SPIN

Recital Konstantego Andrzeja Kulki

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 listopada 2011, 11:00 Kultura, Wydarzenia

W czwartek 17 listopada o godz. 19:30 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się recital wirtuozowski Konstantego Andrzeja Kulki.

Artysta od lat koncertuje i nagrywa z najlepszymi orkiestrami na wszystkich kontynentach świata dla najbardziej znanych wytwórni płytowych i rozgłośni. Jest też laureatem wielu prestiżowych nagród, uważanym powszechnie za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków w historii.

Dodatkowej rangi siedleckiemu koncertowi nadaje fakt, iż akompaniować mu będą równie uznane sławy kameralistyki, Andrzej Gębski na skrzypcach oraz wiolonczelista Andrzej Wróbel. Wszyscy panowie są profesorami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Występ Tria Konstantego Andrzeja Kulki będzie inauguracją nowego cyklu spotkań z muzyką klasyczną w Sali Białej pod wspólną nazwą: „Znani wirtuozi w muzyce mistrzów”.

Andrzej Gębski jest propagatorem muzyki polskiej, dokonał licznych prawykonań i nagrań archiwalnych dla PRiTV utworów skrzypcowych współczesnych kompozytorów polskich, a także nagrał 13 płyt kompakto­wych z muzyką polską. Od 1998 r. zajmuje się również pracą dydaktyczną i jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a od 2008 r. doktorem habilitowanym tej uczelni.

Andrzej Wróbel ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1972 roku. Od tego roku jest zatrudniony w Uczelni jako pracownik dydaktyczny. Oprócz działalności kameralistycznej prowadzi także działalność solistyczną. Oprócz repertuaru klasycznego gra także wiele utworów muzyki współczesnej. Niektóre z nich nagrał na płyty dla producentów z Polski i Niemiec. Zrobił liczne opracowania na zespół kameralny, z czego najistotniejsze, to pierwsze od czasów Chopina wersje kameralne wszystkich utworów Chopina na fortepian i orkiestrę.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8–17. Uwaga: uczniowie i pedagodzy szkół muzycznych mogą nabyć bilety w specjalnej cenie 20 zł (wyłącznie w przedsprzedaży). 

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?