SPIN

Skrzyżowanie Sokołowska-Jagiełły zamknięte od 24.X. (mapa objazdu)

Beata Głozak środa, 19 października 2011, 13:26 Siedlce, Wydarzenia

Od 24 października między 8, a 9. w związku z planowaną przebudową nastąpi zamknięcie skrzyżowanie ulic Sokołowskiej z Jagiełły. Pierwsze prace inwestycyjne ruszyły już kilka dni temu a w najbliższych dniach odcinek zostanie wyłączony z ruchu.

Jak dowiedziałyśmy się w Wydziale Dróg UM dla kierowców został przygotowany objazd: Ppłk. M. Drobika – Graniczna – B. Chrobrego – Wł. Jagiełły – Czerwonego Krzyża – Rynkowa. Rozpoczęcie inwestycji zależało w głównej mierze od ukończenia budowy I etapu tzw. północnej obwodnicy Siedlec aby do minimum ograniczyć utrudnienia drogowe. Na korki jednak mimo wszystko trzeba będzie się przygotować. Termin umowny wykonania inwestycji to 21 listopada br.

Przypomnijmy, że oprócz przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Sokołowskiej z ulicą W. Jagiełły wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy Jagiełły na odcinku od ul. B. Chrobrego do ul. Sokołowskiej oraz ulicy Sokołowskiej na odcinku od ulic Jagiełły do ul. Mieszka I. W ramach inwestycji zostaną zagospodarowane tereny zielone a jej koszt to 2 468 129,24 zł brutto. Wykonawcą są Regionalne Drogi Podlaskie.

bg


9 komentarzy

 1. Seweryn dodano 10 lat temu

  Nie wiem, czy to przekracza możliwości redakcji SPINu:
  mapka z układem ulic i proponowanym objazdem.

  Może taką mapkę przygotowuje dla prasy w celu poinformowania mieszkańców wydział dróg i mostów urzędu miasta?

 2. SPIn śpi... dodano 10 lat temu

  Było nieźle. Teraz posucha i cisza informacyjna. Zmieńcie nazwą na "siedlecki portal milczenia".

 3. siedlczanin55 dodano 10 lat temu

  Może mi ktos odpowie,czy w ramach tego remontu ,będzie też wykonany podjazd do budowanego markietu?Czy za pół roku bedzie następna modernizacja?

 4. al dodano 10 lat temu

  Tak, będzie wjazd do marketu

 5. obcy dodano 10 lat temu

  Widzę, ze poprawia sie odcinki dróg, które są niezłej jakości a ten koszmarek Mieszka I co jadąc skacze sie wciąz i prawa część Jagiełły jadąc od Sokołowskiej, ta z koleinami to jest w zapomnieu. Szkoda bo koszmarki powinny byc robione i tam wkładane pieniądze w sumie nasze podatników. Dobrze, że robi sie to co teraz ale zwracam uwagę na najgorsze ulice a juz nie mówię o Łukowskiej, którą sie podskakuje jak po drodze testowej.

 6. Do hejterów dodano 10 lat temu

  zastanówcie się troche nad sobą, jak nie budują to źle bo drogi słabe – jak bydują to też źle bo utrudnienia w ruchu, troche zdrowego rozsądku i nie myślecie ze wieczorem drogi będą dziurawe a rano jak sie obudziecie to bedąnowe ulice. Każda budowa trochę musi trwać i powodować utrudnienia w ruchu.

 7. Belzebubiusz dodano 10 lat temu

  Dziwnie skorelowane z budową marketu.

 8. efaster dodano 10 lat temu

  dziwne dlaczego wg. wydz. dróg UM nie można jechać Sobieskiego czy 11 Listopada, tylko aż do ronda na Czerwonego Krzyża. Dziwne. Może boją się, że TIR-y na wyjeździe w Rynkową się nie wyrobią z tamtych ulic. No na na Chrobrego będzie niezły korek. Mogli przy okazji zamknięcia krzyżówki zrobić chociaż połowę Mieszka I, bo i tak wylot w Sokołowską rozkopany.

 9. bombeliks dodano 10 lat temu

  Wjazd z ul. Sokołowskiej do CHEMII.
  WSTYD jakich mało. Dlaczego UM nie zrobi tam kostki (chodzi o ok. 250 m2). Spółdzielnia już to uczyniła na swoim terenie (od Chemii do ul Sobieskiego). Teraz mieszkańcy korzystają z tego odcinka po zamknięciu skrzyżowania Sokołowska – Jagiełły jako objazd.
  Redakcja SPIN ma swoje biuro na przeciwko tego wjazdu. Proponuję zrobić zdjęcia i zamieścić artykuł.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?