SPIN

Na placu Wolności, czyli 11 listopada po siedlecku (zdjęcia)

Beata Głozak piątek, 11 listopada 2011, 21:48 Siedlce, Wydarzenia
Centralne uroczystości odbyły się na pl. Wolności. Fot. BG

Centralne uroczystości odbyły się na pl. Wolności. Fot. BG

Otwarcie ulicy, bicie rekordu na najdłuższą polską flagę, biegi uliczne, koncerty i zawody – tak Siedlce obchodziły i będą jeszcze obchodzić 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj centralne uroczystości odbyły się na placu Wolności. To tam, pod Pomnikiem Wolności władze samorządowe, związkowcy, przedstawiciele partii politycznych złożyli wieńce i wiązanki.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Św. Józefa po czym otwarto ulicę płk. Mariana Drobika, będącą częścią II etapu tzw. wewnętrznej obwodnicy Siedlec. Nieco przed godziną 14. podjęto próbę pobicia rekordu na najdłuższą flagę Polski. Niestety na tle zwycięskich 155 metrów z Łodzi ponad 40 metrów w Siedlcach prezentowało się bardziej niż skromnie. Tradycyjnie już w rocznicę odzyskania niepodległości odbyły się biegi niepodległości zorganizowane przez Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

bg

Fotorelacja z uroczystości na pl. Wolności.

no images were found

22 komentarze

 1. efaster dodano 10 lat temu

  I etapu 🙂 ppłk Drobika to I etap tzw. wewnętrznej obwodnicy

 2. . dodano 10 lat temu

  to SPIN takie zdjęcia umieszcza? Nic w tych zdjęciach nie ma złego ale i nic ciekawego. Moim zdaniem sa po prostu jakies niechlujne…Nie pokazuja nikogo z władz, nikogo przemawiajacego….Na jednym jest tylko Pan Prezydent …Kto jeszcze był? Jak przebiegły te uroczystości? Ja byłem to wiem ale Ci których nie było to z tych zdjęć iczego się nie dowiedzą.W porównaniu z poprzednim rokiem to żałosne.

 3. mm dodano 10 lat temu

  A może wypadałoby też wspomnieć o wystąpieniu Prezydenta Siedlec ?

 4. ald dodano 10 lat temu

  Organizacja biegów niepodleglościowych pozostawia dużo do życzenia. Impreza źle przygotowana – rządził chaos, bałagan, nieporządek i brak jakiejkolwiek komunikacji. Trochę wstyd dla Miasta Siedlce bo uczestnikami nie byli tylko siedlczanie.

 5. a co? dodano 10 lat temu

  Pan i Władca urażony? A jego sługus upomina się o wspomnienie? Hipokryzja godna Himalajów.

 6. Pytanie do Związku Piłsudczyków Oddział Siedlce. dodano 10 lat temu

  Co ma wspólnego tragedia w Smoleńsku z 93 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości? Może Panowie pomylili imprezy?

 7. do "a co?" dodano 10 lat temu

  Dobra rada. Nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz.
  Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści.
  Mam nadzieję, że wiesz chociaż co to są Himalaje.

 8. obserwator dodano 10 lat temu

  Moja ocena,
  Program obchodów, to tylko prezentowanie(lansowanie) się siedleckich polityków i notabli. Największa i najdłuższa część to składanie kwiatów i prezentacja siebie.A po co tyle kwiatów, wystarczyłaby jedna wiązanka.A gdzie część słowno muzyczna, trochę historii.Żeby nie dzieci ze szkół,to kościół byłby pusty.

 9. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Zdjęcia bardzo, bardzo słabe, przepalone, brak kontrastu i krzywe…
  Czy ten pomnik i horyzont się przewracał ?

 10. ojciec dodano 10 lat temu

  Jaki SPIN takie i relacje z uroczystości święta narodowego.

 11. Kuba dodano 10 lat temu

  Jak kogoś tak ciekawi kto był z celebrytów to mógł iść na uroczystości pod pomnik. Ja też byłem i wiem. I jak są na zdjęciach to komentarze, że się tylko lansują, jak ich nie ma to komentarze że ich brakuje. Matko zdecydujcie się na jedno.
  A jak tak bardzo przeszkadzają to weźcie aparat, zróbcie i prześlijcie, widzę że SPIN wrzuca zdjęcia czytelników. Proste, ja robić nie umiem, nie znam się. Więc oceniać nie będę.

  A tak do tematu, bo to chyba ważniejsze co obchodziliśmy to ten pomysł na bicie długości flagi super 🙂 Coś dla dzieci i dla dorosłych a nie tylko nudne przemówienia.

