SPIN

Sesja miejska na żywo: CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego

Beata Głozak piątek, 30 września 2011, 10:28 Siedlce, Wydarzenia

Na sesji miejskiej radni będą głosować nad zmianą nazwy Centrum Kultury i Sztuki. Zgodnie z projektem uchwały CKiS zmieni nazwę na „Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce”.

Zgodnie z projektem nowa nazwa instytucji pojawi się od 1 stycznia 2012 roku.

W projekcie uchwały czytamy m.in.:

Na patrona CKiS została zaproponowana osoba Andrzeja Meżeryckiego – wieloletniego dyrektora tej instytucji, wybitnego twórcy i animatora kultury.
Andrzej Meżerycki był postacią znaną i znaczącą w siedleckim życiu kulturalnym: dyrektorem, reżyserem, aktorem, konferansjerem, spikerem, redaktorem, scenografem, działaczem i animatorem kultury organizatorem konkursów, festiwali i widowisk estradowych, imprez miejskich, ogólnopolskich i międzynarodowych (…)
Był twórcą i pomysłodawcą wielu przedsięwzięć i imprez, które na stałe wzbogaciły pejzaż kulturalny naszego miasta i regionu (…)
Wniosek o nadanie imienia Andrzeja Meżeryckiego został złożony do Prezydenta Miasta przez Społeczną Radę Programową CKiS, a następnie poparty przez Dyrektora instytucji. O inicjatywie i propozycji nadania imienia CKiS została powiadomiona żona Andrzeja Meżeryckiego, która wyraziła pisemną zgodę na takie wyróżnienie. (…)

Radni zdecydowali o zmianie nazwy CKiS.

bg

23 komentarze

 1. Anonim dodano 10 lat temu

  może się okazać, że to Rada Programowa była twórcą "przedsięwzięć i imprez, które na stałe wzbogaciły pejzaż kulturalny naszego miasta i regionu".

  Może jest to wstęp by wszyscy pamiętali, że następne ulice mają być na "O".

 2. + dodano 10 lat temu

  O żesz ty …….

 3. zgoda na .... dodano 10 lat temu

  Gdy nadawano nazwę ul. L. Kaczyńskiego, w dokumentach jest pisemna zgoda
  jego rodziny?

 4. nie-siedlczanin dodano 10 lat temu

  Skoro tak, to ludzie spoza Miasta Siedlce nie będą mieli wstępu na imprezy? Poza tym : przed śp. Meżeryckim w CkiS nie działo się nic, wogóle kultury w Siedlcach nie było?. Za ileś tam lat nazwa będzie taka: „Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce im. Mariusza Orzełowskiego”. Po co ta rada programowa i co to ma wspólnego z programem? Po co rada programowa co na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce daje same komercyjne komedie? M E GA lomania, nic więcej.I dlaczego nie ma obiecanych przez poprzedniego Dyrektora mszy?

 5. efaster dodano 10 lat temu

  popieram, swoją drogą przydała by się rówierz ulica im. Andrzeja Meżeryckiego. Jakby nie patrzył należy mu się jak mało komu. Jak dla mnie "zasał siedlecką sztukę drewniną, a zostawił murowaną".

 6. ??? dodano 10 lat temu

  "zasał", zassał nieźle!

 7. efaster dodano 10 lat temu

  o tak zastał, tak to jest jak się "zaufa" technice, przeglądarka zamieniła a ja przez nie uwagę tego nie poprawiłem.

  dzięki, za zwrócenie uwagi na błąd :))

 8. Magda dodano 10 lat temu

  Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, zastanawiam się tylko dlaczego tak późno, sprawa dawno powinna być załatwiona, a teraz Maryjusz będzie twierdził jaki to on wspaniałomyślny, a ręki nie przyłożył, najchętniej swoim nazwiskiem nazwałby co drugą inwestycję w mieście…

 9. niepotrzebna zmiana nazwy, żadną wybitną postacią nie był dodano 10 lat temu

  mamy wielu zapomnianych ludzi, którzy o wieleeeeee bardziej zasługują na upamiętnienie ich poświęcenia

 10. kolejna nietrafiona decyzja, szkoda dodano 10 lat temu

  kto to wymyśla?

 11. efaster dodano 10 lat temu

  sory, mój błąd

  miało być oczywiście zastał nie "zasał"

 12. jaga_aga dodano 10 lat temu

  Miło, że chcą upamiętnić byłego dyrektora. Niemniej jednak jedno mnie zastanawia. Wszystkie te zasługi, fakt niepodważalne, ale wykonywał swoją pracę. Pracował na stanowisku dyrektora. Więc co miał robić? Robił to wszystko co teraz jest przedmiotem takiej dumy w ramach etatu. Za to dostawał pensję. Gdyby tego nie robił pewnie straciłby posadę. Czy daje się kierowcom wyróżnienia za to, że przejechali dużo kilometrów? Albo rzeźnikom, że zabili dużo wieprzków?

  Co do nazwy to ma jeden feler. Jest okropnie długa. Gdzie to się zmieści? Jest zupełnie niemedialna. Nazwy powinny być krótkie, łatwo wpadające w ucho i wygodne.

