SPIN

„I love Poland” w galerii Fokus

Beata Głozak środa, 5 października 2011, 13:46 Kultura, Wydarzenia
Fot. M. Forecki

Fot. M. Forecki

Już jutro, 6 października o godz. 18. w Galerii Fotografii FOKUS w budynku Akademia Sztuk Piękna 7 przy ul. Pułaskiego 7 otwarta zostanie wystawa fotografii Mariusza Foreckiego „I love Poland”.

Mariusz Forecki (1962) mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest absolwentem Instytutu Kreatywnej Fotografii  Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. “Nowe religie w Polsce – wyznawcy Kryszny”, “Nowy, wspaniały świat”, “Barwy władzy”, “Poza Rajem”, „Okruchy Dnia”, „BlueBox”. Często fotografował  na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Otrzymał wyróżnienie Związku Polskich Artystów Fotografików za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM. Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim, Andrzejem Marczukiem i Wojtkiem Sienkiewiczem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Forecki o sobie:

Wydaje się oczywistym, że powinno się przynajmniej trochę lubić swój kraj. Nawet, jeśli tak często rodzi się pytanie: dlaczego. Po co. Pomimo czego. Polska na moich fotografiach nie jawi się jako kraina wspaniałości i szczęścia. Nie jest też obszarem beznadziei i marazmu. Polska, jaką opisuję, mimo, że pełna słabości i niedoskonałości, kipi od pasji, ciepła i specyficznego humoru. Lubię jej niedoskonałości i wady. Właśnie dzięki nim jest mi bardzo bliska, lubię ją taką, jaką jest. I chciałbym, żeby inni polubili taką Polskę od pierwszego wejrzenia.

źródło: MOK Siedlce

Komentarze (1)

  1. Kamila dodano 10 lat temu

    Najlepszy wernisaż na jakim byłam od dłuższego czasu (a chodzę dosyć często na wernisaże i w różnych miastach 🙂 )

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?