SPIN

Czy PUK zawstydzi tegoroczną zimę?

Beata Głozak czwartek, 3 listopada 2011, 01:27 Siedlce, Wydarzenia
PUK zaskoczy tegoroczną zimę? Fot. BG

PUK zaskoczy tegoroczną zimę? Fot. BG

Zima zaskoczy siedleckich drogowców? Podczas sesji miejskiej prezydenta Siedlec pytał o to Mariusz Dobijański, przewodniczący klubu radnych PO. Naczelnik Wydziału Dróg UM Siedlce twierdzi, że już teraz PUK ma w pogotowiu dwa samochody, które w razie potrzeby wyjadą na ulice.

– Już dzisiaj na opady śniegu czekają 2 ciągniki, które w razie silnych przymrozków wyjadą na ulice, posypać wiadukty i skrzyżowania – poinformował Cylwik.

Zgodnie z umową Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych na samą akcję zimową przygotuje znacznie więcej sprzętu. Będą to m. in.: 1 urządzenie do wytwarzania solanki, 3 solarko – piaskarki z pługami, 7 pługów odśnieżnych, 4 piaskarki ciągnikowe, 5 pługów z ciągnikiem rolniczym, 2 koparko – ładowarka i samochód do posypywania chodników. Akcja zimowa, jak twierdzi naczelnik trwa od 1 grudnia do 3 marca, ale w przypadku wcześniejszych opadów również ona rozpocznie się wcześniej. Zmieni się także czas w jakim ma nastąpić odśnieżanie.

– Firma PUK zadeklarowała, że jest w stanie zrobić to 2 godziny po rozpoczęciu opadów i tego będziemy wymagać – obiecał Cylwik.

Przypomnijmy, że do tej pory zgodnie z umową Przedsiębiorstwo zaczynało odśnieżanie 4 godziny po ustaniu opadów. Czy to znaczy, że w tym roku to firma zaskoczy zimę? Zdaniem naczelnika w tej kwestii nie trzymano się sztywno przepisów, bo sprzęt wyjeżdżał na ulice po rozpoczęciu opadów. Drogi zaś mają być przejezdne co nie znaczy, że będą „czarne”.

– Jeśli będzie sytuacja kryzysowa i nastąpi jakaś klęska to będziemy musieli odpowiednio zwiększyć koszty. Być może będziemy zmuszeni zrobić akcję podobną do ubiegłorocznej, że na drogi rzucamy pługi wszystkich firm i im zapłacimy. Jeżeli zdecydujemy, że wydamy pieniądze na odśnieżanie dróg a nie na ich budowę, bo kwoty są porównywalne, to proszę bardzo – podsumował prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

bg

13 komentarzy

 1. efaster dodano 9 lat temu

  Czyli mój artykuł społecznościowy na TS podziałał. Miasto się trochę wystraszyło (napisałem go specjalnie w dniu wizyty J. Kaczyńskiego w Siedlcach) a dodatkowo Pan Radny Mariusz Dobijański (z którego poglądami nie ukrywam jest mi w RM najbliżej, ba na niego głosowałem w poprzednich wyborach) zapytał o to oficjalnie na ostatniej sesji p. naczelnika Cylwika. A z tego miejsca chciałbym Panu Mariuszowi podziękować, że "pociągną" temat odśnieżania dalej i bardziej "zabolało" prezydenta, bo może nie umie korzystać z internetu (z racji wieku), ale znając pis i nasz UM odpowiednie "aktywa partyjne" filtrują 24 h na dobę portale i fora związane z Siedlcami. Ale mam nadzieje, iż te chwilowe "nerwy" Pana Prezydenta spowodują, iż nie będę musiał kolejnej zimy grzęznąć w zaspach śnieżnych. No cóż nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz Podziękować Panu Mariuszowi Dobijańskiemu.

 2. Arek dodano 9 lat temu

  Beda przejezdne ale nie czarne,wiec pojedzimy tylko sokolowska i pilsudskiego.PUK jest,byl i bedzie nie przygotowany do zimy i sie z odsniezaniem nie wyrabia mimo iz ma taka flote 17 chyba maszyn, szkoda wielka ze "nasze"plugi widzialem w lukowie w zeszla zime-czyzby lewizny?!Kazdy wie jak wyglada u nas zima…glowne z 20cm koleinami,osiedlowe zakopane…skoro PUK woli robic lewizny niech robi na calego-zerwac umowe i podpisac z jakims prywaciazem tak jak to jest w garwolinie i minsku-oni chca pracowac i to robia a u nas to chyba juz nie koniecznie

 3. efaster dodano 9 lat temu

  są profesjonalne firmy, ale UM woli "swoich"

