SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Dlaczego na Sienkiewicza nic nie robią?

Beata Głozak wtorek, 15 listopada 2011, 23:45 Siedlce, Wydarzenia
Remont chodnika przy ul. Sienkiewicza to długa inwestycja. Fot. BG

Remont chodnika przy ul. Sienkiewicza to długa inwestycja. Fot. BG

Dlaczego nikt nie zainteresuje się dlaczego przez miesiąc nie było robót na Sienkiewicza. Ta firma wysyła po 2 – 3 osoby, które tam są przez 2 – 3 godziny i tak to się już ciągnie. Po prostu sobie to „olewają”. Ile to będzie jeszcze trwało i dlaczego taki odcinek drogi robi się miesiącami? – zapytał nas czytelnik.

Jak poinformował nas Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg UM Siedlce Regionalne Drogi Podlaskie na wykonanie inwestycji mają czas do 1. grudnia. Do tej pory nie było sygnałów, aby ten czas miał się wydłużyć. Dodatkowo w tej chwili ta sama firma wykonuje przebudowę skrzyżowania ulic Sokołowskiej z Jagiełły i to tam skupia swoje największe siły.

Temat ulicy podczas ostatniej sesji miejskiej podjęła także radna Jadwiga Skup zadając pytanie czy w budowie są jakieś opóźnienia. Zdaniem Jarosława Głowackiego, wiceprezydenta Siedlec wspominany odcinek ul. Sienkiewicza to skomplikowany teren w centrum miasta i zaangażowane są tam różne służby: „gazownicy”, „elektrycy”, wodociągowcy”. „Może to tak było wizualnie, że zeszła jedna ekipa i miała wejść druga” – powiedział wtedy Głowacki.

Taksówkarze, którzy na co dzień obserwują prace budowlane nie podzielają optymizmu urzędników i jak twierdzą są zaskoczeni tym, że przebudowa fragmentu ulicy trwa tak długo. Nie widzą też ich zdaniem, aby prace trwały regularnie. – Czasami przez kilka dni nie ma tu nikogo. Czasami jest kilku panów przez 2-3 godziny. Ciężko i długo – mówi jeden z taksówkarzy.

Długi remont ulicy, jak twierdzą widocznie hamuje ich pracę i wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa w tym rejonie. Do tej pory postój taksówek nie przeszkadzał w ruchu, ale odkąd został przeniesiony na ul. Świętojańską tuż przy sklepach spożywczych to się zmieniło.

Umowa podpisana między magistratem a Regionalnymi Drogami opiewa na 1606490,01 zł.

bg

4 komentarze

 1. x dodano 10 lat temu

  Proszę poprawić ostatnie zdanie.

 2. Zawisza Czarny dodano 10 lat temu

  "Regionalne Grody" – jakaś nowa firma na rynku ?

 3. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Dziękuję. Oczywiście chodziło o Drogi. Dziękuję za czujność.
  BG

 4. Kuba dodano 10 lat temu

  No ja przechodzę do pracy w tym miejscu i panów baaaaaaaaardzo rzadko widać, a jak widać to siedzą sobie. Ale może ja trafiam na przerwy. Ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że się wyrobią w 15 dni.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?