SPIN

Marta tam nie pomieszka… ale jest druga (aktualizacja)

Beata Głozak poniedziałek, 10 października 2011, 07:56 Siedlce, Wydarzenia
Marta Sosnowska nie zdobyła mandatu. Fot. AB

Marta Sosnowska nie zdobyła mandatu. Fot. AB

Nie ma szans, aby Marta Sosnowska, była wiceprezydent Siedlec a obecnie wicestarosta powiatu sokołowskiego zasiadała w najbliższej kadencji w Senacie. Członkini Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych zdobyła 26 836 głosów w całym okręgu nr 48. Wyprzedziła tym samym Janinę Orzełowską (Zarząd Województwa Mazowieckiego), ale przegrała z Waldemarem Kraską.

Zgodnie z ostatnimi, ostatecznymi informacjami przekazanymi przez PKW Marta Sosnowska zdobyła 26 836 głosów. Janina Orzełowska (PSL) 26 447 głosów a panie zdeklasował senator PiS VI kadencji Waldemar Kraska, który zebrał 41 260 głosów.

Sosnowska co prawda wygrała z Waldemarem Kraską w Siedlcach 14 663 głosów do 12 133 głosów, ale poległa na terenie powiatu. W naszym mieście niemal niewidoczna kandydatura Janiny Orzełowskiej (PSL), która zanotowała 5 608 głosów na swoim koncie. W całym powiecie była wiceprezydent Siedlec doznała sromotnej klęski zdobywając zaledwie 5 626 głosów podczas gdy na Kraskę zagłosowało 12 273 osób a na Orzełowską 10 252 wyborców.

W powiecie łosickim Sosnowska wypadła dwa razy gorzej niż jej kontrkandydaci. Przy jej nazwisku krzyżyk postawiło zaledwie 2 004 osoby. Faworytką tam była Orzełowska (4 994 głosów) a na drugim miejscu znalazł się Kraska (4 241).

Marta Sosnowska przegrała nawet w swoim obecnym powiecie, powiecie sokołowskim, którego jest wicestarostą. Miała tam 4 543 głosów. Przed nią znalazła się Janina Orzełowska (5 593 głosów) i zwycięzca w tym powiecie Waldemar Kraska (12 613 głosów).

bg   

24 komentarze

 1. kandydat dodano 9 lat temu

  brak słów

 2. PKW mówi co innego dodano 9 lat temu

  Wg PKW (dane ze 100% komisji) – Sosnowska jednak wyprzedza Orzełowską. Ponadto – Sosnowska w każdym powiecie ma O NIEBO LEPSZY WYNIK niż cała lista PO (i SLD a czasami nawet i RP) razem. To nie jest słaby wynik Sosnowskiej, tylko gorzka prawda o naszym regionie – PiS rządzi niepodzielnie.

 3. miroslav dodano 9 lat temu

  jest trzecia, Orzełowska nie robiła kampanii prawie i wraz ją wyprzedziła, korekta wskazana

 4. Dotyczy wpisu o 09:59 dodano 9 lat temu

  To nie PIS rządzi, tylko ciemnogród panuje 🙂 Paru cwaniaków żerujących na głosach babć i dziadziusiów, którym w kościółku przykazali głosować 🙂 Co będzie jak za kilka lat "obumrą" ? Pewnie przyjdzie się przefarbować 🙂

 5. :( dodano 9 lat temu

  Bo to jedyny siedlecki kandydat/ka do senatu, szkoda, że lokalni politycy muszą przegrywać ze spadochroniarzami 🙁 Ludzi zapominają, że nie zawsze liczy się przynależność partyjna ale czasem w grę powinien wchodzić zwykły pragmatyzm, lokalny patriotyzm ehhh…. szkoda gadać.

 6. ave dodano 9 lat temu

  zlikwidować senat, kolejna grupa pasożytów do utrzymywania

 7. VIktoria dodano 9 lat temu

  Szkoda, że tak wyszło za mało dała się poznać Pani z tej dobrej strony w innych okręgach wyborczych poza Siedlcami. W Siedlcach zrobiliśmy b. dużo ale widać to jeszcze za mało. Trudno jest mi się pogodzić z Pani i naszą porażką. Pozdrawiam

 8. politykier dodano 9 lat temu

  Bardzo szkoda Pani Marty bo to osoba ze sporym potencjałem i chęcią działania. Sadzę, że jest ofiarą braku kreatywnego lidera PO w naszym regionie. Siedlecka/regionalna PO musi wychować sobie postać pokroju Gowina z Krakowa albo sobie na nią zasłużyć. Wtedy będzie łatwiej.

 9. max dodano 9 lat temu

  do politykiera: nie widać nikogo, naprawdę nie widać nikogo takiego, więc albo podupadną tutaj albo zadziałają na zasadzie Tusk-Arłukowicz: przyciągną indywiduum z innego ugrupowania

 10. ztejsamejstrony dodano 9 lat temu

  Skazali (PO) Panią Martę na Sokołów Pdl., jakby już w Siedlcach nie było dla niej zajęcia. Nie popieram żadnej partii ale żal mi byłej wice Siedlec. Lepsza była niż obecnie Sochacka, Lepsza i od Karasia,który jest przewodniczącym Rady Miasta.
  Prawdopodobnie i Mariusz Dobijański, gdyby się odważył startować do Sejmu uzyskałby lepszy wynik niż Kozaczyński. On mierzy w europosła? Układanki partyjne są nie zawsze zrozumiałe dla zwykłego obywatela.
  My możemy… zacisnąć zęby i głosować na Kozaczyńskiego, którego PO schowa w sejmie, żeby nie dorwał się do mediów. Pochwali się , że najwięcej głosował w Sejmie ale żeby jeszcze wiedział za czym głosował? Dwa lata temu głosował i odebrali 10 mln. zł. Akademii Podlaskiej.

