SPIN

POLICJA: Nieletni zatrzymani za kradzież

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 października 2011, 15:05 Aktualnie, Wydarzenia

W miniony piątek (14 października) policjanci zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców gm. Siedlce, którzy wykorzystując fakt, iż na terenie Zespołu Oświatowego w Iganiach Nowych odbywała się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela weszli do jednej z klas lekcyjnych i z pozostawionych tam plecaków ukradli dwa telefony komórkowe.

14 października w całym kraju uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Dla uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Oświatowego w Iganiach Nowych (gm. Siedlce) była to szczególna uroczystość, ponieważ w tym dniu odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej. Jednak nie wszystkim uczniom udzielił się ten uroczysty nastrój. Jednego z nich podczas uroczystości odwiedziło dwóch absolwentów tej placówki.

Wykorzystując fakt, że większość osób przebywających w szkole znajdowała się właśnie na uroczystości otwarcia hali, przez otwarte okno weszli do jednej z pracowni, gdzie inni uczniowie pozostawili swoje plecaki. Po „sprawdzeniu” ich zawartości nieletni skradli z nich dwa telefony komórkowe. Po kradzieży, gdy sprawcy próbowali oddalić się z miejsca, zostali zauważeni przez pracowników szkoły, którzy z kolei o tym, co się stało, powiadomili obecnego na uroczystości funkcjonariusza KMP. Policjant ruszył w ślad za sprawcami.

Szczególne podziękowania należą się obecnym na miejscu strażakom z OSP w Nowym Opolu oraz jednemu z obecnych na uroczystości rodziców, którzy wspólnie z funkcjonariuszowem brali udział w odnalezieniu złodziei. Niedługo po zdarzeniu nieletni zostali zatrzymani w okolicach szkoły, a wykonane w tej sprawie czynności doprowadziły do odzyskania telefonów. W najbliższym czasie za swój czyn odpowiedzą oni przed Sądem Rodzinnym.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?