SPIN

Ten „mózg” jest w stanie hibernacji. OSiR będzie zlikwidowany

Beata Głozak piątek, 28 października 2011, 12:11 Kraj i świat, Siedlce, Wydarzenia

Podczas trwającej sesji miejskiej radni dyskutowali o likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siedlcach. Radny PO Mariusz Dobijański nie krył swojego negatywnego stosunku do takiego zabiegu.

– Łączymy dwie jednostki, z których jedna – OSiR działa prężnie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości z Agencją Rozwoju Miasta, która w moim przekonaniu nie potrafi sprawnie zarządzać swoimi obiektami i która nie potrafi pozyskiwać pieniędzy, które miała pozyskiwać. Mam wrażenie, że ten „mózg”, o którym pan tak mówił jest w stanie hibernacji i jedynym argumentem, dla którego będę głosował za połączeniem to zastrzyk adrenaliny dla ARMS w postaci pana Andrzeja Sitnika. Może to coś zmieni – dodał. Powiedział, że jego zdaniem prezes Agencji nie sprawdził się przy budowie stadionu kiedy pojawiły się problemy z sektorem dla gości na stadionie piłkarskim. Podkreślił, że tylko dzięki osobistemu zaangażowaniu się prezydenta w „naprawienie” sektora ten sektor został dostosowany do wymogów policji i PZPN. Zdaniem prezydenta słowa skierowane pod adresem prezesa Pawłowskiego, że ten się nie sprawdza to pomówienia.

– Chodzi mi o to, że chciałbym wiedzieć jak nowy twór będzie działał, jak będzie pozyskiwał fundusze, jak poradzi sobie z inwestycyjnymi. Uwłaczającym dla wszystkich radnych jest fakt, że prezes którego sprawa się tyczy wychodzi po 15 minutach sesji i nie czeka na dyskusję. Tak jak nie było go podczas posiedzenia komisji sportu i rekreacji tak nie ma go teraz i dla mnie to jest oburzające. – Jaka będzie działalność Agencji po połączeniu mogę panu odpowiedzieć – stwierdził Kudelski. – Będzie taka jak ma w statucie i zgodnie z prawem spółek prawa handlowego. Zrzucanie odpowiedzialności za sektor gości na prezesa jest nieładne i niesprawiedliwe, bo to nie jego wina – dodał.

Mimo wątpliwości OSiR został zlikwidowany 15 radnych głosowało za a 2 wstrzymało się.

14 komentarzy

 1. ciekawe? dodano 9 lat temu

  Czy teraz MÓZG będzie czteroosobowy??? Dojdzie przecież Sitnik. Sprawa jest banalna. Natychmiast trzeba wyrzucić nic nie robiacego od 2 lat w Agencji Wędzyńskiego. Niedziółka to też wyłacznie figurant. Do wyrzucenia. Zostaje Pawłowski i Sitnik. Ale obaj Panowi niestety nie sa pozbawieni BUTY i AROGANCJI. Czy taki skład nowego MÓZGU dobrze by rokował dla sprawy??????

 2. L dodano 9 lat temu

  Mariusz Dobiajński podkreślił, że tylko dzięki osobistemu zaangażowaniu się prezydenta w „naprawienie” sektora ten sektor został dostosowany do wymogów policji i PZPN. Nie wspomniał, że aby pan prezydent zaangażował się w " naprawę " sektora gości impuls poszedł od dołu a dokadnie od osoby z F3 zajmującej sie sprawami kibiców, która to była inicjatorem 2 spotkań u pani Anny Sochackiej, w których uczestniczyli m.innymi: prezes ARiM, przedstawiciel klubu, policji, ochrony, straży miejskiej i U.M.

 3. al dodano 9 lat temu

  Ja bym wyrzucił Pawłowskiego a na jego miejsce wziął Sitnika, dużo lepiej zna się na rzeczy niż obecny prezes.

 4. lol dodano 9 lat temu

  "Mariusz Dobiajński podkreślił, że tylko dzięki… " Hej L. nie berz tego aż tak do siebie – taka jest polityka / raczej politykierstwo / – zainteresowani i tak doceniają Twoje starania w tym temacie. Pozdro.

 5. mordka dodano 9 lat temu

  Dobijański kopie wszystkich wkoło jak zdychająca szkapa, ale nie omieszkał na wszelki wypadek wleźć w tyłek prezydentowi. Niech weźmie się sam za robotę bo jako wicekurator jest beznadziejny. Osobiście wolę jeśli opinie wygłasza ktoś czysty a nie Dobijański o moralności wiadomej. A jaka jest ocena jego działalności pokazały wyniki wyborów prezydenckich.

 6. lol dodano 9 lat temu

  Hej "mordka" ty nie moja ? Dobijański, to też nie mój "fan-man", ale jak piszesz A / o Jegomości moralności / to napisz B, albo dajcie sobie po "mordkach" i więcej nie bredź i… odstaw, to co bierzesz.

 7. ;) dodano 9 lat temu

  mordo ty moja. Coś długo zdycha ta szkapa. Ale go nie trawisz. Pewnie ci zalazł za skórę i musisz odreagować. Może tyś mordo gębą prezesa? He he – typowo pisowska retoryka – niekompetentny, niemoralny i pewnie cyklista. On przynajmniej ma odwagę mówić co myśli nie ukrywając się w sieci. Ty takiej odwagi gębulo po prostu nie masz.

 8. mordko dodano 9 lat temu

  mordko masz plusik bo ten facet jest fałszywy

 9. do al dodano 9 lat temu

  a ja bym wyrzucił al bo nie zna się na tym o czym tu wypisuje

 10. inspektor nadzoru dodano 9 lat temu

  zacznijcie wreszcie poważnie przyglądać się budowie Waszego basenu

  http://www.gazetaecho.pl/aninski-basen-rdzewieje_58704

 11. efaster dodano 9 lat temu

  p. inspektorze, ale u nas nikomu nie zależy, na jakości. U nas Cena Czyni Cuda :)) Ba dewizą przy rozstrzyganiu wszelkich przetargów jest: Codziennie Niskie Ceny !!! Im taniej tym lepiej, a że zamiast cegieł będzie karton makulatury. No to, co, ważne, że tanio. Rury, że ciekną, od razu zamontować pordzewione ze skupu złomu. Efekt ten sam, a jak różnica w cenie :)) A tak na serio, nasz aqauapark będzie, co chwila w remoncie, albo na przeglądzie.

 12. miniStrant dodano 9 lat temu

  Niech Pan Dobijański skomentuje sprzedaż stadionu przy ul. Sportowej 5 chodzi o formę dlaczego ukrywano sprzedaż od 2002 roku? Kto za tym stoi?

 13. dżejms dodano 9 lat temu

  Taa wspaniała decyzja. Wkrótce bilety na lodowisko będą kosztować 15zł a wejście do auaparku ,który powstaje dla Vipów.Takie państwo w państwie.Na stadionie też się nie da pobiegać bo jak stwierdził Kudelski:"Lidia Chojecka biega po parku to itd…" znaczy się sport kwiknie, sorry kwitnie.Proponuje niniejszym utworzenie ligi gry w kapsle, na sponsora pana Zenka ze spożywczego.

 14. Zainteresowany dodano 9 lat temu

  Drogi SPINie czy dowiemy się czegoś jeszcze na ten temat. Bo w sumie temat dość ważny i fajnie byłoby dowiedzieć się jakiś szczegółów. Proszę i dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?