SPIN

Rugby w SOS Wiosce Dziecięcej

Aneta Borkowska niedziela, 16 października 2011, 20:16 Sport, Wydarzenia

Miejski Klub Rugby zorganizował pokazowy trening w siedleckiej SOS Wiosce Dziecięcej. Była to pierwsza dyscyplina przedstawiona młodym mieszkańcom.

Pomysł trenera MKR Wojciecha Plichty żeby dzieci z Wioski Dziecięcej nauczyć grać w rugby wydawał się trudny do zrealizowania, ale według  pomysłodawcy wykonalny. Trzeba było zaczynać od podstaw w środowisku, które dotychczas nic wspólnego z owalną piłką nie miało i samemu pokazać wszystkie elementy gry. Taktyki jednak samemu pokazać się nie da. Z pomocą pośpieszyli więc zawodnicy zespołu WFS Siedlce Veterans, którzy przyjechali do Wioski Dziecięcej zademonstrować podstawowe elementy gry w rugby.

Na zaimprowizowanym boisku zaczynając od elementów techniki zespołowej pokazywali wiązanie młyna, maule, rucki i wrzuty do autu kończąc trening grą szkoleniową. Młodzież, która wcześniej ćwiczyła tylko elementy techniki miała okazję uczestniczyć w meczu, zawodnicy WFS stopniowo schodzili z boiska wprowadzając do gry młodych adeptów rugby. W końcówce grali już tylko mieszkańcy Wioski Dziecięcej, wśród nich także dziewczyny co w Siedlcach jest czymś nowym. Czy młodzież podejmie wyzwanie czas pokaże, treningi na miejskich „Orlikach” i w Wiosce Dziecięcej trwają…

tekst oraz zdjęcie: Jacek Wierzbicki

11 komentarzy

 1. wierzbicki dodano 9 lat temu

  czemu czemu wprowadzaż ludzi w błąd tei akci w wisce nie było nie ta pora roku czy oby napewno dobrze sie czuiesz

 2. wierny kibic dodano 9 lat temu

  nienadarmo ma on ksywke czub

 3. wierny kibic dodano 9 lat temu

  takiego trenera pozazdroscic bedzie sie dzialo nauczy samych ciekawych rzeczy prawda panie wojtku ha ha

 4. wierny kibic dodano 9 lat temu

  tylko dziwie sie pani redaktor ze pozwala pani na takie pisanie glupot ludzim co nic w rugby nie osiagneli panowie ci plichta i kulikowski prowadzili juz grupy mlodziezowe i co doprowadzili do upadku im zalezy tylko na kasie jeden zeby mial za co splacao samochod drugi na elemnty

 5. do wiernego kibica dodano 9 lat temu

  Dla przypomnienia Trenerzy Plichta i Kuligowski,pracując w Pogoni zdobyli:
  2008-brązowy medal Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Lublinie
  2008-mistrz Polski młodzików w Lublinie
  2008-V m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kadetów w Unisławiu
  2009-IV m-ce Mistrzostw polski Dzieci i Młodzieży w Mosinie
  2009-IV m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie
  2010-IV m-ce Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Pruszczu Gdańskim
  2010-V m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gubinie
  2010-V m-ce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie
  2010-IV m-ce w Mistrzostwach Polski ruby7 kadetów w Mońkach

  Widocznie nie jesteś zbyt wiernym kibicem jeśli tego nie pamiętasz.Z życzeniami jeszcze większych sukcesów-prawdziwi kibice.

 6. greg nz dodano 9 lat temu

  Wazna jest praca z mlodzieza, wychowanie w duchu sportowej walki!
  Jak czytam takie bzety, to mi sie niedobrze robi! Pomimo ze jestem ponad 25 ty. km od Siedlec! Z wielka checia przeczytam o sukcesach sportowych i wychowawczych nowych, lepszych trenerow.
  Pozdrawiam organizatorow tej akcji. Tak trzymac! Wroce to pomoge!
  Pozdawiam rowniez caly ciemnogrod.

 7. polonista dodano 9 lat temu

  A dlaczego ,, wierny kibic" publicznie komentując nie używa języka polskiego ?Wypada przeczytać tekst przed publikacją i znać słownik języka polskiego, znaczenie słów, których się używa… ale cóż, brak szkół to i logicznego myślenia brak – zajmij się zatem tym co potrafisz…, bo komentowanie Ci nie wychodzi, natomiast tym, o których piszesz wręcz przeciwnie – oni mają duże sukcesy w działaniach, których się podejmują. Pewnie Ci szkoda, że tak nie potrafisz?

 8. wierny kibic dodano 9 lat temu

  takoboz sportowy w zakopanym zawodnik o 5 rano w wieku 15 lat lezy w wymiocinach pijany zreszto trenerrzy tez wyjazd na oboz sportowy z trenerami stacja dworzec centralny pieciu zatrzymanych przez policje za narkotyki to sa wychowawcy mlodziezy ha ha

 9. do wiernego kibica dodano 9 lat temu

  Bo fantazja,fantazja,fantazja jest od tego ,żeby bawić się,bawić się,bawić się na całego:)Jeśli ktoś tu bierze narkotyki to chyba Ty,bo rzeczy które wypisujesz nie rodzą się w głowie kogoś,kto pije tylko mleko.Stop nałogom i debilnym komentarzom!

 10. ja..... dodano 9 lat temu

  a może tak listę tej piątki co by tata z mamą nad wychowaniem pomyśleli – podasz, czy mam to zrobić -coś mnie zdaje się że raczej domek powinien kręgosłupik moralny ustawić – no ale najlepiej zwalić wszystko na trenerów – a ty o której dziś się napiłeś??????

 11. do do wiernego kibica dodano 9 lat temu

  co do skukcesow to byli zawodnicy ktorych tak naprawde wytrenowal monia nie ma tak prawdziwych waszych wychowankow :)pozdro dla hejterow 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?