SPIN

28.XI. sesja miejska: żłobek, podatek, zaciągnięcie kredytu

Beata Głozak wtorek, 22 listopada 2011, 16:53 Aktualnie, Wydarzenia

W poniedziałek 28 listopada 2011 roku o godz. 10. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się XIV sesja miejska.

Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania Radnych.
4. Przyjęcie protokołu XIII Sesji.
5. Przyjęcie informacji  nt. działalności w zakresie zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej w mieście Siedlce w 2011 r.
6. Przyjęcie informacji nt. funkcjonowania żłobka w mieście.
7. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej pomocy społecznej – Dziennego Domu Pomocy w Siedlcach i połączenia jej z „Domem nad Stawami” Domem Pomocy Społecznej w Siedlcach.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru podmiotu do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach za rok obrotowy 2011.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Siedlce.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Miastem Siedlce a Powiatem Łosickim w sprawie przejęcia przez Miasto Siedlce zadań z zakresu oświaty związanych z orzecznictwem i wydawaniem opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci niewidomych i słabo widzących, niesłyszących i słabo słyszących oraz dla dzieci z autyzmem.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Miastem Siedlce a Miastem Sokołów Podlaski dotyczącego współfinansowania międzyszkolnej grupy nauczania religii Kościoła Zielonoświątkowego Zbór „Agape” w Siedlcach.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia składu osobowego Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce kadencji 2011-2013.
13. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XXXIX/533/2009 Rady Miasta Siedlce z dnia 26 lutego 2009 roku w sprawie przyjęcia do realizacji zadania polegającego na prowadzeniu lokalnego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Mordy.
14. Podjęcie uchwały w sprawie wynajęcia części nieruchomości zabudowanych garażami.
15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym na czas nieoznaczony części nieruchomości stanowiącej własność Miasta Siedlce, położonej przy ulicy Formińskiego.
16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym, na czas nieoznaczony części nieruchomości stanowiących własność Miasta Siedlce, położonych przy ulicy Szymanowskiego i Młynarskiej.
17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokali mieszkalnych oraz na udzielenie bonifikaty.
18. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawek podatku od nieruchomości obowiązujących w roku 2012.
19. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w roku 2012.
20. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu do wysokości 17.494.481 zł.
21. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Siedlce.
22. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2011 rok.
23. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania Radnych.
24. Informacja Urzędu Skarbowego w Siedlcach nt. oświadczeń majątkowych.
25. Zamknięcie obrad.

źródło:  UM Siedlce

7 komentarzy

 1. Siedlczanin - racjonalista dodano 11 lat temu

  Co sesja to kolejny kredyt! Macie Siedlczanie co chcieliście głosując na PiS… Tylko czekać na Zarząd komisaryczny, bowiem niebawem taką formą rządzenia miastem doczekamy się przekroczenia ustawowej granicy zadłużenia budżetu miasta, które wynosi bodajże 65% PKB. I oczywiście siedleccy PiS-owcy będą nam wciskać farmazony, że oni są niewinni – tylko tamci PO-wcy z Warszawy! Jak się ludzie nie nauczą brać obywatelskiej odpowiedzialności za przyszłość samorządu i nie zaczną chodzić na wybory to cały czas będziemy mieli nieodpowiednich ludzi w siedleckim magistracie!

 2. ślepy leon dodano 11 lat temu

  W piątek 28 listopada 2011 roku o godz. 10. – to jest chyba niemożliwe.

  Siedlczaninie – racjonalisto nie wypisuj głupot( 65% PKB) ???????????????
  Sam jesteś mistrzem we wciskaniu farmazonów.

 3. do Siedlczanin - racjonalista dodano 11 lat temu

  jedyna słuszna ópcja to PÓ?:)

 4. creew dodano 11 lat temu

  Ty, racjonalista, weź wyluzuj. Jakoś miasto się pięknie zmienia, siedlczanie to widzą, dlatego po raz pierwszy w historii miasta wybory zakończyły się na I turze. Gdyby prezydent Kudelski wygrał o przysłowiowy "włos" to moglibyśmy sobie tak dywagować, ale kitu ludziom nie wciskaj.