 12. Adam dodano 10 lat temu

  Przykre,
  najważniejsze świe†a w roku a tak słabo przygotowane i to na Placu Wolności w miejscu gdzie kiedyś Rada Dzielnicy Nowe Siedlce sama znacznie lepiej organizowała. Tearaz ją ostentacyjnie odsunięto i wielka porażka.
  Wróćcie i róbcie swoje, nie dajcie się pokonać bo efekty już są opłakane.

 13. RÓŻA dodano 10 lat temu

  Byłam i z całą odpowiedzialnością mogę się wypowiedziec i przekazać swoją refleksję.
  Na pewno było by miło i przyjemnie dla mieszkańców Siedlce biorących udział w uroczystościach na Placu Woności jak Przewodnicząca z całą Radą Dzielnicy wita na Placu Wolniści Prezydenta Miasta Siedlce. Wierzę, że byłoby elegancko i dostojnie ALE NIESTETY MYŚLĘ , ŻE BUTA /pycha/ PRZEWAŻA W SIEDLCACH. Wielka szkoda, że władze miasta widzą tylko siebie ale my widzimy więcej – zapewne.

 14. Co z tą otwartą ulicą? dodano 10 lat temu

  Czy już jej nie zamknięto?

 15. Anonim dodano 10 lat temu

  w tym roku zabrakło pana Mariusza O.jako prowadzacego te uroczystosci i już sie wszystko posypało! Naprawdę, nie pisze tego ironicznie!

 16. Byłam tam dodano 10 lat temu

  A co się posypało? u nas nie było zadymy. 🙂
  Młodszy O. prowadził, Kaślikowska przygotowala cześć artystyczną, Prezydent krótko przemawiał, dziesiątki wiązanek złożono, Orkiestra grała, była grochówka i bigos, biegi,flaga, poezja to wszystko co powinno być.
  A co do powitań to jakoś nie zauwazyłam, aby Gronkiewicz Waltz witala Komorowskiego w Warszawie. Dzielnica NS jest integralną cześcią Siedlec, chyba że szykuje się jakaś rebelia. I wtedy zamaskowani zwolennicy Dzielnicy Nowe Siedlce zaatakują legalny marsz niepodległościowy. Śmiechu Warte !!!!!.

 17. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Szkoda, że nie pokazaliście twarzy tego pa…..ca ze zdjęcia nr 3.

 18. mieszkaniec dzielnicy. dodano 10 lat temu

  Różo ta kobieta na pewno powitałaby elegancko i dostojnie tego jestem pewien.

 19. Ewa Kaślikowska Olszyna - rada dzielnicy Nowe Siedlce dodano 10 lat temu

  Do obserwatora.
  Chyba nie do końca był Pan na Placu Wolności , była krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkól Nr 1 ul. Graniczna i Społecznego Gimnazjum ul. Mireckiego.
  Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy widzą zaangażowanie Rady Dzielnicy .

 20. bb dodano 10 lat temu

  No i znów Smoleńsk. Co ma wspólnego ta katastrofa ze świetem Niepodległości?

 21. . dodano 10 lat temu

  wiadomo, że katastrofa z 10 kwietnia 2010 nie ma nic wspólnego ze świętem 11 listopada, ale głupków i dupków nie brakuje…Musimy czekać aż po prostu powymierają:D