 11. Anonim dodano 9 lat temu

  Ludzie opamiętajcie się! Niedawno pisaliście ohydztwa na Pana Mariusza Dodijańskiego, dzisiaj rzekomo żałujecie pani Marty a uderzacie w jedynego siedlczanina, który dostał się do sejmu z PO. Kim wy właściwie jesteście? Wygląda na to, że sfrustrowaną, podszytą tchórzem konkurencją. Przestańcie wreszcie zrzędzić i opluwać innych.Wypada wreszcie ochłonąć.

 12. Pan Mariusz i ohydztwa dodano 9 lat temu

  Pan Mariusz sam sobie zasłużył na rzeczone "ohydztwa"

 13. SDL dodano 9 lat temu

  ,a w Siedlcach i tak rządził ,rządzi i będzie rządził biskup. taka nasza dola. To miasto to ciemnogród w ciemnej d….moje miasto to od 20 lat masakra. Młodzi wartościowi uciekają na potęgę zaraz po maturze. I nawet na groby bliskich nie wracają. Siedlce to miasto smutne jak k…a w deszcz :((

 14. Janek dodano 9 lat temu

  Co by nie mówić zacofany jest u nas w Siedlcach naród. Dlatego jeszcze długo zostaniemy Polską B, a może inaczej Węgrami. Na całe szczęście siedleckie PiS nie jest, aż tak zawistne jak w całym kraju i miasto nie jest na straconej pozycji.

 15. marta tyle warta co kozaczyński, złotousty mistrz mowy polskiej. w jego przypadku milczenie naprawdę jest ZŁOTEM! dodano 9 lat temu

  masakra i kiszka dla miasta, kogo to PO wystawia?
  ps.
  mógłby sobie chociaż zęby zafundować nowe
  i MILCZEĆ!!!

 16. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Tak! Najlepsi są ci co rzucają inwektywami. Brudami w tych co ich nie lubimy! To doskonały sposób na osiągnięcie celu. Tylko oszołomie nie zauważyłeś, że sam pobrudziłeś się już tym błotem i dorobiłeś odrażającą gębę konkurencji. PiS powinien cię za to zlinczować, bo robisz z nich prymitywów i złośliwców. A myślałeś/-aś, że czynisz im przysługę. Gratuluję inteligencji, słoma wylazlła z butów!

 17. blogerka S dodano 9 lat temu

  Nie to złoto co się świeci, a rolą polityka – nie jest gadać po próżnicy (choć wielu tak czyni). Piękne słówka są dla głupoli, którzy lubią karmić się złudzeniami. Siedleckie PO to jedyna władza, która jest w stanie załatwić coś dla miasta w Warszawie. Trzeba rozmawiać merytorycznie, podpowiadać pomysły korzystne dla rozwoju miasta, a nie prowadzić jałowe dyskusje i wywoływać zamęt. Jeśli nie potrafi się rozmawiać konstruktywnie to należy zamilczeć.

 18. Siedlczaninie przecież wiesz, że o Kozaczyńskim to 100% prawda więc po co ten fałsz? dodano 9 lat temu

  jak się odzywa, to tylko wstyd Siedlcom przynosi.

 19. siedlczanin do w/w rozmówcy dodano 9 lat temu

  Obrzucaj błotem dalej, może coś zyskasz. Lepiej zobacz belkę w swoim oku, a nie wskazuj źdźbła w cudzym. Wstydzę się za ciebie i tobie podobnych. Przynosisz ujmę naszemu miastu i robisz krzywdę innym wyborcom. Twoim celem jest tylko złośliwe mącenie. Jesteś zatem szkodnikiem, który podgryza posła naszego regionu zamiast go wspierać i dodawać otuchy. Z góry skazujesz ludzi ale bacz abyś sam nie został skazany. †obie odmierzą tą samą miarą.Kiedyś wspomniesz moje słowa.Pozdrawiam.

 20. żal mi i Kozaczyńskiego bo się biedaczek za ten szmal stresuje i Ciebie za ślepą miłość dodano 9 lat temu

  i zacytuję Kukiza z piosenki: "jeb..na wasza partia mać, co mi Ojczyznę okrada" już naprawdę nie ma kogo wystawiać w wyborach.

 21. Markus dodano 9 lat temu

  Ja ci też odpiszę słowami piosenki: Ty pieroński bawole sra… ale w swojej stodole. Na Piosence pojusa opierają się tylko desperaci, którzy przegrali wybory. Radzę sztachnijcie się wspólnie z Kukizem. MIłego odlotu!

 22. uczta go mówić lepiej a nie marnujeta czas na spinozie dodano 9 lat temu

  i jeszcze ze dwie fuchy mu dajta bo ledwo wiąże koniec z końcem.

 23. Nauczyciel dodano 9 lat temu

  Edukacja jest dla wszystkich. Nie myśl sobie, że ty zjadłeś wszystkie rozumy. Prawdziwie wielcy ludzie uczą się przez całe życie. Skrzystaj z mojej rady: też coś przeczytaj i skomentuje w niniejszym serwisie, a będzie większy pożytek. Na zakończeniu dedykuję ci piosenkę "13 groszy" , z których jeden przeznacz na edukację.

 24. Dyrektor ZOO dodano 9 lat temu

  A wy uczta się mówić ludzkim głosem. Tego wam serdecznie życzę, bo was zwierzęta wyprzedzą.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?