SPIN

Kosmiczny wzrost opłaty targowej: 15 zł zamiast 2,5 zł

Beata Głozak piątek, 28 października 2011, 17:46 Aktualnie, Wydarzenia

Radni zmienili podczas dzisiejszej sesji wysokość opłaty targowej. Nowe przepisy zostaną wprowadzone w życie jeszcze w tym roku i nie są dobrą wiadomością dla osób handlujących w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Podwyżka będzie bowiem kosmiczna. Zamiast obowiązujących do tej pory 2,5 zł za m kw. jakie pobierano teraz kwota ta wzrośnie do 15 zł. Jak powiedział nam skarbnik miasta Kazimierz Paryła opłaty te mają wymusić na handlujących przeniesienie na tereny przeznaczone do handlu, na których opłata targowa będzie wynosiła 3 zł za m kw. 

Miasto będzie rozdawało ulotki informujące lokalnych handlarzy o zmianie przepisów.

bg

6 komentarzy

 1. trak dodano 10 lat temu

  Czas handlu z "polówek" dobiega końca

 2. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Sięgają po pieniądze od najsłabszych.
  Przecież musimy utrzymać się w grupie najbogatszego miasta w regionie .
  Urzędnik również musi być hojnie wynagrodzony, a i nowy urząd trzeba wybudować.

 3. Słuszna decyzja. dodano 10 lat temu

  Jeśli można w miejscu wyznaczonym handlować za 3 zł, a handlujący woli zajmować chodnik utrudniając życie mieszkańcom to niech płaci. Może wreszcie handel "ucywilizuje" się, a chodniki będą służyły do chodzenia.

 4. axel dodano 10 lat temu

  Może wreszcie będzie można normalnie skorzystać z chodnika… .

 5. bodo dodano 10 lat temu

  Pamiętam jak podczas kampanii wyborczej 5 lat temu Pan Kudelski mówił, że nie można "napuszczać" straży miejskiej na kobiety ze wsi sprzedające jajka na chodniki. Teraz za prawo do handlu Miasto inkasuje co najmniej 30 jajek.

 6. heron333 dodano 10 lat temu

  to lipa wielka zarabia miasto jak zarabiało tylko zrobili skok cen i to teraz jak kasy brak a to że im przeszkadza handel na ulicach to kpina bo firma co zbiera kasę to koledzy prezydenta Siedlec a 15pln to opłacalne jest dla nich i miasta anie kara dla handlu na ulicy dla tych z dobrym towarem to tylko problem dla babci z małym handelkiem .kradli i kradną bo to WŁADZA miast SIEDLEC taki wilk co chce owcą być

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?