SPIN

Zrób zdrową kanapkę i wygraj wyjazd (NASZ PATRONAT)

Aneta Borkowska niedziela, 2 października 2011, 19:19 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj 1 października ruszyła II edycja akcji „Śniadaniowa Klasa”, której celem jest promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców. Kampanii towarzyszy konkurs skierowany do uczniów początkowych klas szkół podstawowych.

– Akcja ma przypomnieć Polakom o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu się. W podstawowych zaleceniach dotyczących zasad zdrowego żywienia wymienia się przede wszystkim spożywanie co najmniej trzech posiłków dziennie, w tym obowiązkowo śniadania – mówi Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”. – Niestety bardzo często o nim zapominamy. Dlatego ta akcja jest potrzebna i ważna, by to właśnie w dzieciach wyrobić ten nawyk jedzenia śniadań  – dodaje.

Akcji towarzyszy konkurs skierowany do dzieci z klas II–III i ich rodziców. Obejmie on kilkadziesiąt szkół. W tym może objąć także nasze siedleckie placówki.
– Klasy, które zgłoszą się do rywalizacji, będą miały za zadanie przygotować zdrową, bogatą w składniki odżywcze kanapkę, a efekty swojej pracy utrwalić na zdjęciach. Podsumowaniem konkursu będzie uroczyste wręczenie nagród, które planowane jest na grudzień – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz.
Nagroda za pierwsze miejsce to tytuł Złotej Śniadaniowej Klasy oraz wyjazd całej grupy do atrakcyjnego pod względem edukacyjnym i rozrywkowym miejsca. Klasy, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają do wyboru wycieczkę do kina lub na basen. Warto dodać, że wszystkie dzieci, które wezmą udział w konkursie zostaną nagrodzone, gdyż otrzymają kolorowe pudełka na drugie śniadanie. Organizator (Zakłady Tłuszczowe „Bielmar”) przewiduje stworzenie także wirtualnej galerii z pracami laureatów na dedykowanej akcji stronie internetowej.

Szkoła, która postanowi wziąć udział w konkursie musi wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.sniadaniowaklasa.pl

Prace konkursowe, które należy wysłać do 10 listopada to:
– zdjęcie wykonanego śniadania, którego niezbędnym elementem jest margaryna Śniadaniowa,
– zdjęcia grupy przygotowującej śniadanie,
– krótki opis składników i sposobu wykonania zdrowego, smacznego śniadania w szkole
– materiały uzupełniające, tj. hasła, opisy, wierszyki, itp.

W sprawie konkursu można kontaktować się z koordynatorem: mail: sniadaniowaklasa@planetpr.pl, tel.: 12 376 42 70

ab / Fot. organizatorzy akcji (archiwum)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?