SPIN

NEWS: Pensja Mirosława Bieńka przywrócona

Aneta Borkowska czwartek, 29 września 2011, 13:46 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj podczas Sesji Rady Gminy radni głosowali w sprawie uchylenia sierpniowej uchwały obniżającej wynagrodzenie Mirosława Bieńka, wójta gminy. Do przewodniczącego rady wpłynęło w tej sprawie pismo od 20 sołtysów.

Przypomnijmy. W sierpniu podczas sesji nadzwyczajnej radni obniżyli pensję wójta o niemal 5 tysięcy złotych. Uchwała miała wejść w życie z dniem 1 października. Dzisiaj w wyniku głosowania (8-za, 5-przeciw, 1 radny nie głosował ) radni zdecydowali, że odbędzie się głosowanie nad sierpniową uchwałą, która brzmi:

Podjęcie uchwały w spawie uchylenia uchwały Rady Gminy Siedlce z dnia 12 sierpnia 2011 w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla wójta Gminy Siedlce.

Radni podczas głosowania zdecydowali o uchyleniu uchwały z sierpnia  (8-za , 6-przeciw) co oznacza, że Mirosław Bieniek nie będzie miał niższej pensji tylko taką jaką otrzymywał do tej pory (12 540 zł).

O tej sprawie pisałyśmy:

ab

25 komentarzy

 1. Przedszkole dodano 10 lat temu

  Przedszkolaki. Nic więcej!

 2. dla kasy!!!! dodano 10 lat temu

  W ostaniach dniach nic nie robili tylko klecili większość w Radzie Gminy. Po co. DLA KASY. Panie Bieniek masz pan 0 klasy i honoru.

 3. MMM dodano 10 lat temu

  To Pani Cepek znowu zmieniła zdanie,jeżeli jest ona taką też pielęgniarką to …jednak wolę być zdrowy.

 4. nina dodano 10 lat temu

  Dziwi mnie zachowanie Pani radnej z PIS-u .Czyżby Wójt Pani coś obiecał ,czy "wiatr zawiał z innej strony "? Na taką radną nie głosowaliśmy . Wstydu Pani oszczędż !

 5. maria dodano 10 lat temu

  Pani radna z PIS zachowuje się jak marionetka.Może jej tak każą głosować "siły wyższe" a może zastraszają ? Miej Pani honor i swoje zdanie !

 6. zadowolony dodano 10 lat temu

  można było przewidzieć, że to tylko kwestia czasu. Wójt to nie tyłek do kopania i przekonali się o tym pseudo radni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Mieszkanka dodano 10 lat temu

  To jakas kpina najpierw slusznie za jego przeklrety sie go garze a potem nagradza no brawo browo niech wam dalej obiecuje i nic nie robi kiedy w koncu ktos przejzy na oczy WOjt nie jest Panem i wladzca ludzie……opanujecie

 8. xyz dodano 10 lat temu

  Teraz to już widać na czym tak naprawdę zależy Panu Wójtowi Gminy Siedlce – tylko kasa się liczy …. Nie da się pracować za 7 tys zł, 12 tys. to co innego 😉
  KPINA.

 9. OBSERWATOR dodano 10 lat temu

  BARDZO DOBRZE ŻE TAK ZAGŁOSOWALI BO MY MIESZKAŃCY MAMY DOŚĆ KŁÓTNI GRUPY PANA BRODOWSKIEGO LUDZIE CHCĄ SPOKOJU A NIE PATRZEĆ I SŁUCHAĆ WASZYCH ROZGRYWEK-RADNI SA TO LUDZIE WYKSZTAŁCENI I WIEDZĄ CO ROBIĄ

 10. MIESZKANIEC dodano 10 lat temu

  Znam bardzo długo panią Cepek i jest nieliczna osoba, której nie da sie kupić I TO MÓWIĘ Z CAŁĄ UCZCIWOŚCIĄ I PRZEKONANIEM ,jest bardzo sumienna osoba jeśli chodzi o wykonywany swój zawód pielęgniarki -życzę każdemu tyle uczciwości co ma ta kobieta -, tyle serca dla chorych ludzi i nie szczyci sie , nie chwali tylko skromnie wykonuje swój zawód-oby wszyscy byki tacy jak ta pani życzę tego sobie i Wam drodzy Państwo komentatorzy-pozdrawiam i prosze o przemyślenie zanim chlapnie się głupotę

 11. mała dodano 10 lat temu

  ZAMIAST WYGADYWAĆ GŁUPOTY TO WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY I WSPÓLNIE ZACZĄĆ PRACOWAĆ A NIE P………… DYRDYMAŁY-CI CO NEGUJĄ JAKĄKOLWIEK DECYZJE RADNYCH TO TAK NAPRAWDĘ W D…MAJA WSZYSTKO DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE OPLUĆ, PONIŻYĆ , ZDEPTAĆ KOGOŚ ALE SAMEMU WZIĄĆ SIĘ DO PRACY TO JUŻ NIE OJ NIE

 12. zadowolony dodano 10 lat temu

  do Mieszkanki

  skoro piszesz to może lepiej by było jak byś wiedziała o czym………
  kara…? nagroda??? żal mi Ciebie

