SPIN

16 – latek za kierownicą doprowadził do wypadku

Aneta Borkowska czwartek, 20 października 2011, 16:39 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj 16 – letni uczeń jednej z siedleckich szkół nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami wybrał się do szkoły niedopuszczonym do ruchu samochodem. Jego przejażdżka zakończyła się wypadkiem, do którego doprowadził wymuszając pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Prusa i Wiszniewskiego.

Dzisiaj około godziny 13.30 kierujący samochodem Daewoo Tico wyjeżdżając z ul. Wiszniewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo ul. Prusa VW Polo i doprowadził do zderzenia pojazdów. Bezpośrednio po zdarzeniu kierowca Tico oraz jego pasażer opuścili pojazd i próbowali uciec z miejsca.

Ich ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ kierujący próbował ukryć się w znajdującym się w tym rejonie Parku Miejskim, gdzie został zatrzymany przez patrol policji, z którego funkcjonariusze byli naocznymi świadkami zdarzenia. Jego kompan nie miał więcej szczęścia, ponieważ uciekając w przeciwnym kierunku został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców, którzy również najechali na całe zdarzenie. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala przewieziono 27 i 30 – letniego mężczyznę podróżujących VW Polo oraz 17 – letniego pasażera Daewoo Tico. Na szczęście odniesione przez uczestników obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierowca Tico ma 16 – lat i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto samochód, którym kierował, nie ma wymaganego ubezpieczenia w zakresie OC, jak też ważnych badań technicznych. W najbliższym czasie „domorosły kierowca” za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. oko dodano 10 lat temu

    starym tylko biedy napytał a tak swoją drogą widać jak rodzice zajmują się swoimi dziećmi

  2. keri dodano 10 lat temu

    Gumowa pała i wąskie drzwi jak ich ojciec z matką nie wychowali to by im pomogło a nie bezstresowe wychowanie , wychodzi właśnie pierwsze pokolenie bezstresowego wychowania .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?