SPIN

POLICJA: Pobili i okradli znajomego

Aneta Borkowska wtorek, 8 listopada 2011, 14:51 Aktualnie, Wydarzenia

Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych I siedleckiej Komendy wykonując czynności związane z kolizją drogową, do której doszło 4 listopada ustalili, że 26 – latek podejrzewany o jej spowodowanie dwa dni później, podczas kłótni z innymi uczestnikami tego zdarzenia drogowego, został przez nich pobity i okradziony. W związku z tą informacją funkcjonariusze zatrzymali trójkę podejrzanych o dokonanie rozboju.

W dniu 4 listopada nieznana osoba poruszająca się samochodem osobowym na terenie osiedla Warszawska w Siedlcach wjechała w ogrodzenie ogródka przy klatce wejściowej do jednego z bloków uszkadzając je. Powiadomieni o tym zdarzeniu dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych I KMP w Siedlcach przystąpili do poszukiwania sprawcy.

Uzyskane przez nich informacje po dwóch dniach doprowadziły ich do potencjalnego sprawcy tej kolizji. Gdy funkcjonariusze dotarli do mężczyzny oświadczył on, że w zdarzeniu tym uczestniczył jego samochód, lecz kierował nim jego znajomy. Dodatkowo mężczyzna ten poinformował policjantów, że dwa dni po zdarzeniu w trakcie sprzeczki dotyczącej kolizji został on pobity i okradziony przez swoich znajomych, tj dwóch mężczyzn i kobietę. Sprawcy skradli mu portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Dzielnicowi po uzyskaniu tych informacji zatrzymali troje wskazanych sprawców. Okazali się nimi 24 i 31 – letni mężczyźni oraz 22 – letnia kobieta. Cała trójka mieszka na terenie Siedlec. Obecnie zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, a o ich dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?