SPIN

Więcej kamer w mieście

Beata Głozak poniedziałek, 3 października 2011, 17:02 Siedlce, Wydarzenia

W ciągu najbliższych 3 – 4 tygodni w mieście może pojawić się nawet 5 kolejnych kamer monitorujących. Wszystko zależy od tego jak sprawdzi się urządzenie testowane na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Armii Krajowej.

Za kilka dni na głównym skrzyżowaniu w centrum miasta, czyli Piłsudskiego – Armii Krajowej pojawi się specjalna kamera służąca do odczytywania numerów rejestracyjnych samochodów. Jeżeli sprawdzi się w tym miejscu miasto zainstaluje takie same jeszcze w dwóch a nawet trzech kolejnych miejscach. Mają być nimi drogi wylotowe z miasta, czyli ulice: Warszawska, Sokołowska a także ewentualnie Starowiejska. Koszt takiego urządzenia to nawet od 15 do 20 tys. zł. Jak powiedział nam Andrzej Grzywacz, naczelnik Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności UM, niezależnie od tych zakupów na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Floriańską zostanie zainstalowana kamera sterowana radiowo. W tej chwili na terenie Siedlec zainstalowanych jest 11 działających kamer. Docelowo ma być ich ok. 30.

bg

8 komentarzy

 1. pytanie dodano 10 lat temu

  Po co jak nawet nr rej. nie można odczytać takich kamer.

 2. głąb dodano 10 lat temu

  Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem a potem zabieraj głos w dyskusji. "specjalna kamera służąca do odczytywania numerów rejestracyjnych samochodów" to chyba taka, która to umożliwia. Społeczeństwo jest coraz głupsze.

 3. jeszcze w kiblach niech pouwieszaja, państwo POlicyjne szkoda słów dodano 10 lat temu

  do niedawna tylko więźniów dozorowano, teraz monitoring PO obu stronach muru. Władza się coraz bardziej boi (kryzysu i zamieszek?)

 4. Zainteresowany dodano 10 lat temu

  Czy ktoś może podać miejsce zainstalowania 11 działających kamer.

 5. kultura siedlecka dodano 10 lat temu

  Obrażasz ludzi. Społeczeństwo coraz głupsze, a Ty coraz mądrzejszy.
  Pożyjemy zobaczymy czy można?
  Ostatnio bardzo dużo jest w mieście spraw które powinny być takie i takie, a to głupie społeczeństwo dostaje badziewie.

 6. "państwo POlicyjne szkoda słów" dodano 10 lat temu

  mówmy "Siedlce Pis…..ów"

 7. efaster dodano 10 lat temu

  "zainteresowany" chcesz być później "obiektem" żartów w TV w programie Marioli Zaczyńskiej "rozmowy bez herbatki". Już jeden się pytał o rozkład "4-ki" w trakcie remontu na skrzyżowaniu Warszawskiej i Monte Cassino.

  No, ale niech ci będzie. od wschodu patrząc. na rogu bp. Świrskiego i Konarskiego. Na budynku MOK-u (Pułaskiego), na latarni na rogu Piłsudskiego i Esperanto. Na latarni przy PUP, na rogu Kilińskiego i Pułaskiego. Na latarni na Pułaskiego vis a vis UM. Na budynku UM na rogu Piłsudskiego i AK. Na rogu AK i Sienkiewicza. Na budynku Świętojańska 4 (SM). Na rogu AK i 3 Maja. Na Świrskiego (na wylocie Cz. Krzyża). Przy katedrze (róg Świrskiego i Katedralnej).

  PS.
  Docelowe 30 kamer to nie jest dużo, np. w Płocku (130 tys. mieszkańców) jest ok.120 kamer. A w Warszawie ponad 2,5 tys. Więc nie przesadzajcie z tym narzekaniem na "wielkiego brata". A po za tym w Siedlcach od dwóch kadencji rządzi pis.

 8. Paweł 26 lat dodano 10 lat temu

  Ciekawe kiedy zaczną montować syreny DSE do tłumienia zamieszek rozwalające bębenki w uszach i powodując śmierć??

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?