SPIN

Michał Bajor „Od Piaf do Garou”

Aneta Borkowska piątek, 4 listopada 2011, 13:11 Kultura, Wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 6 listopada o godz. 19. na recital Michała Bajora „Od Piaf do Garou”. Koncert piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Muzycy:
Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon – fortepian
Paweł Stankiewicz / Marcin Olak – gitara akustyczna
Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki – gitara basowa
Piotr Maślanka / Szymon Linette -perkusja

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi (17 ta płyta w karierze fonograficznej). Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert. Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania  i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt ”Brel” w warszawskim teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty (przez publiczność i krytykę), następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak min. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud , czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach 9-17. (od poniedziałku do piątku) tel. 698-176-243 lub 25 644-68-00, e-mail: organizacjackis@wp.pl (zgłoszenia zostaną potwierdzone)

W  ZWIĄZKU ZE SPECYFICZNYM I KAMERALNYM  CHARAKTEREM  RECITALU  MICHAŁA  BAJORA  UPRZEJMIE PROSIMY  O NIE  PRZYPROWADZANIE  NA  KONCERT  MAŁYCH  DZIECI  PONIŻEJ 6 ROKU ŻYCIA. 

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?