SPIN

POLICJA: Zderzenie samochodu z zaprzęgiem konnym

Beata Głozak środa, 12 października 2011, 17:14 Aktualnie, Wydarzenia
Fot. KMP Siedlce

Fot. KMP Siedlce

Do groźnego wypadku drogowego, w którym uczestniczył zaprzęg konny oraz osobowy opel doszło wczoraj (11.10) około godz. 18.40 na drodze gminnej w okolicach miejscowości Czołomyje (pow. siedlecki). W jego wyniku mężczyzna powożący zaprzęgiem został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu zbiegł z miejsca zdarzenia.

Wczoraj (11.10) około godz. 18.40 dyżurnego siedleckiej komendy powiadomiono o wypadku drogowym na drodze pomiędzy miejscowościami Czołomyje i Doliwo (gm. Mordy). Ze wstępnych ustaleń wynika, że powożący zaprzęgiem konnym 67 – letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z osobowym oplem. Siła uderzenia była bardzo duża, że wóz został całkowicie zniszczony. Jego fragmenty i samochód znalazły się około 60 metrów od skrzyżowania, na którym doszło do zdarzenia.

Woźnica z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Podróżujący samochodem dwaj mężczyźni zbiegli z miejsca wypadku. Wystraszony koń wyswobodził się z uprzęży i wrócił do gospodarstwa właściciela. Pracujący przy tej sprawie policjanci zmierzają do zatrzymania mężczyzn podróżujących oplem i wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Autor: nadkom: Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?