SPIN

NEWS: Pensja Mirosława Bieńka przywrócona

Aneta Borkowska czwartek, 29 września 2011, 13:46 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj podczas Sesji Rady Gminy radni głosowali w sprawie uchylenia sierpniowej uchwały obniżającej wynagrodzenie Mirosława Bieńka, wójta gminy. Do przewodniczącego rady wpłynęło w tej sprawie pismo od 20 sołtysów.

Przypomnijmy. W sierpniu podczas sesji nadzwyczajnej radni obniżyli pensję wójta o niemal 5 tysięcy złotych. Uchwała miała wejść w życie z dniem 1 października. Dzisiaj w wyniku głosowania (8-za, 5-przeciw, 1 radny nie głosował ) radni zdecydowali, że odbędzie się głosowanie nad sierpniową uchwałą, która brzmi:

Podjęcie uchwały w spawie uchylenia uchwały Rady Gminy Siedlce z dnia 12 sierpnia 2011 w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla wójta Gminy Siedlce.

Radni podczas głosowania zdecydowali o uchyleniu uchwały z sierpnia  (8-za , 6-przeciw) co oznacza, że Mirosław Bieniek nie będzie miał niższej pensji tylko taką jaką otrzymywał do tej pory (12 540 zł).

O tej sprawie pisałyśmy:

ab

25 komentarzy

 1. Przedszkole dodano 9 lat temu

  Przedszkolaki. Nic więcej!

 2. dla kasy!!!! dodano 9 lat temu

  W ostaniach dniach nic nie robili tylko klecili większość w Radzie Gminy. Po co. DLA KASY. Panie Bieniek masz pan 0 klasy i honoru.

 3. MMM dodano 9 lat temu

  To Pani Cepek znowu zmieniła zdanie,jeżeli jest ona taką też pielęgniarką to …jednak wolę być zdrowy.

 4. nina dodano 9 lat temu

  Dziwi mnie zachowanie Pani radnej z PIS-u .Czyżby Wójt Pani coś obiecał ,czy "wiatr zawiał z innej strony "? Na taką radną nie głosowaliśmy . Wstydu Pani oszczędż !

 5. maria dodano 9 lat temu

  Pani radna z PIS zachowuje się jak marionetka.Może jej tak każą głosować "siły wyższe" a może zastraszają ? Miej Pani honor i swoje zdanie !

 6. zadowolony dodano 9 lat temu

  można było przewidzieć, że to tylko kwestia czasu. Wójt to nie tyłek do kopania i przekonali się o tym pseudo radni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Mieszkanka dodano 9 lat temu

  To jakas kpina najpierw slusznie za jego przeklrety sie go garze a potem nagradza no brawo browo niech wam dalej obiecuje i nic nie robi kiedy w koncu ktos przejzy na oczy WOjt nie jest Panem i wladzca ludzie……opanujecie

 8. xyz dodano 9 lat temu

  Teraz to już widać na czym tak naprawdę zależy Panu Wójtowi Gminy Siedlce – tylko kasa się liczy …. Nie da się pracować za 7 tys zł, 12 tys. to co innego 😉
  KPINA.

 9. OBSERWATOR dodano 9 lat temu

  BARDZO DOBRZE ŻE TAK ZAGŁOSOWALI BO MY MIESZKAŃCY MAMY DOŚĆ KŁÓTNI GRUPY PANA BRODOWSKIEGO LUDZIE CHCĄ SPOKOJU A NIE PATRZEĆ I SŁUCHAĆ WASZYCH ROZGRYWEK-RADNI SA TO LUDZIE WYKSZTAŁCENI I WIEDZĄ CO ROBIĄ

 10. MIESZKANIEC dodano 9 lat temu

  Znam bardzo długo panią Cepek i jest nieliczna osoba, której nie da sie kupić I TO MÓWIĘ Z CAŁĄ UCZCIWOŚCIĄ I PRZEKONANIEM ,jest bardzo sumienna osoba jeśli chodzi o wykonywany swój zawód pielęgniarki -życzę każdemu tyle uczciwości co ma ta kobieta -, tyle serca dla chorych ludzi i nie szczyci sie , nie chwali tylko skromnie wykonuje swój zawód-oby wszyscy byki tacy jak ta pani życzę tego sobie i Wam drodzy Państwo komentatorzy-pozdrawiam i prosze o przemyślenie zanim chlapnie się głupotę

 11. mała dodano 9 lat temu

  ZAMIAST WYGADYWAĆ GŁUPOTY TO WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY I WSPÓLNIE ZACZĄĆ PRACOWAĆ A NIE P………… DYRDYMAŁY-CI CO NEGUJĄ JAKĄKOLWIEK DECYZJE RADNYCH TO TAK NAPRAWDĘ W D…MAJA WSZYSTKO DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE OPLUĆ, PONIŻYĆ , ZDEPTAĆ KOGOŚ ALE SAMEMU WZIĄĆ SIĘ DO PRACY TO JUŻ NIE OJ NIE

 12. zadowolony dodano 9 lat temu

  do Mieszkanki

  skoro piszesz to może lepiej by było jak byś wiedziała o czym………
  kara…? nagroda??? żal mi Ciebie

