowego „Oczami Kobiet”. Oczami mężczyzn-reżyserów i kobiet-reżyserek w jesienno-zimowe, środowe wieczory widzowie kina będą poznawać kolejne filmowe historie, których głównymi bohaterkami są kobiety.

Kobiecość inaczej postrzegają mężczyźni, a inaczej kobiety stające za kamerą. I właśnie te różnice, widoczne będą w 10 filmach autorstwa jednaj i drugiej płci. Nie jest to jednak cykl tylko dla kobiet. Wręcz przeciwnie. Reżyserzy poprzez swoje dzieła chcą pokazać mężczynom prawdę o kobietach.

Dodatkową atrakcją spotkań będą nagrody fundowane przez rozpoczynające współpracę z kinem firmy, zaproszenia do przyjaznych kobietom miejsc i przekąski, które po seansie zatrzymują widzów na miłe rozmowy… Spotkania prowadzić będzie Agnieszka Pasztor.

Wieczory rozpoczynają się 5 października o godz. 19. filmem „Życie ukryte w słowach” w reżyserii Isabel Coixet.

Platforma wiertnicza na środku morza, na której pracują sami mężczyźni i gdzie wydarzył się wypadek. Hanna – samotna i tajemnicza kobieta, próbująca zapomnieć o przeszłości przyjeżdża na platformę aby opiekować się mężczyzną, który w wyniku wypadku został ciężko poparzony i przejściowo stracił wzrok. Rodzi się pomiędzy nimi dziwna przyjaźń, więź pełna sekretów, prawdy i kłamstw, bólu i radości, która na zawsze odmieni ich życie. (filmweb)

źródło: NK Siedlce/ opr. ab

6 komentarzy

 1. Fragilla dodano 10 lat temu

  Taka drobna sugestia ( pewnie bardziej do kina, które daje info, a nie do spinu).
  Czy informacja przekazywana do mediów nie powinna być pełna i czytelna ?
  Szkoda, że trzeba szukać jej na własną rękę.

  Data i godziną projekcji jest ważna, ale nie znalazłam informacji o czasie trwania filmu jego gatunku, roku produkcji, obsadzie, cenie biletu itd.
  Przekąski i nagrody hmm fajnie, że są ale czy to jest najważniejsze ?
  Chyba, że idziemy do kina a nie na film.

  Film trwa 2 godziny 20minut. Dramat z roku 2005.
  O cenie nie piszę, bo to już kompetencja kina.
  Wydawałoby się, że na cykle filmowe powinny być karnety
  albo jakaś ekstra cena. Ale o tym cisza na stronie kina też.
  Przydałby się, co któryś sens w IV edycji cyklu za free ?
  Frekwencja byłaby wtedy raczej zapewniona.
  Pozdrawiam.

 2. Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

  Oczywiście, że informacje o filmach będą pełniejsze. 🙂 Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
  Obecnie same nie jesteśmy jeszcze pewne ile biletów będziemy miały do rozdania naszym czytelnikom, bo wszystko jest jeszcze w fazie rozmów. Informacja o kolejnym filmie będzie wyglądała inaczej.

 3. nieładnie Fragilla dodano 10 lat temu

  Oj nieładnie Fragilla nieładnie…wszystkie informacje o których wspominasz dostępne są od dłuższego czasu na stronie kina .tytuły…daty projekcji z wyprzedzeniem..obsada cena biletu itd plus trailery filmów..wystarczy odrobina dobrej woli, nawet nie wysiłku…tylko dobrej woli….a sugerowanie wyższości kulinarnych potrzeb nad duchowymi to już złośliwość z Twojej strony…nieładnie…

 4. Fragilla dodano 10 lat temu

  Pogratulować refleksu pracownikowi kina odpowiedzialnemu za aktualizacje ich firmowej strony. Niestety informacja choć trochę zmodyfikowana nadal nie zawiera szczegółów o które pytałam.

  Proszę nie zarzucać mi braku dobrej woli. Jestem stałą uczestniczką tego cyklu i raczej oczekiwałam sprostowania czy uzupełnienia informacji ze strony kina niż jej braku.
  Posądzanie mnie o złośliwość jest też grubą przesadą.Stwierdzam tylko ogólnie znane fakty, zresztą potwierdzone przez uczestników spotkań filmowych.
  Czyżby w poprzednich edycjach wszystko było bardziej "dopieszczone". Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i obecnie zobaczymy nową jakość.

  Dziękuję Spinowy za szybką i rzeczową reakcję tak sadziłam, że publikujecie info, które otrzymujecie od ogłoszeniodawcy, pozdrawiam i do zobaczenia
  we środę o 19:00 w kinie.

 5. oj Fragilla... dodano 10 lat temu

  do zobaczenia….na Oczami Kobiet….nie rozumiesz albo nie chcesz….refleks był i jest ponieważ info było już dawno..może podasz przykłady szczegółów o które pytałaś..nie podajesz….ponieważ wszystkie były na stronie…do kogo pretensje o poczęstunek? do Kina ? haha nowa jakość ? bez żartów…sugestie pełne nieuzasadnionej krytyki…acha i czytaj ze zrozumieniem…napis pod artykułem..źródło i opracowanie 🙂 dobranoc Fragilla Fragill"a

 6. Fragilla dodano 10 lat temu

  Proszę czytaj ze zrozumieniem najlepiej mój pierwszy post na samej górze !!!
  Chyba Arogancja to Twoje drugie imię, a pierwsze ? Bo nie zauważyłam.
  Jaki sens ma takie Twoje wczuwanie się w rolę ? Widocznie jakiś ma.
  Po głowie i tak za te popisy nikt nie pogłaszcze, a może wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?