SPIN

Na sektorze gości już nikt nie zagości…

Beata Głozak środa, 19 października 2011, 18:27 Siedlce, Wydarzenia
Na sektorze gości w tej rundzie nikt nie zagości. Fot. AB

Na sektorze gości w tej rundzie nikt nie zagości. Fot. AB

W minionym tygodniu sektor gości na stadionie piłkarskim przy ul. Jana Pawła II przeszedł już niezbędne poprawki i czeka na kibiców drużyn przyjezdnych. Niestety najbliższy, sobotni mecz siedlecka Pogoń i tak rozegra tylko przy swojej publiczności. ARMS musi poczekać na wizytację policji. 

Wszystko przebudowano zgodnie z zaleceniami i akceptacją policji oraz PZPN. Koszt adaptacji sektora wyniósł 40 tys. zł netto.

– Dokonaliśmy licznych przeróbek – przyznaje Andrzej Niedziółka z Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. – Przebudowana została furtka ewakuacyjna a na potrzeby policji musieliśmy przebudować ściankę na górze i zamontować dodatkowe wejście, umożliwiające interwencję służb porządkowych w sektorze. To jednak nie wszystko, bo podwyższono bramki i płyty poliwęglanowe oddzielające sektor gości od reszty – wylicza Niedziółka.

Na tym nie koniec. Jak dowiadujemy się w ARMS konieczne było wykonanie „nadbudówki”, czyli dospawanie elementów, które podwyższą płytę oddzielającą kibiców gości od gospodarzy a na całej długości sektora podwyższono schody i zabezpieczono barierkę.

Mimo zakończenia prac adaptacyjnych mecz Pogoni z Ostrowcem Świętokrzyskim 22 października i tak odbędzie się jedynie przy siedleckiej publiczności. Policja siedlecka i wojewódzka z komendy w Radomiu muszą bowiem dokonać wizytacji obiektu. To znaczy, że na siedleckim stadionie w rundzie jesiennej nie zobaczymy zorganizowanej grupy kibiców gości. Wszystkie mecze jakie odbędą się po najbliższym sobotnim, MKP Pogoń Siedlce rozegra na wyjeździe.

bg

14 komentarzy

 1. Brawo.. dodano 10 lat temu

  Trzech PREZESÓW w Agencji, a sektor dla gości nadal nie gotowy. Panie Prezydencie – tam o 2 Wiceprezesów za dużo. Niech Pan rozpędzi ten Zarząd na cztery wiatry.

 2. co za gość dodano 10 lat temu

  dobrze, że jest ten drugi prezes, bo jeden by nie dał rady tego wszystkiego ogarnąć… MÓZGi działają.

 3. fan dodano 10 lat temu

  PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!
  AGAINST MODERN FOOTBALL!

 4. kibic dodano 10 lat temu

  Widzę że Brawo nie umie czytać ze zrozumieniem. Sektor jest gotowy!!!

 5. uwaga!!!! dodano 10 lat temu

  Sektor dla gości powinien być gotowy wraz z całym obiektem. Fakt, iz nadal nie jest gotowy /gotowy to oznacza iż kibice mogą z niego korzystać/ – pełna odpowiedzialność spada na Pawłowskiego i jego dwóch nominalnych pomagierów. Oni zarządzają Agencją – biorą KASĘ dużą- zatem tez odpowiadają. Ciekawe iż nie reaguje na taki stan właściciel tj. Miasto Siedlce oraz Rada Nadzorcza. No cóż – mózg sobie nadadal spokojnie pisatuje funkcje, a sektor dla gości ma w …..

 6. kibic dodano 10 lat temu

  Lejcie pomyje nadal. Tylko na to Was stać. Nieroby i malkontenci. Co by ktokolwiek, czegokolwiek nie zrobił to i tak źle i tak.

 7. nina dodano 10 lat temu

  Błagam ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Przecież czekają tylko wizytę policji.
  Powinniście się cieszyć, że w ogóle macie jakiś stadion a Wam się nic nie podoba. kibice funta kłaków nie warci.

 8. dlaczego???? dodano 10 lat temu

  Droga Nino. Nie ucz innych czytać. Fakt faktem sektor nie jest gotowy. To bezsporne. Powinien być oddany w terminie odbioru obiektu. Według ciebie nic się nie stało? A gdzie był do ciężkiego pomorka Zarząd Agencji, czytaj MÓZG. Przecież my podatnicy ich utrzymujemy. Jest ich 3. Zatem ile dziesiątek tysięcy idzie na nich miesięcznie? To przynajmniej niech odpowiadają. A tak jak zawsze winna jest Policja.

