SPIN

Rugby w SOS Wiosce Dziecięcej

Aneta Borkowska niedziela, 16 października 2011, 20:16 Sport, Wydarzenia

Miejski Klub Rugby zorganizował pokazowy trening w siedleckiej SOS Wiosce Dziecięcej. Była to pierwsza dyscyplina przedstawiona młodym mieszkańcom.

Pomysł trenera MKR Wojciecha Plichty żeby dzieci z Wioski Dziecięcej nauczyć grać w rugby wydawał się trudny do zrealizowania, ale według  pomysłodawcy wykonalny. Trzeba było zaczynać od podstaw w środowisku, które dotychczas nic wspólnego z owalną piłką nie miało i samemu pokazać wszystkie elementy gry. Taktyki jednak samemu pokazać się nie da. Z pomocą pośpieszyli więc zawodnicy zespołu WFS Siedlce Veterans, którzy przyjechali do Wioski Dziecięcej zademonstrować podstawowe elementy gry w rugby.

Na zaimprowizowanym boisku zaczynając od elementów techniki zespołowej pokazywali wiązanie młyna, maule, rucki i wrzuty do autu kończąc trening grą szkoleniową. Młodzież, która wcześniej ćwiczyła tylko elementy techniki miała okazję uczestniczyć w meczu, zawodnicy WFS stopniowo schodzili z boiska wprowadzając do gry młodych adeptów rugby. W końcówce grali już tylko mieszkańcy Wioski Dziecięcej, wśród nich także dziewczyny co w Siedlcach jest czymś nowym. Czy młodzież podejmie wyzwanie czas pokaże, treningi na miejskich „Orlikach” i w Wiosce Dziecięcej trwają…

tekst oraz zdjęcie: Jacek Wierzbicki

11 komentarzy

 1. wierzbicki dodano 10 lat temu

  czemu czemu wprowadzaż ludzi w błąd tei akci w wisce nie było nie ta pora roku czy oby napewno dobrze sie czuiesz

 2. wierny kibic dodano 10 lat temu

  nienadarmo ma on ksywke czub

 3. wierny kibic dodano 10 lat temu

  takiego trenera pozazdroscic bedzie sie dzialo nauczy samych ciekawych rzeczy prawda panie wojtku ha ha

 4. wierny kibic dodano 10 lat temu

  tylko dziwie sie pani redaktor ze pozwala pani na takie pisanie glupot ludzim co nic w rugby nie osiagneli panowie ci plichta i kulikowski prowadzili juz grupy mlodziezowe i co doprowadzili do upadku im zalezy tylko na kasie jeden zeby mial za co splacao samochod drugi na elemnty

 5. do wiernego kibica dodano 10 lat temu

  Dla przypomnienia Trenerzy Plichta i Kuligowski,pracując w Pogoni zdobyli:
  2008-brązowy medal Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Lublinie
  2008-mistrz Polski młodzików w Lublinie
  2008-V m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kadetów w Unisławiu
  2009-IV m-ce Mistrzostw polski Dzieci i Młodzieży w Mosinie
  2009-IV m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie
  2010-IV m-ce Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Pruszczu Gdańskim
  2010-V m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gubinie
  2010-V m-ce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie
  2010-IV m-ce w Mistrzostwach Polski ruby7 kadetów w Mońkach

  Widocznie nie jesteś zbyt wiernym kibicem jeśli tego nie pamiętasz.Z życzeniami jeszcze większych sukcesów-prawdziwi kibice.

 6. greg nz dodano 10 lat temu

  Wazna jest praca z mlodzieza, wychowanie w duchu sportowej walki!
  Jak czytam takie bzety, to mi sie niedobrze robi! Pomimo ze jestem ponad 25 ty. km od Siedlec! Z wielka checia przeczytam o sukcesach sportowych i wychowawczych nowych, lepszych trenerow.
  Pozdrawiam organizatorow tej akcji. Tak trzymac! Wroce to pomoge!
  Pozdawiam rowniez caly ciemnogrod.

 7. polonista dodano 10 lat temu

  A dlaczego ,, wierny kibic" publicznie komentując nie używa języka polskiego ?Wypada przeczytać tekst przed publikacją i znać słownik języka polskiego, znaczenie słów, których się używa… ale cóż, brak szkół to i logicznego myślenia brak – zajmij się zatem tym co potrafisz…, bo komentowanie Ci nie wychodzi, natomiast tym, o których piszesz wręcz przeciwnie – oni mają duże sukcesy w działaniach, których się podejmują. Pewnie Ci szkoda, że tak nie potrafisz?

 8. wierny kibic dodano 10 lat temu

  takoboz sportowy w zakopanym zawodnik o 5 rano w wieku 15 lat lezy w wymiocinach pijany zreszto trenerrzy tez wyjazd na oboz sportowy z trenerami stacja dworzec centralny pieciu zatrzymanych przez policje za narkotyki to sa wychowawcy mlodziezy ha ha

 9. do wiernego kibica dodano 10 lat temu

  Bo fantazja,fantazja,fantazja jest od tego ,żeby bawić się,bawić się,bawić się na całego:)Jeśli ktoś tu bierze narkotyki to chyba Ty,bo rzeczy które wypisujesz nie rodzą się w głowie kogoś,kto pije tylko mleko.Stop nałogom i debilnym komentarzom!

 10. ja..... dodano 10 lat temu

  a może tak listę tej piątki co by tata z mamą nad wychowaniem pomyśleli – podasz, czy mam to zrobić -coś mnie zdaje się że raczej domek powinien kręgosłupik moralny ustawić – no ale najlepiej zwalić wszystko na trenerów – a ty o której dziś się napiłeś??????

 11. do do wiernego kibica dodano 10 lat temu

  co do skukcesow to byli zawodnicy ktorych tak naprawde wytrenowal monia nie ma tak prawdziwych waszych wychowankow :)pozdro dla hejterow 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?