 5. Siedlczanin - racjonalista dodano 11 lat temu

  Czytajcie ze zrozumieniem! Do ustawowego wskaźnika dopuszczalnego zadłużenia budżetu samorządu dodałem słowo: "bodajże", bo nie pamiętam dokładnie ile on wynosi. Łatwo jest krytykować kogoś, komu nie podoba się stan finansów miasta, kiedy jest się zachłyśniętym "okładką", a nie szczegółami. Przypominam z łaski swojej, abyście nie skupiali się na krytyce mojej osoby, a na ocenie rządów PiS-u w Siedlcach: miał być stadion na 12 tys. miejsc, a jest na niecałe 2.5 tys. Podczas gdy w innych regionach kraju za 20 – 30 mln zł buduje się nowoczesne stadiony z widownią przekraczającą 15 tys. widzów, u nas za tyle powstała prowizorka w porównaniu z tamtymi. Miała być z prawdziwego zdarzenia tzw. wewnętrzna obwodnica Siedlec po północnej stronie miasta, a co jest? Pasek asfaltowy nie wychodzący z cienia ekranów dźwiękochłonnych. A gdzie tunel? Zatrudnili krety, aby za nich go wydrążyły?

  Jestem pewien, że gdyby cały klub radnych z PiS-u z prezydentem Kudelskim na czele potrafił gromadzić i dysponować środki na dany cel z taką samą fachowością, z jaką współpracują z siedlecką diecezją, wówczas cieszylibyśmy się znacznie większym zakresem inwestycji w mieście oraz ich lepszą jakością. Mówiąc konkretnie: gdyby Zarząd Miasta porzucił jednotorowe działanie jakie narzuca dyscyplina partyjna (kredyty i środki z UE), a zaczął działać wielotorowo (np. dodatkowo partnerstwo publiczno – prywatne) wszyscy by na tym skorzystali, zwłaszcza mieszkańcy, a moich krytycznych uwag by nie było. Warto brać wzorce od innych, nie tylko w zakresie wsparcia wielodzietnych rodzin.

  A wracając do wyborów samorządowych. Szanowny Pan Prezydent wygrał wybory w pierwszej turze tylko dzięki niskiej frekwencji w wyborach. Liczby mówią same za siebie. Uprawnionych do głosowania było 60 tys. Siedlczan. Do urn poszło niespełna 29 tys. co daje nam 47 – 48%. Mógłbym się założyć, iż gdyby frekwencja wyniosła 70% lub więcej, to z pewnością musiałaby się odbyć druga tura wyborów, jeśli nie zmiana władzy. Agitacja wyborcza w kościołach też nie pozostaje bez znaczenia.

  I na koniec: nigdy nie głosowałem ani na PO ani na PiS. Uważam te partie za anachroniczne niezdolne do realizacji zadań na potrzeby obywateli zarówno w skali lokalnej jak i krajowej. Jednak jeśli chodzi o Siedlce to nie ma znaczenia kto z jakiej jest z partii. Moim skromnym zdaniem wszystkie problemy miasta najlepiej zna osoba, która się tutaj urodziła, wychowała, pracuje i mieszka po dzień dzisiejszy. I tylko taka osoba byłaby w stanie tak dysponować środkami przeznaczonymi na inwestycje, by efekty były lepiej widoczne i nie ucierpiałby na tym budżet miasta.

  Mam nadzieję, że tym razem wyraziłem się jasno. Jeśli czegoś jeszcze nie zrozumieliście to już nie mój problem. Pozdrawiam.

 6. obserwator dodano 11 lat temu

  Siedlce się rozwijają tylko mieszkańcy biednieją.
  Poco ta sprzeczka kiedy jest koalicja takich samych.
  Dziwne rozumowanie rozwijania się z jednoczesnym brakiem przyszłości dla mieszkańców i wielkiego długu.
  Perspektywa dla młodzieży – żadna.
  Za to kondycja rządzących bardzo dobra . Gratuluję poczucia humoru popierającym rozwijającego się urzędu.

 7. miniStrant dodano 11 lat temu

  W Siedlcach przez statnie 20 lat rozwiązano duże zakłady pracy. Ludzie rozjechali się po świeci, wystarczy skoro świt wyjść i zobaczyć jak ludzie spieszą się na pociąg, busik czy autobus. Dlaczego władza siedlecka nic nie zrobiła dla poprawienia życia mieszkańców. Przyjdzie czas, że śmietników zabraknie.
  Z 22/23. 11 okradziono jednego z mieszkańców. Okradł go jego pracownik wytypowany przez Urząd Pracy. Jak się okazało złodziej był poszukiwany listem gończym. Po co jest Urząd Pracy z dyr, który pobiera wynagrodzenie za pracę w nim. Pan dyr. jako Przewodniczący Rady Miasta chyba więcej czasu przebywa w UM niż w Urzędzie Pracy. Pobiera z naszych podatków dwa wynagrodzenia. Widać Go przy każdym pokropku, może niech pobiera też wynagrodzenie w Kurii razem z naszym Prezydentem

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?