 13. jaga_aga dodano 10 lat temu

  Nie chcę aby mój powyższy komentarz został źle zrozumiany. Ja nie ma nic przeciwko Meżeryckiemu, nie neguję nadania jego imienia, itp., ale zastanawiam się nad mechanizmem.

  Jeśli jakiś zespół odnosi duże sukcesy. Nie tylko lokalnie, również poza Siedlcami jest ogólnie znany to twórcom sukcesu należą się nagrody i profity. Jeżeli ktoś coś zapoczątkował, rozpoczął i ogólnie robił WIĘCEJ niż od niego się wymaga to jest to powód do chwały.

  Cytuję:"Był twórcą i pomysłodawcą wielu przedsięwzięć i imprez, które na stałe wzbogaciły pejzaż kulturalny naszego miasta i regionu (…)" to jest chyba normalna część pracy dyrektora instytucji kulturalnej."

  Moim zdaniem radni zamiast wymieniać wszystko co robił powinni pokazać właśnie te rzeczy największe. Wymienić konkretny sukces, a nie pisać : "wieloletniego dyrektora tej instytucji, wybitnego twórcy i animatora kultury. "
  Fakty, liczby …

 14. Iza dodano 10 lat temu

  Też uważam, że są osoby bardziej zasłużone. Pan Meżerycki był bardzo niemiłym człowiekiem dla szarej masy i mi się osobiście będzie źle kojarzyła taka nazwa. Może i zrobił, chociaż on tam pracował brał pieniądze za to by robić. Tylko ja nie wiem czy to co on robił to sie ludziom nie przejadało, bo moim znajomym na pewno.

 15. kult-turka dodano 10 lat temu

  I tak właśnie Meżer przerósł Woszczerowicza!

  – z resztą lepiej dla Woszczerowicza, bo poprzeczka kultury wysokiej tego miejsca, z dnia na dzień się obniża.
  To jedyna znacząca decyzja już nie nowego Pana dyr tego siedleckiego teatrzyku.

 16. -kręcony- dodano 10 lat temu

  również uważam, że patron jest nietrafiony – powinien być nim jan paweł II

 17. kolejna kicha, CKiS nazwane imieniem niekulturalnego człowieka dodano 10 lat temu

  .

 18. fenerbace dodano 10 lat temu

  zawiść w Siedlcach sięgnęła dna, chociaż wiem, że po "nas" można spodziewać się jeszcze gorszych objawów tej choroby; jest zasada: o zmarłych dobrze, albo wcale, amen.

 19. wydaje mi się.. dodano 10 lat temu

  Moze się mylę, ale to chyba przeyzły PATRON CKiS proweadził konferansjerke pochodów 1 Majowych -ciekawe, prawda…

 20. jaga_aga dodano 10 lat temu

  Źle o nikim nikt tu nie mówi. To że nie pieję peanów nie znaczy, że mówię źle. Więc co? Ci, którzy mają niemiłe wspomnienia związane ze zmarłym nie mogą nic powiedzieć?

 21. nina dodano 10 lat temu

  Nie rozumiem – nikt nie obraża zmarłego. Po prostu są ludzie, którzy dla innych ludzi nie zasłużyli na takie uznanie. Dla mnie zamiast Meżeryckiego powinien być Woszczerowicz. Takie jest moje zdanie. Od kiedy o zmarłym albo dobrze albo wcale. Zmarły taki sam jak żywy – jednego i drugiego obrażać się nie powinno ale zdanie wypowiedzieć można o każdym. Za to co robił brał pieniądze to fakt. Mimo że poznałam go i rozmawialiśmy ze sobą w towarzystwie to kiedy mówiłam mu "dzień dobry" ostentacyjnie odwracał głowę. Dwa razy można kogoś nie poznać ale trzy to już brak kultury. Ceniłam go za to co robił, bo mógł brać pieniądze i robić byle ile, byle jak i byle co. Ceniłam, ale nie jako człowieka.
  PS Gdyby ludzie stosowali się do zasady albo dobrze albo wcale to wiele (a może żadna) książek historycznych by nie powstało, wiele biografii się nie ukazało a o Hitlerze wiedziałbyś tylko tyle, że chciał studiować malarstwo 😀

 22. miroslav dodano 10 lat temu

  jaga_aga, zastanawiam się, czytając czasami Pani redaktor komentarze w Internecie czy o kimś lub czymś wypowiadała się Pani pozytywnie? zupełnie nie nawiązuję do sprawy Ś.P. Meżeryckiego, bo do nadania imienia podchodzę obojętnie – nie znałem człowieka, ale wydaję mi się, że mają trochę racji Ci, którzy piszą o szacunku dla zmarłego, bo złym człowiekiem nie był, a chyba wiele osiągnął? dziwna ta nasza kultura siedlecka

 23. jaga_aga dodano 10 lat temu

  Staram się oddzielać życie prywatne od zawodowego. Komentarzy udzielam niewiele i podpisując się jaga_aga (zainteresowani wiedzą o kogo chodzi) wyrażam prywatne opinie. Daleko mi do anonimowego szastania komentarzami. W tym komentarzu nie odnoszę się do osoby Meżeryckiego jako takiego, ale do uzasadnienia nadania jego imienia. Uważam, że uzasadnienie zawiera same ogólniki, żadnych szczegółów. Jeszcze raz – proszę zauważyć, że nic nie piszę o samym ŚP Meżeryckim.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?