SPIN

OCZAMI KOBIET: „Obcy we mnie”

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 listopada 2011, 15:10 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Obcy we mnie" - Fot. NoveKino

Kadr z filmu "Obcy we mnie" - Fot. NoveKino

„Obcy we mnie” to film wyjątkowy, pokazuje złożoność doświadczenia macierzyństwa i ojcostwa, pokazuje jak trudne jest dla pary stanie się rodziną, jak trudne jest zmierzenie się z chorobą. To film także o społeczeństwie, które stosuje bardzo ścisły podział ról i zadań między kobiety i mężczyzn, a dla tych, którzy w przewidzianej roli się nie mieszczą, albo sobie nie radzą – jest bezwzględne i nie wybacza. To także historia miłości, która może być głębokim, przebudowującym całe życie doświadczenie. (imbirka, gazeta.pl Film)

W najbliższą środę (9 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat w reżyserii Emily Atef „Obcy we mnie”.

Rebecca i Julian z niecierpliwością oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Jednak, gdy tylko niemowlę pojawia się na świecie, Rebecca zaczyna odczuwać niewyjaśniony strach i bezsilność w obecności maleńkiej istoty, która jej potrzebuje. Pogrążając się w ciemności, młoda matka w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że staje się zagrożeniem dla własnego dziecka.

Obcy we mnie
reżyseria: Emily Atef
scenariusz: Emily Atef, Esther Bernstorff
aktorzy: Hans Diehl, Judith Engel, Herbert Fritsch
gatunek: dramat
kraj produkcji: Niemcy
rok produkcji: 2008
czas trwania: 99 minut

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?