SPIN

OCZAMI KOBIET: Listy do Julii

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 listopada 2011, 10:12 Kultura, Wydarzenia

Sophie i Claire dzieli prawie pięćdziesięcioletnia różnica wieku, ale łączy wiara w prawdziwą miłość na którą, jak się okazuje, nigdy nie jest za późno. To przesłanie może zjednać filmowi grupę odbiorców, którzy będą z niego bardzo zadowoleni. Historia nieszczęśliwej miłości, która po pięćdziesięciu latach odradza się jak feniks z popiołów może służyć niektórym osobom ku pokrzepieniu złamanych serc. (BartekPwl, filmweb)

W najbliższą środę (16 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Listy do Julii”.

Sophie i Victor wyruszają z tłocznego Nowego Jorku w wakacyjną podróż do słonecznej Italii. Zatrzymują się w Weronie – mieście legendarnych kochanków: Romea i Julii. Victor poszukując niezwykłych smaków włoskiej kuchni do swojej przyszłej restauracji, mało interesuje się romantyczną historią miasta i zaniedbuje narzeczoną. Sophie dla „zabicia czasu” postanawia przyłączyć się do wolontariuszek, odpowiadających na listy z pytaniami o miłość przysyłane na adres domu Julii Kapuletti. Znajduje list z 1951 roku i postanawia na niego odpowiedzieć, odnaleźć autorkę listu i pomóc jej w odszukaniu utraconej miłości.

Listy do Julii
reżyseria: Gary Winick
scenariusz: Jose Rivera, Tim Sullivan
aktorzy: Amanda Seyfried, Gael Garcia Bernal, Christopher Egan
gatunek: dramat/romans
kraj produkcji: USA
rok produkcji: 2010
czas trwania: 105 minut

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?