SPIN

OCZAMI KOBIET: Fryzjerka

Aneta Borkowska sobota, 19 listopada 2011, 10:45 Kultura, Wydarzenia
"Fryzjerka" - kadr z filmu Fot. NoveKino Siedlce

"Fryzjerka" - kadr z filmu Fot. NoveKino Siedlce

„Opowiadając o problemach swej otyłej postaci, autorka „Fryzjerki” nie stygmatyzuje jej otyłości, ani też nie wynosi Kathi na ołtarze jako męczennicy walczącej ze społecznymi stereotypami. Patrzy na swoją bohaterkę i stara się widzieć człowieka, a nie jego tuszę. Może to banalne, ale we współczesnym kinie, które tak często instrumentalizuje postaci grubasów, to zdroworozsądkowe podejście okazuje się całkiem ożywcze”. (Bartosz Staszczyszyn, filmweb)

W najbliższą środę (23 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat i zarazem komedia w reżyserii Doris Dörrie „Fryzjerka”.

Doris Dörrie polska publiczność kojarzy między innymi z „Hanami – Kwiat wiśni” oraz „Nagich”. W swoim najnowszym filmie reżyserka podejmuje temat społecznej marginalizacji, jakiej poddawane są osoby nie pasujące do kanonu mody i piękna. Kathi König, pokaźnych rozmiarów fryzjerka z sercem na dłoni, żyje wspaniałymi marzeniami o otworzeniu własnego zakładu i sprawianiu ludziom przyjemności nowymi fryzurami. Kathi ma wiele problemów, ale wierzy w swoją „misję” i stara się znajdywać pozytywy w każdej minucie życia. Zanim jednak film dobiegnie końca, Kathi wplącze się w nielegalny przewóz imigrantów, kilka romansów i absurdalnych sytuacji, które całkowicie zmienią jej życie oraz postrzeganie marzeń.

Fryzjerka
reżyseria: Doris Dörrie
scenariusz: Laila Stieler
aktorzy: Katharina Derr, Matthias Freihof, Ulla Geiger
gatunek: dramat/komedia
kraj produkcji: Niemcy
rok produkcji: 2010
czas trwania: 106 minut

źródło: NK/Filmweb, opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?