SPIN

OCZAMI KOBIET: „Milczenie Lorny”

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 października 2011, 18:42 Kultura, Wydarzenia
"Milczenie Lorny" - kadr z filmy Fot. NoveKino

"Milczenie Lorny" - kadr z filmy Fot. NoveKino

Prosty, pozbawiony efektów, muzyki i gwałtownej ekspresji film nie jest jednak tylko reporterskim sprawozdaniem z ewolucji postaci. To współczesna przypowieść o winie i odkupieniu, przez które przebija wielka wiara w oczyszczającą siłę miłości. Film utkany jest bowiem z pozornie błahych wydarzeń, okruchów rzeczywistości, które składają się na nieprzeczuwany przez nas dramat. (filmweb)

W najbliższą środę (19 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat w reżyserii braci: Jeana-Pierra Dardenne oraz Luca Dardenne „Milczenie Lorny”.

Lorna przebywa w Belgii nielegalne i stara się zebrać wszystkie dokumenty, które pozwolą jej na spełnienie marzeń o zostaniu tutaj na stałe i otwarciu w Liege małego sklepu. Za radą swojego przyjaciela, Fabio, dziewczyna decyduje się na fikcyjne małżeństwo z uzależnionym od narkotyków Claudym. Lorna ma nadzieję na jego rychłą śmierć, jednak wszystko się zmienia, kiedy okazuje się, że Claudy jest zdecydowany na zerwanie z nałogiem. (NoveKino Siedlce)

Milczenie Lorny
reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
scenariusz: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
aktorzy: Olivier Gourmet, Morgan Marinne, Alban Ukaj, Arta Dobroshi, Jeremie Renier, Fabrizio Rongione
gatunek: dramat
kraj produkcji: Włochy, Niemcy, Francja, Belgia
rok produkcji: 2008
czas trwania: 105 minut

opr. ab

httpv://www.youtube.com/watch?v=nDwPHRxcLoo

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?