SPIN

Jak wyglądają nowe pracownie w „Samochodówce”? (zdjęcia)

Beata Głozak piątek, 7 października 2011, 17:48 Siedlce, Wydarzenia

Nowy budynek z 12 pracowniami zawodowymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Ks. J. Popiełuszki został dzisiaj oddany do użytku. Jego budowa zamknęła się w kwocie ok. 8,5 mln złotych. Inwestycja trwała ponad rok.

Siedlecka „Samochodówka” zyskała nowe oblicze. W dwukondygnacyjnym obiekcie połączonym z pozostałą częścią szkoły powstały nowoczesne pracownie: technologii samochodowej, elektrotechniczna, samochodowa, obsługi klienta, gastronomii ogólnej, hotelarska, dwie komputerowe, dwie technologii ogólnej i dwie technologii gastronomicznej. O tych ostatnich opowiedział nam Dariusz Dudziuk, nauczyciel przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej.

Mamy tu wyposażenie, o którym wcześniej, w starym budynku mogliśmy pomarzyć. Przede wszystkim było go bardzo mało i było starodawne. Teraz na ścianach wiszą telewizory plazmowe. Możemy robić pokazy, wyświetlać filmy instruktażowe o przyrządzaniu potraw. Najbardziej cieszy mnie jednak piec konwekcyjno – parowy, bo to taki mercedes w kuchni. Można w nim piec, gotować i dusić.

Pierwsze zajęcia odbędą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, bo cały sprzęt elektroniczny trzeba podłączyć.

Dudziuk ma nadzieję, że nowe wyposażenie sal sprawi, że nauczanie zawodu będzie obywało się z pasją i przede wszystkim uczniom „będzie milej uczyć się zawodu”. Warto dodać, że wcześniej zajęcia praktyczne odbywały się jedynie w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Konarskiego teraz po części zostaną przeniesione także do nowego obiektu.

no images were found

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?