SPIN

Wzrost cen ciepła nawet o kilkanaście złotych

Beata Głozak środa, 12 października 2011, 03:56 Siedlce, Wydarzenia

W grudniu tego lub styczniu przyszłego roku Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach podniesie ceny ciepła. Jak tłumaczy Krzysztof Figat, prezes PEC obecna taryfa była niemożliwa do utrzymania.

Nowy wniosek taryfowy musimy złożyć do końca października i na pewno to zrobimy, bo ceny węgla i gazu wzrosły drastycznie a my nie robiliśmy podwyżek od stycznia 2009 roku. Podwyżka nie powinna być większa niż 4 – 5 proc. co w skali miesiąca powinno dać nie więcej niż kilkanaście złotych.

Wzrost cen zależeć będzie od wielkości lokalu i od tego czy oszczędzamy ciepło. Podwyżkom nie zapobiegła nawet rozbudowa elektrociepłowni. Jak powiedział nam Figat w lipcu cena gazu dostarczanego dla spółki wzrosła o 10 proc. a ceny węgla o ponad 15 proc. i tego „obejść” się nie da. Poza tym nowa elektrociepłownia zacznie działać od grudnia. Samo Przedsiębiorstwo jak zapewniał jego prezes ma jedne z najniższych cen ciepła w całej Polsce. Jesteśmy przedsiębiorstwem z jednymi z najniższych cen ciepła w Polsce.

bg

10 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Myśłałem,że to tylko premier Tusk i platforma potrafi nam fundowac podwyzki, ale jak widac to równiez i tym poszkodowanym z PiS wspaniale to wychodzi ,róbcie tak dalej to na pewno tego Budapesztu nie doczekacie sie i nastepnym razem bedzie wynik groszy od obecnego

 2. dane statystyczne dodano 11 lat temu

  PEC, który zarobił na nas kilka milionów złotych netto chce podwyżek? Może mniej zarabiajmy po prostu na mieszkańcach, a nie zabierajmy z ich kieszeni dodatkową kasę! Po co PECowi zysk na poziomie kilku milionów, skoro to spółka miejska utworzona do zaspokajania potrzeb mieszkańców, a nie do zarabiania na nich!

 3. bombeliks dodano 11 lat temu

  oczywiście jestem nie za podwyżkami a za obniżkami ale…. skoro jasne jest napisane, że węgiel zdrożał o 15% (a tak jest bo kupuję co roku i ta cena ok. 800 zł jest zatrważająca) a podwyżka będzie o 5% to i tak PEC wyciąga nam rękę w postaci tych 10% …. zgadza się?

 4. robson dodano 11 lat temu

  a wy myślicie, że to co płacicie do spółdzielni lub administratora w sezonie grzewczym to dokładnie to, co refakturują od PEC ? Naiwniacy, to pośrednicy was rąbia po kieszeni.

 5. niech dodano 11 lat temu

  Niech Figat nie plecie bzdur. Niech upubliczni finanse roczne PEC. Czy finanse PEC uzasadniają podwyzke. Słyszałem że PEC miał na koniec roku zysk liczony w milionach – jesli tak to po cholerę podwyżki i to ogłoszone po wyborach. Chyba że Figat chce zrobic figę PO po przegranych prezez jego partie wyborach. Podniesie ceny a wnien będzie oczywiściwe TUSK.

 6. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Drodzy Państwo – spieszę poinformować, że rozmowa z prezesem Figatem miała miejsce w trakcie sesji miejskiej. Czasami rozbijamy tematy jakie nagrywamy na sesji na kilka dni – proszę zatem nie łączyć publikacji tego tematu z wyborami parlamentarnymi.
  Z wyrazami szacunku,
  BG.

 7. POdziękujcje Pawlakowi za umowę na najdroższy gaz w Europie na 40 lat- tak wygląda współczesne niewolnictwo dodano 11 lat temu

  i wojna gospodarcza, którą Polacy przegrywają na kilka pokoleń dzięki tusko-pawlakom.

 8. Proszę.. dodano 11 lat temu

  Proszę aaby Pani redaktor sie nie tłumaczyła. Fakt iz po wyborach zamieściliście informacje. Skojarzenia przychodza bezwiednie same. Pani informacja by nie kojarzyć tego z wyborami wynika dla mnie z niezrozumiałych pobudek i przypomina dawne czasy kiedy ludziom mówiono co kto miał na mysli i co nalezy robić. Czyzby obawa …….

 9. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Drogi Panie – ja się nie tłumaczę. To ode mnie zależy co, kiedy, po czym i przed czym zamieszczę. Proszę bez takich insynuacji pod moim adresem – bo odkąd pojawił się SPIN nie przypominam sobie sytuacji żeby ktokolwiek na niego chciał wpłynąć – nie licząc próśb o zmiany tytułów (czego też nie zrobiłyśmy). Niejednokrotnie udowodniłam, że "czyżby obawa…" to raczej nie w tym medium :D.
  To ja i właścicielka SPIN-u decydujemy co i kiedy się pojawia – gdyby było inaczej na pewno napisałabym o tym w "KOMENTARZU".
  Pozdrawiam.

 10. bezpośrednio dodano 11 lat temu

  Należy więc żadać od miasta by PEC pobierał opłaty od odbiorców bezpośrednio, PWiK również.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?