SPIN

Marta tam nie pomieszka… ale jest druga (aktualizacja)

Beata Głozak poniedziałek, 10 października 2011, 07:56 Siedlce, Wydarzenia
Marta Sosnowska nie zdobyła mandatu. Fot. AB

Marta Sosnowska nie zdobyła mandatu. Fot. AB

Nie ma szans, aby Marta Sosnowska, była wiceprezydent Siedlec a obecnie wicestarosta powiatu sokołowskiego zasiadała w najbliższej kadencji w Senacie. Członkini Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych zdobyła 26 836 głosów w całym okręgu nr 48. Wyprzedziła tym samym Janinę Orzełowską (Zarząd Województwa Mazowieckiego), ale przegrała z Waldemarem Kraską.

Zgodnie z ostatnimi, ostatecznymi informacjami przekazanymi przez PKW Marta Sosnowska zdobyła 26 836 głosów. Janina Orzełowska (PSL) 26 447 głosów a panie zdeklasował senator PiS VI kadencji Waldemar Kraska, który zebrał 41 260 głosów.

Sosnowska co prawda wygrała z Waldemarem Kraską w Siedlcach 14 663 głosów do 12 133 głosów, ale poległa na terenie powiatu. W naszym mieście niemal niewidoczna kandydatura Janiny Orzełowskiej (PSL), która zanotowała 5 608 głosów na swoim koncie. W całym powiecie była wiceprezydent Siedlec doznała sromotnej klęski zdobywając zaledwie 5 626 głosów podczas gdy na Kraskę zagłosowało 12 273 osób a na Orzełowską 10 252 wyborców.

W powiecie łosickim Sosnowska wypadła dwa razy gorzej niż jej kontrkandydaci. Przy jej nazwisku krzyżyk postawiło zaledwie 2 004 osoby. Faworytką tam była Orzełowska (4 994 głosów) a na drugim miejscu znalazł się Kraska (4 241).

Marta Sosnowska przegrała nawet w swoim obecnym powiecie, powiecie sokołowskim, którego jest wicestarostą. Miała tam 4 543 głosów. Przed nią znalazła się Janina Orzełowska (5 593 głosów) i zwycięzca w tym powiecie Waldemar Kraska (12 613 głosów).

bg   

24 komentarze

 1. kandydat dodano 10 lat temu

  brak słów

 2. PKW mówi co innego dodano 10 lat temu

  Wg PKW (dane ze 100% komisji) – Sosnowska jednak wyprzedza Orzełowską. Ponadto – Sosnowska w każdym powiecie ma O NIEBO LEPSZY WYNIK niż cała lista PO (i SLD a czasami nawet i RP) razem. To nie jest słaby wynik Sosnowskiej, tylko gorzka prawda o naszym regionie – PiS rządzi niepodzielnie.

 3. miroslav dodano 10 lat temu

  jest trzecia, Orzełowska nie robiła kampanii prawie i wraz ją wyprzedziła, korekta wskazana

 4. Dotyczy wpisu o 09:59 dodano 10 lat temu

  To nie PIS rządzi, tylko ciemnogród panuje 🙂 Paru cwaniaków żerujących na głosach babć i dziadziusiów, którym w kościółku przykazali głosować 🙂 Co będzie jak za kilka lat "obumrą" ? Pewnie przyjdzie się przefarbować 🙂

 5. :( dodano 10 lat temu

  Bo to jedyny siedlecki kandydat/ka do senatu, szkoda, że lokalni politycy muszą przegrywać ze spadochroniarzami 🙁 Ludzi zapominają, że nie zawsze liczy się przynależność partyjna ale czasem w grę powinien wchodzić zwykły pragmatyzm, lokalny patriotyzm ehhh…. szkoda gadać.

 6. ave dodano 10 lat temu

  zlikwidować senat, kolejna grupa pasożytów do utrzymywania

 7. VIktoria dodano 10 lat temu

  Szkoda, że tak wyszło za mało dała się poznać Pani z tej dobrej strony w innych okręgach wyborczych poza Siedlcami. W Siedlcach zrobiliśmy b. dużo ale widać to jeszcze za mało. Trudno jest mi się pogodzić z Pani i naszą porażką. Pozdrawiam

 8. politykier dodano 10 lat temu

  Bardzo szkoda Pani Marty bo to osoba ze sporym potencjałem i chęcią działania. Sadzę, że jest ofiarą braku kreatywnego lidera PO w naszym regionie. Siedlecka/regionalna PO musi wychować sobie postać pokroju Gowina z Krakowa albo sobie na nią zasłużyć. Wtedy będzie łatwiej.

 9. max dodano 10 lat temu

  do politykiera: nie widać nikogo, naprawdę nie widać nikogo takiego, więc albo podupadną tutaj albo zadziałają na zasadzie Tusk-Arłukowicz: przyciągną indywiduum z innego ugrupowania

 10. ztejsamejstrony dodano 10 lat temu

  Skazali (PO) Panią Martę na Sokołów Pdl., jakby już w Siedlcach nie było dla niej zajęcia. Nie popieram żadnej partii ale żal mi byłej wice Siedlec. Lepsza była niż obecnie Sochacka, Lepsza i od Karasia,który jest przewodniczącym Rady Miasta.
  Prawdopodobnie i Mariusz Dobijański, gdyby się odważył startować do Sejmu uzyskałby lepszy wynik niż Kozaczyński. On mierzy w europosła? Układanki partyjne są nie zawsze zrozumiałe dla zwykłego obywatela.
  My możemy… zacisnąć zęby i głosować na Kozaczyńskiego, którego PO schowa w sejmie, żeby nie dorwał się do mediów. Pochwali się , że najwięcej głosował w Sejmie ale żeby jeszcze wiedział za czym głosował? Dwa lata temu głosował i odebrali 10 mln. zł. Akademii Podlaskiej.

