SPIN

Wypadek karetki na ulicy Brzeskiej (aktualizacja)

Beata Głozak niedziela, 23 października 2011, 15:17 Aktualnie, Wydarzenia

Ambulans wezwany do akcji zderzył się z samochodem osobowym. Do zderzenia doszło niespełna 2 godziny temu przy ul. Brzeskiej w okolicy firmy PSI SPS. Jadąca na sygnale karetka zderzyła się wyjeżdżającym z bocznej ulicy samochodem osobowym i wjechała w płot prywatnej posesji. O zdarzeniu poinformował nas czytelnik. Dziękujemy.

Jak wynika z wstępnych ustaleń kierujący VW Golfem 28 – letni mieszkaniec województwa lubelskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na ul. Brzeską doprowadził do zderzenia z jadącą na sygnałach karetką, która udawała się na zgłoszenie. Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony kierujący Volkswagenem. Na szczęście nikt z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Obecnie wszystkie okoliczności tego wypadku szczegółowo wyjaśniane są przez funkcjonariuszy KMP w Siedlcach. (nadkom. Jerzy Długosz)

11 komentarzy

 1. ciekawy dodano 10 lat temu

  Tam są światła! Ciekawe kto miał zielone?

 2. Anonim dodano 10 lat temu

  I nie tylko w płot wjechała bo i w domu ganek rozwaliła. Byłem w tym domu. Byliśmy przerażeni tym co się stało. Ale na szczęście nikt nie zginął. Passat miał zielone, pewnie wina będzie karetki.

 3. Optymista dodano 10 lat temu

  Przecież podobno karetka jechała na sygnale bo jechała na akcje, więc jak na logikę może być winny pojazd uprzywilejowany.

 4. Charlie dodano 10 lat temu

  Nic nie szkodzi że uprzywilejowany ale wina ewidentnie w takiej sytuacji jest po stronie karetki ponieważ wiezdzając na swietle czerwonym kierowca takieg pojazdu powinien zachować szczególną ostrożność.

 5. Kamil_Siedlce dodano 10 lat temu

  To jasne i logiczne ze karetka powinna byc pierwsza puszczana moze nawet jechac na czerwonym swietle i tak nie zlamie przepisów drogowych……

 6. siedlecki dodano 10 lat temu

  Polski kodeks drogowy zezwala kierującemu pojazdem uprzywilejowanym (przy zachowaniu szczególnej ostrożności) na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także znaków i sygnałów drogowych, w tym do sygnalizacji świetlnej. Natomiast wszyscy użytkownicy drogi zobowiązani są do ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu m.in.poprzez natychmiastowe usunięcie się z jego drogi i w razie potrzeby zatrzymanie się.

 7. Iza dodano 10 lat temu

  "Natomiast wszyscy użytkownicy drogi zobowiązani są do ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu m.in.poprzez natychmiastowe usunięcie się z jego drogi i w razie potrzeby zatrzymanie się."

  A JAK WYGLĄDA TO W RZECZYWISTOŚCI? 🙁

 8. olga dodano 10 lat temu

  Poszukuję świadków tego wypadku !!! Proszę o kontakt mailem olga888@wp.pl lub tel. 665-188-996 -to dla mnie BARDZO WAŻNE !!!!!!!

 9. Przepis dodano 10 lat temu

  Czy karetka nie wjechała na czerwonym świetle ? lewym pasem

 10. Anonim dodano 10 lat temu

  czasem kierowcy karetki włączają "koguty" raptownie…jedziemy…cisza…i raptem gdzieś obok "kogut"…niezbyt bezpieczne to i niezbyt przyjemne dla kierowcy zaskoczonego takim sygnałem

 11. Norbi dodano 10 lat temu

  Widziałem ten wypadek, kierowca Golfa miał zielone światło, ruszył i nagle je….a w niego karetka która przejeżdżała na czerwonym !!!!!! MASAKRA

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?