  Prezydent woli polską fuszerkę (PUK) niż francuski profesjonalizm (SITA). To włąsnie ta firma odśnieża w Warszawie, efekt w warszawie ulice aż mokre od soli, u nas "ekologicznie" (prawie) bez soli. No ale Sita nie "przyjdzie" do S. za takie same pieniądze co PUK, bo im się to by zwyczjnie nie opylało. Myślicie Państwo dla czego przetargi wygrywają ciągle te same firmy ?? Najczęściej miejscowe ?? Np. takie Regionalne Drogi Podlaskie, chociaż już do kilku przetargów stawały takie zanane marki jak np. Strabag ?? Bo kosztem jakości wykonania i materiałów zjeżdzają z ceny. A znana w Europie firma nie pozwoli sobie na buble, z uwagi na dbałość o swoją renomę. Póki główym czynnikiem będzie cena będą wygrywać przetargi takie "potworki" jak PUK czy RDP a nie światowi giganci jak Strabag czy SITA.

 4. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Jak dla mnie Pukiem powinno zająć się CBA bo mam wrażenie, że tam kaska bokiem ucieka.
  Cięgle te same firmy, ciągle ci sami podwykonawcy… Jakość niedostateczna, a prawdziwi zarządcy ze współpracy z UM niestety są odrzucani.
  Tak na marginesie – obserwuję PUK i pracuje tam niejaki Pan K… może SPIN przyjrzy się jego pracy? Wniosek będzie jeden: cofnięcie się o 30 lat wstecz do czasów "realnego socjalizmu". Gdybym ja tak pracował ze swoim klientem, mój szef wyrzuciłby mnie po dwóch, ba, 30 sek. pracy. Chamstwo i arogancja tego człowieka przekracza wszelkie granice.
  Twój problem nie jest problemem PUK jako zarządcy. To Ty jesteś problemem dla PUK:).

 5. gdzie kupujesz wazelinę? dodano 9 lat temu

  efaster gdzie kupujesz wazelinę?

 6. bombeliks dodano 9 lat temu

  APELUJĘ do PUK-u. W tamtym roku bardzo niebezpieczna była ul. ŻYTNIA szczególnie skrzyżowanie z NOWYM ŚWIATEM (ślizgawica na której przejeżdżało się skrzyżowanie mimo chęci skrętu w Nowy Świat lub chcąc wyjechać z Nowego Światu na Żytnią jechało się prosto w nadjeżdżające samochody) oraz łuk na ul.Żytniej 50 m od ul. Sokołowskiej (na latarni widziałem już kilka samochodów). A wystarczy czasami posypać solą i piaskiem

 7. efaster dodano 9 lat temu

  ok. ja się nie wypowiadam. Zobaczymy w tą zimę jak będą wyglądać ulice w Siedlcach a jak w Warszawie.

  Widzę, że już ktoś z PUK-u czy RDP czyta, a czytajcie. Bo wiecie, że tu jeszcze coś zarobicie, bo od Mińska Maz. na zachód nikt by was nie zatrudnił. Bo jesteście za ciency w uszach.

  PS.
  A wazelinę to sam sobie kupuj, ja nie potrzebuje. Po prostu wiem jak sprawa dośnieżania wygląda w innych miastach. Oj boli ten pisowski grajdołek prawda, oj boli.

 8. oj kupujesz efasterek wazelinkę dodano 9 lat temu

  oj kupujesz facet wazelinkę i to w hurtowych ilościach…hehe

 9. pisowska poprawność polityczna? dodano 9 lat temu

  Gdyby efaster powiedział, że Dobijański to pedał, zboczeniec, menda, transwestyta, bigamista, oszust, złodziej to wtedy wykazałby się właściwą postawą obywatelską i zapyziałe klerykalno-biskupie pisowskie bagienko wydałoby z siebie ten specyficzny, mdławy bulgot akceptacji.

 10. to jest czy nie jest? dodano 9 lat temu

  to jest czy nie jest bo już w końcu nie wiem?

 11. zagubiony biedaczek dodano 9 lat temu

  Nie wiesz czy możesz sobie bulgotnąć ze szczęścia czy też wymyśleć kolejne inwektywy, które pozwolą ci spuścić sobie nieco ciśnienia przed złożeniem czołobitnego i bogobojnego pokłonu przed prezesem lub co zapewne ważniejsze purpuratem? Biedaczek.

 12. Joanna dodano 9 lat temu

  Ludzie, ogarnijcie się! PIS czy PO wszyscy jesteśmy sobie równi i miejmy do siebie szacunek! O gustach i preferencjach się nie dyskutuje, bo każdy ma inne.

 13. to jest czy nie ? dodano 9 lat temu

  to jest czy nie bo nic nie wyjaśniłeś? a swoją drogą ładnie się podpisałeś Biedaczku…ładny pseudonim:)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?