 11. Anonim dodano 10 lat temu

  Ludzie opamiętajcie się! Niedawno pisaliście ohydztwa na Pana Mariusza Dodijańskiego, dzisiaj rzekomo żałujecie pani Marty a uderzacie w jedynego siedlczanina, który dostał się do sejmu z PO. Kim wy właściwie jesteście? Wygląda na to, że sfrustrowaną, podszytą tchórzem konkurencją. Przestańcie wreszcie zrzędzić i opluwać innych.Wypada wreszcie ochłonąć.

 12. Pan Mariusz i ohydztwa dodano 10 lat temu

  Pan Mariusz sam sobie zasłużył na rzeczone "ohydztwa"

 13. SDL dodano 10 lat temu

  ,a w Siedlcach i tak rządził ,rządzi i będzie rządził biskup. taka nasza dola. To miasto to ciemnogród w ciemnej d….moje miasto to od 20 lat masakra. Młodzi wartościowi uciekają na potęgę zaraz po maturze. I nawet na groby bliskich nie wracają. Siedlce to miasto smutne jak k…a w deszcz :((

 14. Janek dodano 10 lat temu

  Co by nie mówić zacofany jest u nas w Siedlcach naród. Dlatego jeszcze długo zostaniemy Polską B, a może inaczej Węgrami. Na całe szczęście siedleckie PiS nie jest, aż tak zawistne jak w całym kraju i miasto nie jest na straconej pozycji.

 15. marta tyle warta co kozaczyński, złotousty mistrz mowy polskiej. w jego przypadku milczenie naprawdę jest ZŁOTEM! dodano 10 lat temu

  masakra i kiszka dla miasta, kogo to PO wystawia?
  ps.
  mógłby sobie chociaż zęby zafundować nowe
  i MILCZEĆ!!!

 16. Siedlczanin dodano 10 lat temu

  Tak! Najlepsi są ci co rzucają inwektywami. Brudami w tych co ich nie lubimy! To doskonały sposób na osiągnięcie celu. Tylko oszołomie nie zauważyłeś, że sam pobrudziłeś się już tym błotem i dorobiłeś odrażającą gębę konkurencji. PiS powinien cię za to zlinczować, bo robisz z nich prymitywów i złośliwców. A myślałeś/-aś, że czynisz im przysługę. Gratuluję inteligencji, słoma wylazlła z butów!

 17. blogerka S dodano 10 lat temu

  Nie to złoto co się świeci, a rolą polityka – nie jest gadać po próżnicy (choć wielu tak czyni). Piękne słówka są dla głupoli, którzy lubią karmić się złudzeniami. Siedleckie PO to jedyna władza, która jest w stanie załatwić coś dla miasta w Warszawie. Trzeba rozmawiać merytorycznie, podpowiadać pomysły korzystne dla rozwoju miasta, a nie prowadzić jałowe dyskusje i wywoływać zamęt. Jeśli nie potrafi się rozmawiać konstruktywnie to należy zamilczeć.

 18. Siedlczaninie przecież wiesz, że o Kozaczyńskim to 100% prawda więc po co ten fałsz? dodano 10 lat temu

  jak się odzywa, to tylko wstyd Siedlcom przynosi.

 19. siedlczanin do w/w rozmówcy dodano 10 lat temu

  Obrzucaj błotem dalej, może coś zyskasz. Lepiej zobacz belkę w swoim oku, a nie wskazuj źdźbła w cudzym. Wstydzę się za ciebie i tobie podobnych. Przynosisz ujmę naszemu miastu i robisz krzywdę innym wyborcom. Twoim celem jest tylko złośliwe mącenie. Jesteś zatem szkodnikiem, który podgryza posła naszego regionu zamiast go wspierać i dodawać otuchy. Z góry skazujesz ludzi ale bacz abyś sam nie został skazany. †obie odmierzą tą samą miarą.Kiedyś wspomniesz moje słowa.Pozdrawiam.

 20. żal mi i Kozaczyńskiego bo się biedaczek za ten szmal stresuje i Ciebie za ślepą miłość dodano 10 lat temu

  i zacytuję Kukiza z piosenki: "jeb..na wasza partia mać, co mi Ojczyznę okrada" już naprawdę nie ma kogo wystawiać w wyborach.

 21. Markus dodano 10 lat temu

  Ja ci też odpiszę słowami piosenki: Ty pieroński bawole sra… ale w swojej stodole. Na Piosence pojusa opierają się tylko desperaci, którzy przegrali wybory. Radzę sztachnijcie się wspólnie z Kukizem. MIłego odlotu!

 22. uczta go mówić lepiej a nie marnujeta czas na spinozie dodano 10 lat temu

  i jeszcze ze dwie fuchy mu dajta bo ledwo wiąże koniec z końcem.

 23. Nauczyciel dodano 10 lat temu

  Edukacja jest dla wszystkich. Nie myśl sobie, że ty zjadłeś wszystkie rozumy. Prawdziwie wielcy ludzie uczą się przez całe życie. Skrzystaj z mojej rady: też coś przeczytaj i skomentuje w niniejszym serwisie, a będzie większy pożytek. Na zakończeniu dedykuję ci piosenkę "13 groszy" , z których jeden przeznacz na edukację.

 24. Dyrektor ZOO dodano 10 lat temu

  A wy uczta się mówić ludzkim głosem. Tego wam serdecznie życzę, bo was zwierzęta wyprzedzą.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?