 13. POLAK dodano 10 lat temu

  Pani Małgosiu jestem całym sercem za Pnią takich radnych nam potrzeba to Pani rozdaje karty w gminie śledzę Pani poczynania i jestem dumny że na Panią glosowałem kilka lat temu opiekowała sie pani moim tatą i życzyć sobie takiej opieki, zaangażowania, oddania takiej pielęgniarki, jest pani mądra, inteligentna i do bólu uczciwą osobą a wszyscy którzy negują pani posunięcie to zamiast mózgu mają wodę-ma pani zwolenników nie tylko w Żelkowie ale w całej gminie i to jest fakt niezaprzeczalny i Wójt i radni o tym wiedzą i zazdroszczą pani takiej mądrości-pozdrawiam i jesteśmy z panią

 14. greg dodano 10 lat temu

  do obserwatora

  RADNI SA TO LUDZIE WYKSZTAŁCENI I WIEDZĄ CO ROBIĄ cytat.

  Zapamiętaj raz na całe życie: inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem

 15. liza dodano 10 lat temu

  Przykre! Panowie Radni! Tak walczycie o rozgłos, a tu wpisy się skonczyły jeszcze w tym samym dniu, w którym się zaczęły. Widać jak to ludzi interesuje.Pani radnej z żelkowa nie zazdroszczę postawy jak chorągiewka. Zapewne jest dobrą pielęgniarką, ale zdania na określone tematy nie ma. W sierpniu wójtowi zabierała uposażenie teraz znowu zmieniła zdanie. Ta chwiejność dotyczy setek innych problemów. Z taką osobowością, nie do polityki.

 16. co to jest?? dodano 10 lat temu

  Rozgonić to towarzystwo i wybrać nowych. Dla nich z BIENKIEM na czele najważniejsza jest jego KASA. KOMPROMITACJA radnych i BIENKA. Żałosne d…..

 17. do Grega dodano 10 lat temu

  Masz rację. Inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem. Sczególnie u polityków. Najważniejsze jest przywiązanie do "koryta".

 18. bb dodano 10 lat temu

  Niestety, ale po tym cyrku o wójcie można powiedzieć tylko jedno: ZERO!!!!!!!!!!! Zero honoru, zero ambicji, wszystko dla kasy.
  A radni chyba nie mają co robić na sesjach i bawią się w piaskownicę. Kupić im "Monopol" będzie weselej. Wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha. A pani radna jest z partii "Papryka i Smoleńsk"? Jeżeli tak, to nie dziwię się, że rozdaje kasę. Pewnie kazał jej tak "szef", przecież on ostatnio tez wszystkim dookoła rozdaje – obietnice. K…..a w jakiej my żyjemy rzeczywistości.

 19. janek dodano 10 lat temu

  Pani Małgosiu proszę o wyjaśnienie zmienności stanowiska.Jako wyborcy winniśmy znać powody takiego zachowania.Szkoda aby w naszych oczach stała się Pani osobą niewiarygodną.Przecież obdarowaliśmy Panią zaufaniem.

 20. komunista dodano 10 lat temu

  Pani Cepek została kupiona przez wójta Bieńka w zamian za stanowisko wicewójta w Gminie dla kandydata z PiS.
  Szkoda tylko, że wójt i tak wszystkich oszuka bo sprzyja PSL i czeka do wyborów.

 21. Iza dodano 10 lat temu

  Matko żenada, za chwilę znów się przegrupują i zwołają sesję by obniżyć pensję. Wstyd.

 22. ORION dodano 10 lat temu

  JESZCZE RAZ POWTARZAM ŻE BARDZO DOBRZE RADNI ZROBILI-DOŚĆ KŁÓTNI I MEDIALNOŚCI BO TYLKO NA TY CO NIEKTÓTYM ZALEŻY A W PANIĄ CEPEK I W JEJ MĄDROŚĆ WIERZĘ I UFAM BO ZNAM JA OD DAWNA I NIECH NIKT NIE CHRZANI GŁUPOT ŻE SIE SPRZEDAŁA-WEŻCIE LUDZIE SIE ZA ROBOTĘ A NIE ZA PIE….. TAKICH OBELG

 23. MŁODY dodano 10 lat temu

  ODWALCIE SIE W KOŃCU OD PANI CEPEK-WEŻCIE NA TAPETE POZOSTAŁYCH RADNYCH I ICH SOBIE ROZLICZAJCIE, SPRZEDAWCZYKÓW I CHRZANIONYCH PUPILÓW BIEŃKA I BRODOWSKIEGO

 24. GOŚKA dodano 10 lat temu

  Do Pana Janka
  Szanowny Panie proszę mi zaufać jeszcze raz o to proszę nigdy moich mieszkańców nie oszukałam i nie zawiodę i zrobię wszystko aby dotrzymać słowa i zrobić jak najwięcej dla naszej miejscowości a ludzie niech sobie piszą co chcą skoro tak łatwo idzie im osądzanie kogoś tylko aby za niedługo ktoś ich w tak bolesny sposób nie osądzał i tego wszystkim życzę pomyślcie dwa razy zanim możecie skrzywdzić drugiego-pozdrawiam i życzę mądrości w opisywaniu

 25. UCZEŃ dodano 9 lat temu

  NA POCZĄTKU LAT 80-TYCH BYŁ MOIM NAUCZYCIELEM W JEDNEJ Z WARSZAWSKICH SZKÓŁ.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?