SPIN

Głosowanie bez problemów (aktualizacja)

Beata Głozak niedziela, 9 października 2011, 09:09 Aktualnie, Wydarzenia

O godzinie 7. w całej Polsce rozpoczęło się głosowanie na posłów i senatorów do Parlamentu RP. Mieszkańcy Siedlec wybierają swoich przedstawicieli do sejmu z okręgu nr 18, czyli siedlecko – ostrołęckiego a do senatu gdzie obowiązują wybory jednomandatowe z okręgu nr 48. 

Jak poinformował nas Marcin Skolimowski, sekretarz Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach w całym okręgu siedlecko – ostrołęckim wszystkie komisje obwodowe zostały otwarte o godz. 7. Nie wystąpiły żadne problemy organizacyjne. Głosowanie będzie trwało do dzisiaj do godz. 21.

Przypominamy też, że cały czas trwa cisza wyborcza. Również w internecie dlatego komentarze dotyczące kandydatów na posłów i senatorów nie były, nie są i nie będą przez nas akceptowane.

godz. 14.06 – Nieprawidłowe karty do głosowania w gminie i Mińsku Mazowieckim

W dwóch obwodach okręgu nr 18 stwierdzono nieprawidłowe karty do głosowania. Błędy w postaci źle ponumerowanych stron pojawiły się najprawdopodobniej przy ich druku. Komisje zauważyły to przed głosowaniem.  

„W gminie Siedlce w obwodzie nr 5 (Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach – od red.) komisja zauważyła jedną źle ponumerowaną kartę do głosowania. W Mińsku Mazowieckim w obwodzie nr 13 (Przedszkole Miejskie nr 6 – od red.) błędnych kart było kilkanaście. Nieprawidłowości wychwycono przed głosowaniem. Karty wymieniono” – poinformował SPIN Marcin Skolimowski, sekretarz Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach.

Poza tymi dwoma przypadkami nie było żadnych kłopotów.

bg

Możliwość komentowania jest wyłączona.