SPIN

Jakie stawki podatku od nieruchomości w 2012?

Beata Głozak poniedziałek, 14 listopada 2011, 08:07 Aktualnie, Wydarzenia

Prezydent Siedlec nie zmierza podnosić stawek podatku od nieruchomości. Tak wynika z przygotowanego projektu uchwały w tej sprawie. Jeżeli projekt zatwierdzą także radni – Siedlce będzie jednym z nielicznych miast, które nie podniosą podatku.

Ustala się stawki podatku od nieruchomości:

od gruntów:

 •  związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków – 0,66 zł od 1 m2 powierzchni,
 • pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych – 3,61 zł od 1 ha powierzchni,
 • pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,12 zł od 1 m2 powierzchni.

od budynków i ich części:

 • mieszkalnych – 0,54 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej,
 • związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 17,98 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej,
 • zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 8,37 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej,
 • zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych – 3,61 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej,
 • pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 6,01 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej.

od budowli: 2 % ich wartości określonej na podstawie art. 4 ust. 1 pkt. 3 i ust. 3 – 7 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

bg

Komentarze (1)

 1. wątpliwości co do sprawiedliwości dodano 10 lat temu

  Mam nieruchomość mieszkaniową ok. 110m2, gdzie faktycznie mieszkają /i są zameldowane/ trzy rodziny – 6 dorosłych i 4 dzieci. Będę płacić tyle samo co na podobnej powierzchni zamieszkałych 2 nieźle sytuowanych? BRAWO SOLIDARNA POLSKO!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?