SPIN

POLICJA: Cudzoziemiec aresztowany za rozbój

Aneta Borkowska czwartek, 29 września 2011, 12:51 Aktualnie, Wydarzenia

Najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 21 – letni cudzoziemiec zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna ten na początku września napadł i okradł 18 – letnią mieszkankę powiatu siedleckiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu obecnie kara do 12 lat pozbawienia.

3 września b. r. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez 18 – letnią kobietę, że przed chwilą została ona zaatakowana i okradziona przez nieznanego jej mężczyznę. Sprawca zaatakował swoją ofiarę od tyłu i dusząc ją skradł jej telefon. Napastnik w pewnym momencie zauważył nadjeżdżający w ich kierunku samochód, którego najprawdopodobniej się przestraszył i zbiegł z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu dniach od zdarzenia funkcjonariusze na podstawie zebranych w śledztwie informacji wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 21 – letni cudzoziemiec od trzech lat przebywający i pracujący na terytorium Polski. W ubiegłym tygodniu (22 września) siedlecki Sąd po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi przez policjantów w śledztwie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny na trzy miesiące. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?