 9. A po co na naszym stadionie "goście"? Do niszczenia? dodano 10 lat temu

  A po co na naszym stadionie "goście"? Do niszczenia nowego obiektu?
  Przecież Pogoń zobaczą u siebie na którymś z meczów.

  Nasi kibice też nie muszą jeździć na inne stadiony, przecież mogą zostać pobici przez chuligannów-kiboli, których w innych miastach nie brakuje.

  Nasi kibice dla naszych piłkarzy u nas. Kiboli nie wpuszczajmy do Siedlec,
  po co zapraszać bestie w ludzkich postaciach.

 10. Kuba dodano 10 lat temu

  No i odezwał się ten który na stadiony wpuszczony zostać nie powinien. Bo już agresja od Ciebie bije. Pierwszy będziesz się bił jak zobaczysz kibiców. Nasi kibice to aniołki. Chyba dawno się tak nie bawiłem.

 11. mordka dodano 10 lat temu

  Nina, kibic, darujcie sobie nerwy. Tych tłumoków i tak nic nie zadowoli.

 12. robson dodano 10 lat temu

  trochę długo to trwało, ale się w końcu chłopakom udało. Ja mam tylko nadzieję, że aquapark niedługo powstanie, bo solennie sobie obiecałem, że na naszą "pływalnię" więcej nie pójdę. Zawsze stamtąd cos przywlokę, a to grypę, a to anginę, a to grzybicę. Dziwi mnie tylko jak służby sanitarne dopuszczają nasz dotychczasowy obiekt do użytku.

 13. L dodano 10 lat temu

  " A po co na naszym stadionie "goście"? " Nasi kibice też nie muszą jeździć na inne stadiony" Po co kibice na stadionach ??? Można wejśc na jeden z portali lub tygodnik kupić i zobaczyć jaki był wynik meczu.Ludzie ogarnijcie się.Sektor gości powinien być oddany i zaakceptowany przez policję 11.czerwca.Temat był wałkwany wiele razy.Na etapie projektu i wykonania byly wizytacje z pzpn a zapomniano o konsultacjach z kimś z ramienia policji kto ma wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu imprez masowych ze wskazaniem na mecze np. ekstraklasy i mógłby w ramach konsultacji podpowiedzieć co i jak należy wykonać aby dostać pozytywną opinię policji.Błąd ten skutkował tym o czym wszyscy wiemy.Kilka osób pracowało nad tym("naciskało ") aby jednak był u nas sektor gości otwarty bo jak wiemy parę osób najchętniej nie wpuszczało by na obiekt zorganizowanej grupy druzyny przeciwnej.Taka sytuacja dla mediów z miast grających w II lidze wschodniej i goszczących w Siedlcach do dziś jest nie do zrozumienia.Co do meczu z KSZO. Kibice – grupa zorganizowana – z Ostrowca nie jeżdzi na wyjazdy KSZO SSA a jedynie na KSZO 1929.Pomijając ten fakt WSZYSCY NA mecz Pogoń – KSZO TWOJE MIASTO TWÓJ KLUB. Pozdr dla F3. Leszek S.

 14. efaster dodano 10 lat temu

  To było od początku do przewidzenia, że sektor gości to najwcześniej na runde wiosenną zostanie otwarty. Specjalnie było to przeciągane aby przypadkiem kibice Stomilu, Resovi, Wisły Puławy czy Motoru nie zawitali na siedlecki stadion. Przerobienie tej "klatki" to jest 2 dni !!!! roboty. Dospawali kilka wsporników, zrobili wejście od strony trybuny i przełożyli pleksę na tył sektora by nie było wyjścia na górny taras. Dwa dni roboty, 3-4 ludzi, spawarka + szliferka i kubeł farby i dwa pędzle. A tu przeciągania, kombinacje, ba sami radni musieli o to na sesji dopytywać. No ale 3 prezesów nad tym myślało. Czy to takie skomplikowane. To ja nawet nie chcę myśleć co będzie jak z aqaparkiem będzie nie tak. Pół roku murowane, no ale p. Pawłowski ma czas na oglądanie zakrytego śmierdziucha, zresztą p. Dębińki też (prezes MPK) to ja nie mam pytań. PATOLOGIA toczy to miasto, na dowód zajętości prezesów link do galeri zdj. na oficjalnej stronie mista: http://www.siedlce.pl/index.php?option=27&gal_id=215&page=4 Wstyd, godziny pracy, a prezesi na bankietach, a pezydent na to pozwala, bo był tam z nimi. TVN 24 miałby radochę drążąc ten temat. Wstyd panie prezydencie. Wstyd.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?