SPIN

OCZAMI KOBIET: „Puzzle”

Aneta Borkowska niedziela, 23 października 2011, 22:51 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Puzzle" - Fot. NoveKino

Kadr z filmu "Puzzle" - Fot. NoveKino

Puzzle są metaforą życia jako niekończącej się układanki. Opowieść o kobiecie, która odnajduje własną podmiotowość i wolność, pokazuje ludzkie życie jako zestaw elementów, które składamy, by powielić narzucony wzór. Bohaterowie filmu zaczynają swe układanki od skompletowania ram obrazu, by następnie krok po kroku wypełniać je kolejnymi fragmentami, mniejszymi lub większymi wycinkami rzeczywistości.  (filmweb Bartosz Staszczyszyn)

W najbliższą środę (26 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat w reżyserii Natalii Smirnoff „Puzzle”.

Usłużna gospodyni, przykładna żona i troskliwa matka – oto Maria del Carmen, mieszkanka Buenos Aires. Jej synowie są już niemal dorośli, a małżeństwo całkiem znośne, choć dalekie od idealnego. Jednak za sprawą urodzinowego prezentu – puzzli z portretem Nefretete – Maria niespodziewanie odkrywa nowy świat przyjemności i talent, o którego istnieniu nie miała pojęcia… W obawie przed reakcją męża i rodziny, będzie go rozwijała nocami i w tajemnicy. Dzięki niemu nie tylko spojrzy na swoje życie z nowej perspektywy, ale także otworzą się przed nią nowe możliwości, które dotąd istniały jedynie w sferze marzeń…

Puzzle
reżyseria: Natalia Smirnoff
scenariusz: Natalia Smirnoff
aktorzy: María Onetto, Gabriel Goity, Arturo Goetz
gatunek: dramat
kraj produkcji: Argentyna, Francja
rok produkcji: 2009
czas trwania: 87 minut

httpv://www.youtube.com/watch?v=lvAeugN0YTA

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?