SPIN

204 stypendystów siedleckiego prezydenta

Beata Głozak poniedziałek, 24 października 2011, 20:39 Aktualnie, Wydarzenia

204 uczniom z siedleckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich przyznano prezydenckie stypendia za wysokie wyniki w nauce i sporcie. 32 osoby to laureaci stypendium I, najwyższego stopnia. To im stypendia wręczono dzisiaj, 24 października w UM Siedlce.

Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce jest przyznawane raz w semestrze i jego zadaniem jest wsparcie uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce i sporcie. Stypendium II st. w wysokości 300 zł i jest przyznawane osobom za wysokie wyniki w różnych dziedzinach nauki, konkursach, olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych na szczeblach – regionalnym i wojewódzkim. Stypendium I st. w wysokości 500 zł zdobywają uczniowie za osiągnięcia na szczeblach ponadwojewódzkim lub międzynarodowym. W tej grupie najwięcej przedstawicieli miała SP nr 11.

Stypendia pierwszego stopnia z rąk prezydenta Wojciecha Kudelskiego i Lecha Poducha, przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta odebrali:

 • Aleksandra Rak i Anna Solka (SP nr 4),
 • Maciej Szabłowski (SP nr 6),
 • Jan Jerzy Kabat i Weronika Biaduń (SP nr 7),
 • Kacper Jan Krasuski, Kamil Mateusz Szczepanik, Antoni Sarnowski i Carmena Luty (SP nr 10),
 • Julia Głuchowska, Tomasz Pawluk, Aleksandra Wysokińska, Julia Kadej, Magdalena Kisielińska, Bartosz Maciołek, Antoni Woiński i Wiktoria Zdunek (SP nr 11),
 • Julia Poduch, Maria Kicińska (SP nr 12),
 • Jakub Leszek Szczepański i Julianna Monika Musiał (PG nr 1),
 • Joanna Rozbicka (PG nr 2),
 • Anna Mularzuk (PG nr 3),
 • Paulina Myrcha i Dominika Prokop (PG nr 4),
 • Patryk Borkowski, Anna Bielecka i Magdalena Siwicka (PG nr 6),
 • Wioletta Monika Soszyńska i Stanisław Mączka (Społeczne Gimnazjum STO),
 • Karolina Zalewska i Michał Boruta (I LO).

Po drugim semestrze minionego roku szkolnego dyrektorzy szkół złożyli 215 wniosków o przyznanie stypendiów.

źródło: Dariusz Dybciak, UM Siedlce/opr. bg

10 komentarzy

 1. rodzic dodano 10 lat temu

  Czytając listę nagrodzonych uczniów od razu widać, w której szkole najlepiej uczą. Aż ośmiu uczniów z " Jedenastki" stawia tę szkołę w zdecydowanej czołówce wśród siedleckich szkół. Wśród nagrodzonych uczniów tej szkoły są przede wszystkim laureaci konkursów tanecznych, historycznych i sportowych. Jako rodzic jestem dumny, że moje dziecko chodzi do tej szkoły.

 2. do rodzic dodano 10 lat temu

  gdyby nie reforma, Twoja dumna ,,Jedenastka" nie byłaby taka dobra. Wcześniej zdecydowanie wyprzedzała ją dawna SP 8 czyli obecne PG 4

 3. alek dodano 10 lat temu

  Gratuluję SP10 czterech stypendystów – jako absolwent wspominam szkołę bardzo dobrze.

 4. też rodzic dodano 10 lat temu

  A dlaczego nie ma dłuższej informacji na stronie o tym i nie ma zdjęć tylko jest źródło z urzędu? Czasami dajecie dużo zdjęć – to nawet na jakąś małą pamiątkę.

 5. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Witam,
  Nam również jest przykro, że nie było nas na wręczeniu stypendiów. Nie była to jednak nasza wina, po prostu nie dostałyśmy od rzecznika miasta Pawła Mazurkiewicza żadnej, nawet najmniejszej informacji o tym wydarzeniu. Z przykrością muszę też stwierdzić, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Uwagi kierowane do prezydenta nie przynoszą jednak skutków.
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak

 6. też rodzic dodano 10 lat temu

  Dziękuję za odpowiedź, czyli nic nowego. Czego spodziewać się po osobie, której kontakt z mediami ogranicza się oglądania wiadomości???

 7. Igix dodano 10 lat temu

  No to pięknie. Czyli nasz urząd wybiera sobie o czym informuje tak? Super.

 8. BRAWO dodano 10 lat temu

  Ciekawa zbieżność nazwisk Lech Poduch i jedna z laureatek

 9. siedlczanka dodano 10 lat temu

  Akurat nie widzę w tym nic złego, że p. Lech Poduch ma zdolne i utalentowane dziecko, a wszyscy oceniani są wg tych samych kryteriów. Zresztą wnioski przeważnie wysyła szkoła.
  Natomiast szkoda, że spin nie otrzymał informacji o tym sympatycznym wydarzeniu. Uważam, że czym więcej zaproszonych mediów, tym lepiej (szczególnie dla dumnych dzieci i jeszcze bardziej dumnych rodziców- oczywiście w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu).

 10. BRAWO dodano 10 lat temu

  Faktycznie nie wygląda to na prywatę ;D
  To władze SP nr 12 chciały Pana Poducha postawić w niezręcznej sytuacji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?