 13. POLAK dodano 9 lat temu

  Pani Małgosiu jestem całym sercem za Pnią takich radnych nam potrzeba to Pani rozdaje karty w gminie śledzę Pani poczynania i jestem dumny że na Panią glosowałem kilka lat temu opiekowała sie pani moim tatą i życzyć sobie takiej opieki, zaangażowania, oddania takiej pielęgniarki, jest pani mądra, inteligentna i do bólu uczciwą osobą a wszyscy którzy negują pani posunięcie to zamiast mózgu mają wodę-ma pani zwolenników nie tylko w Żelkowie ale w całej gminie i to jest fakt niezaprzeczalny i Wójt i radni o tym wiedzą i zazdroszczą pani takiej mądrości-pozdrawiam i jesteśmy z panią

 14. greg dodano 9 lat temu

  do obserwatora

  RADNI SA TO LUDZIE WYKSZTAŁCENI I WIEDZĄ CO ROBIĄ cytat.

  Zapamiętaj raz na całe życie: inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem

 15. liza dodano 9 lat temu

  Przykre! Panowie Radni! Tak walczycie o rozgłos, a tu wpisy się skonczyły jeszcze w tym samym dniu, w którym się zaczęły. Widać jak to ludzi interesuje.Pani radnej z żelkowa nie zazdroszczę postawy jak chorągiewka. Zapewne jest dobrą pielęgniarką, ale zdania na określone tematy nie ma. W sierpniu wójtowi zabierała uposażenie teraz znowu zmieniła zdanie. Ta chwiejność dotyczy setek innych problemów. Z taką osobowością, nie do polityki.

 16. co to jest?? dodano 9 lat temu

  Rozgonić to towarzystwo i wybrać nowych. Dla nich z BIENKIEM na czele najważniejsza jest jego KASA. KOMPROMITACJA radnych i BIENKA. Żałosne d…..

 17. do Grega dodano 9 lat temu

  Masz rację. Inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem. Sczególnie u polityków. Najważniejsze jest przywiązanie do "koryta".

 18. bb dodano 9 lat temu

  Niestety, ale po tym cyrku o wójcie można powiedzieć tylko jedno: ZERO!!!!!!!!!!! Zero honoru, zero ambicji, wszystko dla kasy.
  A radni chyba nie mają co robić na sesjach i bawią się w piaskownicę. Kupić im "Monopol" będzie weselej. Wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha. A pani radna jest z partii "Papryka i Smoleńsk"? Jeżeli tak, to nie dziwię się, że rozdaje kasę. Pewnie kazał jej tak "szef", przecież on ostatnio tez wszystkim dookoła rozdaje – obietnice. K…..a w jakiej my żyjemy rzeczywistości.

 19. janek dodano 9 lat temu

  Pani Małgosiu proszę o wyjaśnienie zmienności stanowiska.Jako wyborcy winniśmy znać powody takiego zachowania.Szkoda aby w naszych oczach stała się Pani osobą niewiarygodną.Przecież obdarowaliśmy Panią zaufaniem.

 20. komunista dodano 9 lat temu

  Pani Cepek została kupiona przez wójta Bieńka w zamian za stanowisko wicewójta w Gminie dla kandydata z PiS.
  Szkoda tylko, że wójt i tak wszystkich oszuka bo sprzyja PSL i czeka do wyborów.

 21. Iza dodano 9 lat temu

  Matko żenada, za chwilę znów się przegrupują i zwołają sesję by obniżyć pensję. Wstyd.

 22. ORION dodano 9 lat temu

  JESZCZE RAZ POWTARZAM ŻE BARDZO DOBRZE RADNI ZROBILI-DOŚĆ KŁÓTNI I MEDIALNOŚCI BO TYLKO NA TY CO NIEKTÓTYM ZALEŻY A W PANIĄ CEPEK I W JEJ MĄDROŚĆ WIERZĘ I UFAM BO ZNAM JA OD DAWNA I NIECH NIKT NIE CHRZANI GŁUPOT ŻE SIE SPRZEDAŁA-WEŻCIE LUDZIE SIE ZA ROBOTĘ A NIE ZA PIE….. TAKICH OBELG

 23. MŁODY dodano 9 lat temu

  ODWALCIE SIE W KOŃCU OD PANI CEPEK-WEŻCIE NA TAPETE POZOSTAŁYCH RADNYCH I ICH SOBIE ROZLICZAJCIE, SPRZEDAWCZYKÓW I CHRZANIONYCH PUPILÓW BIEŃKA I BRODOWSKIEGO

 24. GOŚKA dodano 9 lat temu

  Do Pana Janka
  Szanowny Panie proszę mi zaufać jeszcze raz o to proszę nigdy moich mieszkańców nie oszukałam i nie zawiodę i zrobię wszystko aby dotrzymać słowa i zrobić jak najwięcej dla naszej miejscowości a ludzie niech sobie piszą co chcą skoro tak łatwo idzie im osądzanie kogoś tylko aby za niedługo ktoś ich w tak bolesny sposób nie osądzał i tego wszystkim życzę pomyślcie dwa razy zanim możecie skrzywdzić drugiego-pozdrawiam i życzę mądrości w opisywaniu

 25. UCZEŃ dodano 9 lat temu

  NA POCZĄTKU LAT 80-TYCH BYŁ MOIM NAUCZYCIELEM W JEDNEJ Z WARSZAWSKICH SZKÓŁ.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?