 22. efaster dodano 10 lat temu

  Hmm, Prezydent lubi się lansować tylko nie zresztą on (radni RM, prezesi spółek miejskich, duchowieństwo, cały szeroko rozumiany establishment). Co by nie gadał w S. mamy lud prosty (sory wiem, to może wiele osób urazić, ale taka prawda) większość mieszkańców ma korzenie ze wsi (bliższe lub dalsze) przypomnę przed wojną Siedlce liczyły niespełna 30 tys. mieszkańców. W latach 70-tych już ponad 75 tys. przypadek ?? Nie, skądś ta ludność musiała napłynąć. Po co to pisze ktoś zapyta ?? A no to taki wstęp, wy wyjaśnić dokładnie, o co mi chodzi krok po kroku. Lud na wschodzie jest taki strasznie konserwatywny i raczej jakby nie patrzył jest matecznikiem PiS-u, i jego fluktuacji. Prezydent wie, że wiele osób starszego pokolenia nie ma internetu, czy innych elektronicznych mediów (np. kanałów informacyjnych) i wie, że jedynym sposobem by się pokazać są właśnie takie wiece, przecięcia wstęg, umizgiwanie się do Biskupa i duchowieństwa. Po prostu mówi na tych wszelkich spędach to, co chcą usłyszeć, że taki opiekuńczy, że taki żarliwy katolik, patriota, ale taki "prawdziwy" (katolicko-narodowy). A defakto ma ciepłą posadkę za 12 500 zł miesięcznie i ma wszystkich gdzieś. Orzełowski robi to samo, zaczął od chóru w kościele Bożego Ciała, a skończył, jako dyrektor w CKiS, po drodze zaliczając RM (z chyba) największą ilością głosów w wyborach do rady miasta Siedlce. Czym tak zapunktował a no chórami kościelnymi, i innymi sprawami kultury, ale tak by było widać, że dba o te prawe skrzydło elektoratu. Ale wracając do tematu głównego, bo trochę odbiegłem. To wszytko jest robione by wygrać wybory, co 4 lata. To samo zaczął robić obecny Przewodniczący RM p. Karaś żel na włosy, zawsze obok prezydenta wstęgi zawsze razem przecinają, nigdy nie atakuje Kudelskiego. Niby z PO a jakby był w PiS. Taki plastuś, jak Napieralski, niby młody, ale taki bez wyrazu i polotu. Zero życia w nim, myśli, że jak skończył kilka szkół, założył garnitur i jest dyrektorem oddz. WUP, a teraz jest przewodniczącym rady to już złapał "Pana boga z nogi". Kurna denerwują mnie tacy karierowicze bez wyrazu, aby do przodu. Nawet na mecze to w garniturze przychodzi, zero luzu, tylko, aby się pokazać ręce uścisnąć VIP-om. A piszę to, jako wyborca raczej liberalny, więc powinienem popierać p. Karasia, ale tego nie robię, bo mam charakter.
  Cóż Drobika i nie tylko otwarto i co z tego jak przez ponad miesiąc nie świeciły żadne latarnie, nie działała sygnalizacja świetlna. Szedł cały tranzyt i dopiero po dwóch wypadkach to włączono. I po co były te przecinania ?? A Dzielnica Nowe Siedlce, cóż mają niby radę mają Przewodniczącą, a tak naprawdę nie mogą nic. Mają skromny budżet głownie na obsługę rady, nie mają własnego budżetu inwestycyjnego, Pani Przewodnicząca niby może zgłaszać interpelacje na sesji RM. I na tym się kończy. Zresztą u nas interpelacje na sesji wyglądają tak a to słup stoi na jezdni, a to chodnik się zapadł, a to latarnia nie świeci, a to trawnik rozjechany, a to przystanek zaśmiecony. Czyli jednym słowem takie pierdu, pierdu. Od tego są służby miejskie i sprzątające, że same powinny to "wyłapywać" od ręki i w max. 24 h likwidować. A RM, co najwyżej powinna interweniować w jakby coś szwankowało. Wyobrażacie sobie państwo, że na sesji RM miasta st. Warszawy radni składają takie interpelacje ?? Toż to by im 2 tygodnie (ciurkiem) sesja trwała. No, ale Siedlce to taki "zaścianek" i ludzie lubią słuchać o takich interpelacjach, no bo wtedy wiadomo gospodarz patrz i reaguje. I tak się kręci od wyborów do wyborów. A prezydent cóż zapatrzony w Prezesa swojej partii, jakby mógł to by mu "buty lizał" jak przyjeżdża zawsze przed wyborami. Czyli teraz do wyborów Prezydenckich go nie uświadczymy (ale to taka dygresja). Ot i całe siedleckie piekiełko. Słoma, buta i arogancja, zaściankowość aż bije. Może nie wiem, miejsce urodzenia daje o sobie znać ?? I mi to wadzi, czy ja jakiś dziwny jestem ?? Może nienormalny a o tym nie wiem. Nie mniej wadzi mi takie prostackie i zaściankowe podejście władzy. Takie tanie umizgi na pokaz mnie nie bawią i do mnie nie przemawiają. Ja potrzebuję czegoś więcej. Potrzebuję nowoczesnego i przyszłościowego myślenia władz. A przede wszytkim neutralnie poglądowego. Prezydent ma reprezentować Polskie Państwo, miasto Siedlce i jego WSZYTKICH mieszkańców, a nie smutnych panów w czarnych długich odmienniach mających zwierzchnika (głównego) w Watykanie. I żeby była jasność do kościoła nic nie mam, ale niech nie wtyka "rączek" w bieżącą politykę. Co do tej uroczystości nie byłem, wiec nie wiem jak wyglądała, ale znając życie Kudelskiego i UM. Było jak zawsze, czyli nie za ciekawie i patetycznie, i na kilometr "waliło" Smoleńskiem, Katyniem i pis-em. A taki mikroklimat mi nie służy. Pozdrawiam Serdecznie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?