SPIN

Wzrost cen ciepła nawet o kilkanaście złotych

Beata Głozak środa, 12 października 2011, 03:56 Siedlce, Wydarzenia

W grudniu tego lub styczniu przyszłego roku Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach podniesie ceny ciepła. Jak tłumaczy Krzysztof Figat, prezes PEC obecna taryfa była niemożliwa do utrzymania.

Nowy wniosek taryfowy musimy złożyć do końca października i na pewno to zrobimy, bo ceny węgla i gazu wzrosły drastycznie a my nie robiliśmy podwyżek od stycznia 2009 roku. Podwyżka nie powinna być większa niż 4 – 5 proc. co w skali miesiąca powinno dać nie więcej niż kilkanaście złotych.

Wzrost cen zależeć będzie od wielkości lokalu i od tego czy oszczędzamy ciepło. Podwyżkom nie zapobiegła nawet rozbudowa elektrociepłowni. Jak powiedział nam Figat w lipcu cena gazu dostarczanego dla spółki wzrosła o 10 proc. a ceny węgla o ponad 15 proc. i tego „obejść” się nie da. Poza tym nowa elektrociepłownia zacznie działać od grudnia. Samo Przedsiębiorstwo jak zapewniał jego prezes ma jedne z najniższych cen ciepła w całej Polsce. Jesteśmy przedsiębiorstwem z jednymi z najniższych cen ciepła w Polsce.

bg

10 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Myśłałem,że to tylko premier Tusk i platforma potrafi nam fundowac podwyzki, ale jak widac to równiez i tym poszkodowanym z PiS wspaniale to wychodzi ,róbcie tak dalej to na pewno tego Budapesztu nie doczekacie sie i nastepnym razem bedzie wynik groszy od obecnego

 2. dane statystyczne dodano 9 lat temu

  PEC, który zarobił na nas kilka milionów złotych netto chce podwyżek? Może mniej zarabiajmy po prostu na mieszkańcach, a nie zabierajmy z ich kieszeni dodatkową kasę! Po co PECowi zysk na poziomie kilku milionów, skoro to spółka miejska utworzona do zaspokajania potrzeb mieszkańców, a nie do zarabiania na nich!

 3. bombeliks dodano 9 lat temu

  oczywiście jestem nie za podwyżkami a za obniżkami ale…. skoro jasne jest napisane, że węgiel zdrożał o 15% (a tak jest bo kupuję co roku i ta cena ok. 800 zł jest zatrważająca) a podwyżka będzie o 5% to i tak PEC wyciąga nam rękę w postaci tych 10% …. zgadza się?

 4. robson dodano 9 lat temu

  a wy myślicie, że to co płacicie do spółdzielni lub administratora w sezonie grzewczym to dokładnie to, co refakturują od PEC ? Naiwniacy, to pośrednicy was rąbia po kieszeni.

 5. niech dodano 9 lat temu

  Niech Figat nie plecie bzdur. Niech upubliczni finanse roczne PEC. Czy finanse PEC uzasadniają podwyzke. Słyszałem że PEC miał na koniec roku zysk liczony w milionach – jesli tak to po cholerę podwyżki i to ogłoszone po wyborach. Chyba że Figat chce zrobic figę PO po przegranych prezez jego partie wyborach. Podniesie ceny a wnien będzie oczywiściwe TUSK.

 6. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Drodzy Państwo – spieszę poinformować, że rozmowa z prezesem Figatem miała miejsce w trakcie sesji miejskiej. Czasami rozbijamy tematy jakie nagrywamy na sesji na kilka dni – proszę zatem nie łączyć publikacji tego tematu z wyborami parlamentarnymi.
  Z wyrazami szacunku,
  BG.

 7. POdziękujcje Pawlakowi za umowę na najdroższy gaz w Europie na 40 lat- tak wygląda współczesne niewolnictwo dodano 9 lat temu

  i wojna gospodarcza, którą Polacy przegrywają na kilka pokoleń dzięki tusko-pawlakom.

 8. Proszę.. dodano 9 lat temu

  Proszę aaby Pani redaktor sie nie tłumaczyła. Fakt iz po wyborach zamieściliście informacje. Skojarzenia przychodza bezwiednie same. Pani informacja by nie kojarzyć tego z wyborami wynika dla mnie z niezrozumiałych pobudek i przypomina dawne czasy kiedy ludziom mówiono co kto miał na mysli i co nalezy robić. Czyzby obawa …….

 9. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Drogi Panie – ja się nie tłumaczę. To ode mnie zależy co, kiedy, po czym i przed czym zamieszczę. Proszę bez takich insynuacji pod moim adresem – bo odkąd pojawił się SPIN nie przypominam sobie sytuacji żeby ktokolwiek na niego chciał wpłynąć – nie licząc próśb o zmiany tytułów (czego też nie zrobiłyśmy). Niejednokrotnie udowodniłam, że "czyżby obawa…" to raczej nie w tym medium :D.
  To ja i właścicielka SPIN-u decydujemy co i kiedy się pojawia – gdyby było inaczej na pewno napisałabym o tym w "KOMENTARZU".
  Pozdrawiam.

 10. bezpośrednio dodano 9 lat temu

  Należy więc żadać od miasta by PEC pobierał opłaty od odbiorców bezpośrednio, PWiK również.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?