Relacja na żywo: Wysoka przegrana SKK Siedlce z Łańcutem

Beata Głozak niedziela, 23 października 2011, 15:57 Sport, Wydarzenia

Przed nami kolejne spotkanie siedleckich koszykarzy przed własną publicznością. Podopieczni trenerów Araszkiewicza i Głuszczaka podejmują Sokół Łańcut. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Pierwsza piątka SKK Siedlce na parkiecie: Czerwonka, Ratajczak, Sulima, Kowalczuk, Basiński.

SKK Siedlce – Łańcut

I kwarta: 2:0; 2:3; 4:3; 4:4; 6:4; 8:4 (6:20 do końca); 9:4; 10:4 (Kowalczuk wykorzystuje 2 osobiste); 12:4; 13:4; 14:4 (Kowalczuk kolejne 2 osobiste); 14:7; 14:10; 15:10; za Czerwonkę i Ratajczaka weszli Czyż i Przybylski (3:13 do końca kwarty i czas dla gości); 15:12; 17:12; 17:14; za Basińskiego Wójcicki; 20:14 (Sulima za 3 pkt.); 20:16; 23:16 (Kowalczuk za 3); za Kowalczuka Nędzi; 25:16 (Przybylski za 2); 25:19

II kwarta (na parkiecie – Przybylski, Czyż, Nędzi, Sulima, Wójcicki): 25:21; 25:22; 25:23; 27:23 (Nędzi za 2); 27:24; schodzi Nędzi, wraca Ratajczak; 27:25; 27:26; za Czyża Kowalczuk (7:07 do końca); 28:26; 28:28; 28:30; po raz pierwszy goście zdobywają przewagę; 30:30 (Przybylski wyrównuje); 30:32; 32:32 (Basiński wyrównuje; 4:58 do końca kwarty); za Sulimę Czerwonka; 32:33; 32:34; 34:34; czas dla gości; 34:35; 34:36; 34:39; 37:39 (Kowalczuk za 3 pkt.); 37:41; Nędzi za Kowalczuka; 52 sek. do końca; 38:41; 39:41

III kwarta: (na parkiecie: Czerwonka, Sulima, Ratajczak, Basiński, Nędzi): 41:41 (Ratajczak wyrównuje); 41:43; Nędzi schodzi pojawia się Przybylski, 41:45; 43:45 (Ratajczak zdobywa 2 pkt.); 43:48; Czerwonka na linii osobistych: 44:48; 44:50; 44:51; czas dla Siedlec; 6:11 do końca 3 kwarty; 44:52; 44:53; 44:55 (3:45 do końca kwarty); za Sulimę Kowalczuk; 44:56; 46:56; 48:56 (4 punkty z rzędu zdobyte przez Czerwonkę) i czas dla Łańcuta; 48:58; Kowalczuk na linii osobistych: 49:58; 50:58; za Basińskiego Wójcicki; 50:60; 50:63 najwyższe prowadzenie Łańcuta w spotkaniu, na 1 sek. przed końcem kwarty goście podwyższają wynik: 50:66

IV kwarta: 52:66; 54:66; za Ratajczaka Czyż (7:35 do końca spotkania); 54:69; 2 osobiste Przybylskiego: 55:69; 56:69; za Wójcickiego Basiński; 56:71; 58:71 (5:42 do końca spotkania); 58:73; za Kowalczuka Kotwicki; 58:74; 60:74; 60:76; 62:76 (Przybylski za 2; 3:14 do końca spotkania); 62:77; 62:79; na parkiecie (SKK): Kotwicki, Basiński, Warecki; Przybylski i Czyż; 38 sek. do końca  62:81; 14.9 do końca spotkania, SKK przegrywa 19 punktami; na sekundę przed końcem Basiński zdobywa ostatnie 2 pkt w spotkaniu i ustala wynik na 64:81

Tomasz Araszkiewicz, trener SKK
Dobrze zaczęliśmy i wydawało się, że zagramy dobry mecz. W pewnym momencie zrobiło się nerwowo i niecelnie, a w koszykówce trzeba trafić do kosza. Nawet jeśli nie idzie atak pozycyjny lub nie idzie w ogóle gra, to zawsze można znaleźć pozycje do rzutu. Ja rozumiem, że każdy z chłopaków chce trafić i chce wygrać mecz, ale jeszcze zostaje coś takiego jak trzeba trafić, a nie tylko chcieć. Mecz nie układał się od drugiej kwarty, łapaliśmy przewinienia i przez to było dużo rzutów osobistych przeciwnika. Poza tym przeciwnik był znakomicie przygotowany rzutowo. Pozycje które miał wypracowane do rzutu trafiał. Niestety w przeciwieństwie do nas. Było sporo jeszcze innych mankamentów. I nie lubię tego słowa, ale jakbyśmy się troszeczkę poddali.
Co do sędziów, to ja zawsze mówię, że gdybyśmy popełnili tyle błędów co sędziowie to mecz byśmy wygrali. Mam szacunek do sędziów i przy złej naszej grze winy na sędziów zwalać nie można tylko to trzeba wziąć na swoje barki. Jestem zły wyjątkowo, bo zespół mamy bardzo dobry, wierzę w tych chłopaków, a dzisiaj wszystko nie zagrało.

Jacek Czyż, środkowy
Dzisiaj zabrakło nam skuteczności, nie trafialiśmy. Mieliśmy taktykę by zagrywać piłkę do wysokich zawodników, ale przeciwnik spychał naszych niższych graczy na obwód. Przez co nie mogliśmy się przebić. Oni mieli czyste pozycje do rzucania, a my niestety nie trafialiśmy. I to na pewnie zadecydowało o wyniku. W drugiej kwarcie zrobiło się na parkiecie też trochę nerwowo. Taka nerwowość sprawiła, że zaczęły się niepotrzebne przepychanki, a potem już się ciężko z dołka wyciągnąć. Nie szło, no wyjątkowo dzisiaj nam nie szło.

Punktujący w meczu: Kamil Sulima – 6, Michał Przybylski – 16, Radosław Basiński – 6, Adrian Czerwonka – 9, Paweł Kowalczuk – 15, Łukasz Ratajczak – 10, Marcin Nędzi – 2